LejdyVita v prvom trimestri

7. jún 2021

Prosim vás chcem sa vás opýtať ake vitamíny ste užívali v prvom trimestri? Ja som cca v 6tt a lekár mi potvrdil tehu minuly týždeň a dal mi tieto vitamíny - lejdy vita chcem byt mama lenže vidím že je tu napísané že je to doplnok pri plánovaní gravidity. Chcem sa uistiť či to môžem užívať alebo je to slabé pre správny vývoj. Od značky exeltis mi stále ponúkal veci aj pred tehotenstvom inofolic, potom zrazu inofolic novinka ktorá je omnoho lepšia a hlavne to budem mat o dosť lacnejšie u neho ako v lekárni a bla bla… pritom inofolic absolútne nezabral 🤷🏼‍♀️ Chcem len vedieť či to je zase len nejaký marketing alebo co lebo som sa pýtala že som si vyhliadla femibion1 ale dohováral ma že to je drahé ale aj tak by som chcela niečo iné ako tieto hnusne prášky 😩

dida712
7. jún 2021

Zrejme myslel LadeeVita 😉

autor
7. jún 2021

@dida712 nie toto mi dal priamo u neho a jemu som to zaplatila

petamich
7. jún 2021

v prvom trimestri je extremne dolezita hlavne kyselina listova a D3 - pozri kolko jej obsahuju 🙂 a pripadne skus porovnat napr. femibion 1 alebo ladeevita s tymto co ti dal lekar, ci je to plus minus rovnake ak hej tak to je "prast jak uhod" - kazdopadne lekar asi ma s nimi nejaku zmluvu a preto ich odporuca a sprostredkuva

autor
7. jún 2021
autor
7. jún 2021

@petamich áno tiež si myslím lebo zakaždým čo tam prídem mi niečo ponuka a pýta sa či niečo z toho užívam a všetko tam ma vystavené. Teraz to akurát porovnávam a femibion1 ma všetkého viac. Akože mne je jedno koľko to stojí ak to ma pomôcť chápeš 😊 a pre mna momentálne tabletky určite lepšie ako sacky

petamich
7. jún 2021

tu kyselinu listovu by som asi doplnila - ja som brala myslim 800 ked sme planovali a potom som presla na Femibion 1 v prvom trimestri - ono ak mas pestru stravu a nevracias velmi, tak vacsinu tych veci ako zelezo, vitC a pod. ziskas pekne stravou, ta kyselina listova je horsia, tu sa odporuca doplnat a ten inozitol uz si myslim nepotrebujes (a to je hlavna zlozka) ten ak sa nemylim pomaha resp. podporuje dozrievanie folikulov

nevenka
7. jún 2021

Dobra je este kyselina listova Active folic od Generica, ked uz toto mas, tak by som to nevyhodila asi a pridala este jednu tabletku Active Folic, aby si mala cca tych 800 kyseliny listovej. V druhom trimestri uz staci 400. Ja som brala od druheho trimestra kazdy druhy den, niekedy som zabudla. Tam to uz nie je tak podstatne, ako v prvom 🙂

autor
8. jún 2021

@nevenka
@petamich
Ja to už douzivam je to len na 2 týždne. Baby mám doma kyselinu listovú 1000ku jamieson. Myslite že to môžem užívať alebo to už je veľa?

autor
8. jún 2021
uriva
8. jún 2021

Ja som brala Lejdyvitu, lebo mi Femibion robil zle. S ňou v pohode. Ale je pravda, že som si (ale nie každý deň) dávala aj kys. listovú samostatne.

mikasz
8. jún 2021

Kludne to douzivaj alebo jeden den to a druhy kys.listovu
Ja som prve tehu brala femibion, teraz ho kvoli stitnej nemozem, tak som brala do 15tt kys.listovu od jamiesonu a devit forte, potom mi dr.dala zelezo s kys.listovou(maltofer), takze beriem to a devit

autor
8. jún 2021

@uriva no skúsim si to potom kúpiť a uvidíme čo to spraví 😂

autor
8. jún 2021

@mikasz aha no aj ja chodím na endokrinológiu ale zatiaľ som bez liekov … takze kľudne môžem aj tuto kyselinu listovú douzivat s tými praskami áno? 😊

karinsendi
31. mar 2024

@uriva od ktorého týždňa ste brali lejdy vita 2?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre