Krvná zrazenina v tehotenstve.

ankastevko
13. júl 2019

Ahojte baby dufam ze mi poradite. Som tehotna v 9tyzdni a mala som silne bolesti uz som bola 3x aj v nemocnici koly krvacaniu a bolestiam no a naposledy mi zistili zlcnikove kamene chirurg povedal ze ma poriesia po porode ale ako keby nestacilo tak na sone mi nasli aj krvnu zrazeniu ktora je na boku mimo bublinky kde je miminko ktore je vdaka Bohu v poriadku ale ta zrazenina je rovnako velka ako cela bublinka z babatkom. Neviem z coho mi to vzniklo ale prosim vie mi nejaka povedat ktora to mala co s tym? Mam z toho obay. Vipred vam velmi pekne dakujem baby.

gabuliacik
13. júl 2019

@ankastevko nic sa neboj. Ak budes poslusne lezat,ale naozaj lezat,tak sa zrazenina vstrebe alebo sa postupne bude vyplavovat.
Mala som zrazeninu hned na zaciatku pri dcere,lezala som od cca 7tt do cca polky 4mes a teraz som mala na zaciatku znova zrazeninu,poctivo som lezala a teraz som v prebiehajucom 29tt. Brala som aj utrogestan na udrzanie tehu.
Nic sa neboj,je to zial casta vec. A hlavne ziaden sex,namaha,upratovanie,varenie. Ked zvladnes lezkat,vsetko bude urcite dobre. Je nas tu kopec,co sme to mali. Drzim silno palce

ankastevko
autor
13. júl 2019

@gabuliacik si mila mam nakazany kludovy rezim uz som v rizikovom len m dieta este 6 rocne a neda sa mi oddychovat tak ako sa mi pyta nemozem ho takto nechat. Zaludok uplne mimo krce po bruchu bolesti v podbrusku nizky tlak a kazdy tyzden koncim v nemocnici. Je to dost vycerpavajuce premna. Nemozem ani chodit lebo krvacam proste vsetko zakazane ubija ma to dost a stale zistia nieco nove v nemocnici co ma netesi. Mam obavy.

gabuliacik
13. júl 2019

@ankastevko musis zapojit rodinu. Inak to nejde,ak chces babatko donosit. Ak nelezis a mas hematom,je to nebezpecne,moze rast a vytlacit plod,alebo praskne a vyplavi ho.
Treba si teraz urcit priority. Zapoj kazdeho,naozaj kazdeho kto ma ruky nohy! Bez srandy. Ved je to len obdobie. Nehladaj vyhovorky (prepac). Viem co hovorim...
Moj muz a dcera sa naucili “vdaka” tejto nelahkej situacii vsetko co predtym vobec nerobili. Mama obcas dosla navarit... iba som si zohrievala,sem tam nieco objednala... musis kaslat na bordel... ten maly zivot stoji za to

ankastevko
autor
13. júl 2019

@gabuliacik ved to ze sme v zahranici nikoho tu nemam 😥

ankastevko
autor
13. júl 2019

@gabuliacik polozilo by ma to ked by som o mimi prisla.

gabuliacik
13. júl 2019

@ankastevko tak zapoj muza,nech navari. Alebo ak mate moznost,objednavaj si jedlo. Treba to proste vydrzat. Stoji to za to...
Drzim ti palceky

bubli21
13. júl 2019

To máš hematom vsak? Ja som mala od začiatku tehu az po cca 3 skoro 4 mesiac s tym problemi..aj som ležala v nemocke..teraz som v 5 onedlho v 6 uz je lepsie 🙂 neboj sa zvladnes to ;) hlavne kluuud a lez lez co najviac to ide

ankastevko
autor
13. júl 2019

@bubli21 Dakujem ano hematom. Len nech to praskne a budem spokojna. A preco si bola v nemocnici bolesti alebo krvacanie?

ankastevko
autor
13. júl 2019

@gabuliacik Na mojho manzela nemozem dopustit aj ked pracuje na smeny doma roby ozaj vsetko. Horsie ked je v praci a zacnem mat bolesti a musim byt pri malej. Niekedy si ozaj neviem pomoct.

bubli21
13. júl 2019

@ankastevko nie je dobre ked hematom praskne ..to si nezelaj...hematom je najlepšie ked sa vstrebe a pozostatky pomaly vyplavia...ked hematom praskne napr.pri namahe moze zo sebou zobrat aj mimi ...preto ma nechali v nemocke aby nepraskol

mirien22
13. júl 2019

Ja som mala zrazeninu oveľa väčšiu ako bola bublinka s bábätkom, doktorka ju nevedela ani zmerať. Bola som dvakrát s masivnym krvácaním na pohotovosti, druhý raz si ma tam nechali. Po pár dnoch ma prepustili a moja gynekologička ma okamžite poslala naspäť. V nemocnici mi povedali, že majú plno a že potratit môžem aj doma, potom mám prísť na kyret. Že keby som bola vo vyššom štádiu tehotenstva, tak by ma hospitalizovali, ale nie v 11tt. Tak som išla domov a asi 2-3 týždne som lezala, kým bola u mňa svokra a muž mal voľno. Lebo doma som mala 10-mesacneho synčeka. Lenže potom som sa už musela oňho starať sama, takže oddych minimálny. Poctivo som užívala lieky a modlila sa každý deň, nech o neho neprídeme. Doma máme zdravého a už aj papulnateho 1 a 3/4-rocneho chlapčeka 😊 bojoval statočne a zvládol to. Detičky sú bojovníci, oni to len tak nevzdajú. Inak, mne sa ta zrazenina počas celého tehotenstva nevstrebala ako všetci hovorili a kvôli nej mi časť placenty prirastlo k stene maternice, nevedela by som ju poradiť. Ale ja som išla cisárskym, takže boli aj radi, že im ta placenta išla tak jednoduchšie. Držím palce!

ankastevko
autor
22. júl 2019

@bubli21 no super a tuna cakaju kym mi to praskne ...

ankastevko
autor
22. júl 2019

@mirien22 boze to si musela mat vsetko hrozne stresujuce. Ja som terazv 11tyzdni ale vsetko sa mi komplikuje asi uplne vsetko co sa da neviem ako to bude pokracovat 🥺

mirien22
23. júl 2019

@ankastevko treba nájsť silu bojovať, s malickym to zvládnete 🙂 niekedy to vyzerá hrozne, no nakoniec je z toho malý zázrak

stanusenka
8. aug 2019

@mirien22 ahoj, myslíš že som mohla mať hematóm keď som krvácala a aby si to lekár nevšimol a povedal že sa mi spúšťa potrat? Lebo hcg sa zvyšovalo, pritom lekár tvrdil že vidí prázdny vak a pritom keby ten plod odumrel tak hádam hcg nevstúpa či.. Mám takú plnú hlavu všetkého, na pohotovosti mi kázali kľud a dali lieky, na lieky som mala reakciu a k tomu začala krvácať ešte viac a môj lekár na to že pomôže tomu a dal mi injekciu na vyvolanie sťahov... Ja neviem stále mám pocit že to tak nemalo byť 🥺

stanusenka
8. aug 2019

Ešte som zabudla dodať, že som bola v 9tt (podľa nich) a vak rástol ale plod zatiaľ vidno nebolo, ale poznám prípady kedy nebolo vidieť do 10tt a bábätká sa narodili

e1i
8. aug 2019

@stanusenka moze stupat hcg ak tam nejake bunky ostali co ho produkuju,mala som to tiez ako missed abort v 9 tt. Hcg vyse 4300 a prazdny vak,ze vyzeralo to ze sa prestalo vyvijat.

mirien22
9. aug 2019

@stanusenka no ja som tam bola v nejakom 7tt a tiež nevidela bábätko, ale povedala, že potrat to nie je, lebo bublinka tam bola. Hematom v nemocnici tiež nevideli, ten objavila až moja gynekologicka a až potom v 11tt, keď už som ležala v nemocnici, tak to tam videli. Ale to už bolo vidieť aj malého a bijuce srdiečko. Všetko je to veľmi individuálne a úplne chápem, že sa človek nechce zmieriť s informáciou, že by mohol prísť o svoje bábätko, prežila som ten strach a neistotu. Treba oddychovať a veriť, ak je bábätko silné, tak to zvládne 😊

stanusenka
13. aug 2019

@mirien22 ja už to mám za sebou, potratila som akurát včera som sa dočistila... Nemusela som ísť na zákrok telo sa vysporiadalo samé...😔 možno ešte niekedy, dve detičky už doma mám 😍

stanusenka
13. aug 2019

@e1i asi tak nejako, to isté aj ja...

mirien22
14. aug 2019

@stanusenka tak to ma mrzí. Každé tehotenstvo je iné. Ale ako sa hovori, nádej umiera posledna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre