Krvácanie v 1. trimestri.

katuska101
30. aug 2019

Zdravim ...chcem sa spýtať na vaše skúsenosti som tehotná po 7 rokoch snaženia som momentálne v 7+1 tt ibaže mám problém s krvácaním predtým som spinila iba 2 krát krv také slabé ale včera to bolo už silnejšie krvácanie hneď som išla do nemocnice tam zistili že gestacny vak tam stále je ...minulý týždeň mi bolo robené sono v pondelok GS mal 4mm stredu 9mm piatok 12 a včera 15 MM.....nenarástla to podľa vás nejak málo za ten týždeň?neviem čo si mám myslieť plod ešte není vidieť ovulku som mala vtedy posunutú o cca 4-6 dní je šanca že je ešte nádej?alebo sa mám pripraviť na potrat?

andreal1
30. aug 2019

Ahoj, myslim ze to narasta normalne.... no ci to dopadne dobre alebo zle nikto nevie este si v malinkom tyzdni a telo sa rozhodne ci sa babo udrzi a bude zdrave alebo nie. Drzim palce..

macko1007
30. aug 2019

@katuska101 no mne v 7tt uz bilo srdiecko..ale u kazdej zeny je to individualne..tazko ti povieme ci bude potrat alebo nebude.. dufaj len v to najlepsie..drz sa

apip42
30. aug 2019

Vzdy je to 50 na 50 a dane vopred ako do dopadne.. ja som mala hematom a krvacala som denne od 5 do 8tt,, takze moze to byt aj tvoj pripad. Drzim palce nech to stastne skonci😉🍀🍀

joja1996
30. aug 2019

Ja som mala hematom, masivne krvacanie, cca od 7-8tt, 8 tyzdnov na lozku, lieky, injekcie a malinka sa udrzala, je to na prirode co urobi.

evkamotka
30. aug 2019

Ja som krvacala od 6tt DVA MESIACE a potom to prestalo, cakame chlapceka, som teraz 21tt.dr mi dal progesteron. Drzim palce

malicka_mysicka
30. aug 2019

@katuska101 ahoj katuska, ja som krvacala od 6tt do 26tt a nakoniec som prenasala. Vela zien krvaca, hlavne sa snaz nestresovat a ver, ze to bude okej. Je to aj o hlave. Drzim ti palceky.

katuska101
autor
30. aug 2019

Dievčatá keď mne nejde do hlavy ani ten pomalý rast toho vačku oproti minulému týždňu a to že tam ešte nie je vidieť plod ma dosť znervózňuje

nikuska_179
30. aug 2019

Plod ešte nemusí byť vidno, podľa toho, kedy si otehotnela, kedy bola ovulka. Len žiadne stresy, držím palce

katuska101
autor
30. aug 2019

@nikuska_179 okolo 20 dňa cyklu menzes začal 11 júla viem isto lebo som chodila na folikulometriu

nikuska_179
30. aug 2019

@katuska101 tak ešte počkaj, nič nieje stratené.

katuska101
autor
31. aug 2019

@nikuska_179 dúfam že sa objavi

juli87
18. dec 2019

Ahojte, ja mam tiez problem so spinenim / krvacanim. Som v 8tt+4 a cca od 5tt spinim na hnedo. Vzdy ked sa to zintenzivnilo, sla som na pohotovost alebo k svojmu gynekologovi, kde mi potvrdili akciu srdiecka a pichli tusim agolutin. Beriem uz stvrte balenie utrogestanu, no spinenie mam stale, dokonca predvcerom sa uz objavila tmavocervena krv (samozrejme bola som u MUDr. a dostala injekciu) zajtra mam ist znovu na injekciu. Este ma napadlo, ze v takomto case by som mala mat MS (pred 2 mesiacmi bola posledna, tak neviem, ci to nie je sposobene tym) . Viete, topiaci sa aj slamky chyta..Uz som z toho na nervy, prve tehotenstvo bolo bezproblemove, tomuto vobec nerozumiem :( ubija ma ta neistota a kazda navsteva WC je pre mna stres...je tu niektora uzivatelka s podobnymi skusenostami? ani vlastne neviem, co chcem pocut, mozno len to, ze v tom nie som sama...

katuska101
autor
18. dec 2019

@juli87 ahoj takže ja som takto spinila a krvacala až do tretieho mesiaca a dokonca zo mňa išli až kusy zrazenej krvi všetko bolo v poriadku čo sa týkalo plodu doporucim ti ascorutin mne ho lekár vtedy dal a utrogestan som brala až do 13 týždňa teraz som v 22 a všetko ok po tých 12 tt prestalo aj to hnedé aj krvavé dúfam že ti to dobre dopadne

juli87
23. dec 2019

@katuska101 Dakujem Katka za povzbudive slova...🙂 Ascorutin si davam tiez. Po poslednej injekcii mam pocit, ze to slabne, tak dufam, ze do najblizsej kontroly v januari bude vsetko OK.

apip42
25. dec 2019

@juli87 ja som spinila podobne do 12tt a potom po vysetreni v 35tt zo mna az isli zrazeniny krvy,, nemas hematom?

juli87
27. dec 2019

@apip42 na pohotovosti pár týždňov dozadu povedali, že tam je veľmi maličký až zanedbatelny

veronice
28. dec 2019

Ja som krvaca v 7,9 a 12tt,tie posledne dve boli take silne ze si ma nechali v nemocke. Injekcie zabrali az na druhykrat. V tom 12tt som sa uz lucila s malou lebo zo mnq islo krvi a zrazenin ako pri MS. Nakazany kludovy rezim, utrogestan som brala skoro do 20tt a do 17tt som stale spinila. Maminina znama ktora mala tiez tieto problemy hovorila ze jej lekar miesto ascorutinu nakazal pit vela cerstvej pomarancovej stavy. Tak sme zacali kupovat pomarance na bednicky a odstavovaki sme :D hematom zmizol, krvacanie prestalo a mala sa narodila zdravunka 5 dni po termine. O chvilu bude mat uznrok a je to nase krasne zdrave sikovne dievcatko 🙂 hlavne treba mysliet pozitivne a skuste tie pomarance :D znie to sialene ale zabralo 🙂

apip42
28. dec 2019

@juli87 aj ja som mala relativne maly a robil paseku aj tak😔

jana2518
30. jún 2020

@juli87 ahoj juli ja som teraz v 7tt a špiním od 5tt bola som aj 2xkrat u dr kvoli tomu dal dupasthon, ascorutin a progesteron. v6tt uz bolo aj srdiecko ale to tmavohnede spinenie neprestava ty si ako dopadlo vsetko v poriadku?

juli87
30. jún 2020

@jana2518 Ahoj Janka, ano vsetko je zatial v poriadku, termin sa mi pomaly blizi...spinenie prestalo okolo 12tt, nejako okolo vianoc...drzim palce, urcite to bude dobre, davaj si vitamin c- ci uz ten ascorutin alebo pomarancove stavy a veci, co ti dr predpisal...hlavne klud, oddych a pozitivne nastavenie aj ked si pamatam ake to bolo tazke a kazda navsteva WC ma stresovala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre