Koľko sa má pribrať v prvom trimestri?

diana20
5. mar 2015

koľko sa má pribrať v prvom trimestri? Som v 10tt a už som pribrala 2 kg. Neviem či je to normálne, viem, že niektoré ženy v prvom trimestri aj chudnú keď im je zle a viem, že príliš pribrať tiež nie je dobré pre dieťatko...Koľko ste pribrali vy v prvom trimestri? Ďakujem za vaše odpovede 🙂

huxy
5. mar 2015

ja som prvé 4 mesiace pribrala každý mesiac cca po 1 kile. no mne vôbec nebolo zle, nezvracala som, čiže som ani nechudla, len pomaly priberala. potom už piaty mesiac som pribrala 4 kilá, a potom ďalšie mesiace tiež cca po 4 kilá 😀 čo bolo teda dosť. no neriad sa žiadnymi tabuľkami, ani "ako by to malo byť". lebo každá žena je iná.

bajana
5. mar 2015

V 1. trimestri je optimum pribrať cca 1,5 kg, ale ženy sú skrátka rôzne - jedna priberie viac, ina schudne aj 4kg

maltinta100
5. mar 2015

Ja som v 1 trimestri dokonca aj niečo.schudla. Zacala.som.priberat az na konci tehotenstva 🙂

jul11
5. mar 2015

ja som v prvom trimestri kazdy mesiac probrala 3kg,skoro nic som nejedla,vracala som.zase potom som priberala uz len cca 1kg mesacne. takze uplne opacne,ako je to zvycajne. ja aj babo,vsetko ok

lavinis
5. mar 2015

ja som pribrala do konca 3.mesiaca 2-3 kg, mne bolo strašne zle akonáhle som mala prázdny žalúdok, teraz už jem normálne zas. Myslím, že 1-2 kg je norma

bonaqa2013
5. mar 2015

pri 1 tehu za 6 mesiacov 1kg. A potom 12 kg do konca.
Pri ďalších zas inak. je to individuálne. Niekedy sa za prvý semester nemusí pribrať nič. Najma ak sú veľké nevolnosti.

barboritta
5. mar 2015

Ja priberam tak kilo mesačne, v poslednom trimestri ale určite to bude viac ako vždy 🙂

jasminet
5. mar 2015

ja pri oboch tehu prvy trimester nic, skor som schudla lebo som menej jedla, do konca tehu som mala
+ 9-10kg pri oboch.

migrificka
5. mar 2015

V 1.trimestri mi nebolo zle cize som pribrala 1kg. Jedla som sice vela, ale jedlo som konzumovala castejsie v mensich davkach nakolko som stale pocitovala hlad. Myslim, ze je jedno kolko v ktorom trimestri priberies-dolezite je aby babo malo spravnu vyzivu.

michala.s
5. mar 2015

Ja som schudla 3 kila a doki povedal, ze to je dobre, teraz uz finisujeme a celkovo som pribrala 12 kil a doki stale chvali, ze je to super

lajlilinka
5. mar 2015

Ja za prvé tri mesiace plus 6 kg a prsia plus dve čísla 😁 potom to už išlo pozvoľna...teraz mám plus 16 kg 😬 pritom jem málo, lebo žalúdok už mám niekde v krku ako loptičku...

lilly30
5. mar 2015

No ja som schudla osem kil....az po nevolnostiach ktore mi trvali asi do piateho mesiaca az potom som zacala ako tak priberat 🙂

simca06022011
5. mar 2015

Možeš chudnúť a priberať koľko chceš... kľudne aj NIČ. Je to úúúúplne jedno. NAŠTASTIE na toto tabuľky nie sú. Všetko záleži od tvojho stavu, toho ako sa cítiš a ako sa tvoje telo rozhodne 🙂)))
Sú ženy čo majú -10kg a je to zle, a pre iné je to zase v poho a také, ktoré budú mať na konci tehu iba +6kg a bude mať mamina problém, a také čo budú mať +30kg a problém bude mať iba lekár rečičkami a maminy budú bezproblémové 🙂))
ALE ja som bola tá čo dala 10kil dole, lebo hladná sm nebola, bolo mi furt zle a ešte k tomu som bola taká unavená, že sa mi jesť ani len nechcelo a už vôbec nie myslieť 🙂))

eviline
6. mar 2015

toto zavisi aj od tvojho predporodneho BMI, treba brat do uvahy vahu pred otehotnenim aj vysku, skus pohladat nejaku takuto tabulku, mne vyslo ze optimum by bolo 1,5 kg

ewytta16
6. mar 2015

Mne doktorka povedala, ze 1. trimester je dobre vobec nepribrat, lebo co prve 3 mesiace priberem, to sa mi po porode bude tazsie zhadzovat. A mala pravdu. Pribrala som cca 1,5 kg, za cele tehu 13kg. A som 1 a pol roka po porode a tie 2 kg sa mi stale vracaju a stracaju dookola.

luta13
7. mar 2015

@diana20, ja som teraz v 9tt...a pribrala som uz asi 2,5 kg...jem pomenej, ale castejsie, lebo ked sa vela nagulam, je mi tazko od zaludka a tazsie predychavam a som unavenejsia...nevraciavam, ale mavam nevolnosti na vracanie...pri synovi som dokopy pribrala 18,5 kg a doteraz mam 12 kg navyse...a teraz druhe tehu...no som zvedava, kolko budem mat teraz navyse k tomu...

mirka0703
7. mar 2015

ja som do 13tt pribrala 2,1kg... potom do konca druheho trimestru cca 26tt este+6kg a do porodu som mala este +7kg....takze za cele tehu cca 17kg/mala som 67kg/ ale 3den po porode ked ma pustili domov som mala uz len 57kg...a potom isli kila pomali dole no zastala som na 51-52kg..... ale zas nikdy som nedietovala a nestravujem sa prilis zdravo... 😀 teraz som v 6tt a zatial somm nepribrala nic.....

andyxx
10. mar 2015

ja končím prvý trimester, som v 13tt a nepribrala som nič zatiaľ, ale bruško mám trošičku vypuklé už 🙂

diana290
10. mar 2015

Ja som 11tt jem oveľa viac ako predtým a pravidelne a schudla som 3kg 😃

tecko28
19. mar 2015

Mne lekar odporucil snazit sa nepribrat vobec, jest vela ovocia a zeleniny.

anjelik2509
19. mar 2015

ja som pri prvom nepribrala nič, v druhom som schudla 1,5kg

jana2605
27. mar 2015

ja som počas 1 tehu pribrala v 1 trimestri 2 kila, počas 2 tehu 1kg v prvom trimestri, a teraz som v 13 tt. a už mám 3 kg naviac 🙂 ale celkovo počas predchádzajúcich dvoch tehotenstiev som aj pri jednom aj pri druhom pribrala 20 kíl 🙂 tak som zvedavá ako to dopadne teraz

lenulikus
27. mar 2015

V prvom trimestri som nepribrala ani deko...a na konci tehu som mala o 6kg viac....z toho vyše 3kg mal Jakubko keď sa narodil...plus plodová voda...všehovšudy som teda reálne pribrala tak cca 2kg
A to som sa v ničom neobmedzovala..jedla som zaradom všetko tak ako predtým.
Je to individuálne.
A to,že musíte v tehu jesť za dvoch je absolútny BLUD .... rovnako niektorým ženám slúži tehotenstvo ako výhovorka na vyslovene prežieranie sa....

sarinka2012
27. mar 2015

@tecko28 presne s tymto suhlasim,netreba rozoberat kolko najviac mam alebo možem pribrat ale snazit sa pribrat co najmenej,idealne je okolo 10 kg a prvy trimester nemas ziaden dovod priberat takze kila navyse su vyslovene len od prejedania sa

jaju_ska
30. mar 2015

u mnas 400gramov :D podla vahy pani doktorka. podla oblecenia minimalne 30 kil :D

domuskaa
7. apr 2015

baby ja som cca 4 týžden este neviem presne bo az teraz idem na ultrazvuktak mi povie viac ale už som pribrala 2 kila a znama mi povedala, že je to vela , je to v pohode podla vas nechcem aby sa babätku niečo stalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre