Kedy ste v tehotenstve šli na prvé vyšetrenie a ultrazvuk?

hodiny22
17. mar 2020

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať, váš zien ktoré to už máte za sebou. Kedy ste išli na prvý ultrazvuk? Nedostala som menzes, urobila som si 2 testy ktoré boli pozitívne, a bola som u gynekologičky, ktorej som ukázala testy a povedala jej čo je vo veci... vypočítala mi, že som v 5 týždni , no žiadny ultrazvuk ani žiadne vyšetrenie mi neurobila 🤔 akurát mi povedala, že mám prísť okolo 11 týždňa, no mne sa toto nepáči, a zdá sa mi to nejaké nezodpovedné...

veonika303
17. mar 2020

@hodiny22 áno aby v 11.týždni videla plod a bijuce srdiečko je to normálne

monicka2912
17. mar 2020

@hodiny22 ja som isla v 8tt, vtedy uz bola aj akcia srdiecka. A taky vadcsi som mala v 13tt. V 5tt zvacsa nieje nic vydno.

c_est_la_vie
17. mar 2020

@hodiny22 zavisi. Vacsina lekarov pozyva na 7-9tt, aby podchytili cinnost srdiecka. Ak mas nejake potraty za sebou, tak ta zoberu hned a budes tam chodit kludne takmer na tyzdennej baze. Mne sa 11 tyzden tiez zda neskoro.

ajka0207
17. mar 2020

@hodiny22
Si na Slovensku? Vzhladom na karanténne opatrenia je to v pohode, ved ak budes mat bolesti ci krvacanie, prides skor.

haaadanka
17. mar 2020

tiez som bola prvykrat v 4tt... na ultrazvuku este nebolo nic , zobral mi krv a podla toho zistil, ze hcg je vyssie, opat som mala prist v 8tt a to uz bolo vidiet aj srdiecko na ultravuku.. zasa vzal krv.. hodnota hcg bola vyssia, no tehotensky preukaz som dostala az v 13tt...

michaella24
17. mar 2020

Mne robil lekár hneď prvýkrát sono zospodu, bola som tuším 6tt plus dačo. Bolo vidno gestačný vak aj srdiečko. Ale je pravda, že u niektorých žien tak skoro nie je nič vidno a nechcela ťa stresovať tým, že by bol prázdny gestačný vak alebo by nebolo vidno nič, len zväčšenú maternicu, lebo si tam bola naozaj skoro. Prvé vyšetrenia sa zvyčajne robia od 8.-12. týždňa a potom už pravidelné povinné poradne. Ak sa ti niečo nebude pozdávať, prílišné špinenie či krvácanie, určite ju kontaktuj. Pri budúcej návšteve už určite dostaneš aj knižku a spravia ti všetky povinné odbery.

lucka63
17. mar 2020

@hodiny22 ja som tam bola v 5 tt a spravil aj ultrazvuk a kazal mi prist v 8tt kde mi soravil ultrazvuk aj odbery , dal tehotensku knizku .. teraz som mala ist v 11tt ale kvoli korone nerobi .. hlavne sa nestresuj, setri sa hlavne

janynyna
17. mar 2020

Mne robil v 5tt ale ja som mala pred tehotenstvom veľké probelmi a je zázrak,že som otehotnela.

lenka2710
17. mar 2020

@hodiny22 ja som bola v 5tt a potom v 7tt

hodiny22
autor
17. mar 2020

Pozerám že je to tu rôzne. Tak asi budem musieť čakať do 11 teho , len sen si chcela byť istá , že je všetko v poriadku, a dobre sa vyvíja

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
17. mar 2020

Ak nemas problemy a nemas za sebou nejaku skaredu anamnezu tak to staci. Ja som mala dost extrem, lebo som dostala horucky a na gyndu som vlastne prisla na dalsi den s papier mu z pohotovosti a hcg bolo 40tis . Podla ovulacie som mala byt 5tt max 6 a to na ihned bral na sono kvoli predoslemu molarnemu tehu. To hcg bolo vysoke a tak nam odlahlo po zisteni, ze som otehotnela skor o cca 2 tyzdne. Zase cele tehu mam sledovane ako rizikove. A to zase nechces. Bud rada, ze tam nehladala hned plod

sonia1990
17. mar 2020

Ja idem zajtra na vyšetrenie mne vychádza zajtrajší dnom5+6tt a určite bude robiť aj sono zospodu aj vyšetrenie krvy nakoľko v októbri som mala mimomaternicove tehotenstvo. Ak nemáš nejaké problémy tak môže byt 11tt ale mohla to pre istotu skontrolovať. Ak budú nejaké komplikácie určite radím zavolať Dr.

soni111
17. mar 2020

@hodiny22 áno ja som bola tiež objednana teraz ale kvôli corone to zrušili a povedali že mám prísť v 11 tt že to úplne stačí, nasad si kyselinu listovu a oddychuj🙂

lucinka1988
17. mar 2020

@soni111 ty si mala ísť teraz na prvé vyšetrenie a potvrdenie tehotenstva a zrušili ti to? Ja mám ísť v pondelok, tento týždeň moj doktor vraj neordinuje, na recepcii vraveli, že tehotenské poradne budú, len neviem, či aj potvrdenie tehu berú ako poradňu. Mala by som byt v 8tt už..

lucinka1988
17. mar 2020

@hodiny22 odporúčam zaplatiť si súkromné vyšetrenie v nejakej klinike, kde ti ho urobia na požiadanie..Tiež nad tým dosť uvažujem, že to spravím..

tara42
17. mar 2020

8tt prvýkrát kde len zistila, že jej bije srdiečko, iné tam nevidíš ... potom 12tt a tak ďalej po mesiaci ...

tincek12
17. mar 2020

Dnes mi potvrdilo včera len z krvi,bola som tam veľmi skoro 4t+5 . Takže úplný začiatok, ale kvôli mojej práci a tomu vírusu ma zobral. HCG bolo vyššie, tak ma objednal za 2 týždne. Že už by mal niečo vidieť. Tiež sa samozrejme bojím, ale pevne verím 🙏

veronika1234512345
17. mar 2020

Záleží od sestričky, gynekológa.
Možno tým, že je ten vírus aby si nechodila hore dole ta objednala na 11tt, čo ale nie je neskoro a nezvyčajné 🙂
Ja som bola v 8tt a už bola aj akcia srdiečka, dal mi aj knižku.
Väčšinou objednávajú v takýchto týždňoch tehotenstva kedy už je ta akcia srdiečka a vidno plod na usg.
V 5tt by nemuselo byť vidno nič a zbytočne to vystraši mamičku 🙂

lenicka777
18. mar 2020

Mne lekár už v 6 týždni robil ultrazvuk a už bolo vidieť aj 🧡 🙂

hodiny22
autor
18. mar 2020

Tak si budem musieť počkať teda. Len preto som sa pýtala, lebo kamošky boli už o čosi skôr na ultrazvuku ako v 11 týždni. Len by som aj chcela vedieť skôr ,či je všetko v poriadku, a či nejde náhodou o mimomaternicové tehotenstvo. Aj tak ďakujem za odpovede 🙂

soni111
18. mar 2020

@haaadanka ahoj ake si mala hcg v tom týždni?

haaadanka
18. mar 2020

@soni111 tak na toto si teda nespomeniem 🙈

nikca101
18. mar 2020

@hodiny22 ja som sa včera dostala do nemocnice po tom ako už pár dní sústavne špiním a bála som sa či je všetko v poriadku. v správe mám napísané že nemám ešte ani ukončený 5tt ale spravila mi aj ultrazvuk a už tam bola taká maličká bodka ktorú mi aj odfotila tak sa snažím myslieť pozitívne aby všetko dobre dopadlo ale mám ísť za 2 týždne k môjmu doktorovi nech skontroluje či je všetko v poriadku. a neviem ja byť tebou tak by som pre svoj vlastný pokoj či je všetko v poriadku určite šla skôr okolo 8tt to už všetky baby píšu že už je vtedy vidieť aj srdiečko.. veľa šťastia 🙂

sonia1990
18. mar 2020

Ja som bola dneska u doktorky videla gestačný vak no mimi ešte nebolo vidno dnes mi vychádza 5+6tt no podľa Sóna som v 4tt+3dni objednala ma na 30.3 myslíte že za tých 12 dní tam už bude niečo vidieť. To čakanie je strašné.

zuzliq
18. mar 2020

Ja som si prvý test robila vždy až okolo 9 tt. Jasné, že som vedela, že som tehotná. K Dr som šla v 11 tt, už mi vždy dal rovno knižku. Dovtedy sa aj tak nedá veľa robiť a mamička sa zbytočne stresuje.

tara42
19. mar 2020

8tt, skôr sa ani neoplati lebo co keď náhodou nebude akcia srdiečka lebo sa niečo zlé vypočíta a budete zbytočne v strese, v 8tt už srdiečko u nás bilo

s_a
20. apr 2020

ja sa chystám prvý krát tento týždeň, mala by som byť v cca 11 týždni, mala som ísť pred 2 týždňami, len som pokašliavala, tak sme to preložili 🙂

sonia1990
20. apr 2020

Bola som ďalší x u Dr v 7+4tt a už bolo aj srdiečko vidno ako bije a aj mi doktorka dala knižku terás mam ísť 29.4 po cca 3.5tyzdna. Tak hádam mimi už pekne narástlo za tu dobu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre