Kedy sa kontroluje srdcč, či bije ako má

25. mar 2023

Ahojte v kolkom tt vam dr pustil a kontroloval srdiečko či bije ako ma. Či ma dostatočne údery?

pribinak
25. mar 2023

Cca 8tt

autor
25. mar 2023

@pribinak ja som za chvíľku 13tt a ešte mi nepustil. Ani na angelsound ho neviem nájsť 🥺

pribinak
25. mar 2023

Však na najbližšej kontrole mu povedz že chceš počuť ❤️
Zalezi aj od toho ako moderne má vybavenú ambulanciu

lvulik
25. mar 2023

Aktivita srdca sa kontroluje už od cca 6tt. To, ze ti ho nepustil, ako bije, neznamená, ze ho na každej kontrole nekontroluje a keďže ti nič nepovedal, zrejme je všetko v poriadku.

thereisabear
25. mar 2023

Pustiť ti ho nemusí, ale určite už kontroloval a bolo to ok.

autor
25. mar 2023

@lvulik kontroloval ho len som chcela vedieť že kedy vam púšťal aj zvuk. Čakám svoje prvé bábätko po 8 rokoch snazenia. A viem nemala by som ale bojim sa vsetkeho,hlavne toho ze ho ešte nepočujem cez angelsound

floki1994
25. mar 2023

Kontroloval od 6tt a v 13 pri velkom sone pozeral dopodrobna ci bije spravne, ci tam nie su nejake regurgitacie a podobne...mala si uz prvy screening/velke sono?

autor
25. mar 2023

@floki1994 ešte nie až v stredu tak určite ho pusti teda budem sa ho na to pýtať. Ďakujem

nika23t
25. mar 2023

Mne zvuk nepustil ani raz, len mi ukázal, ako bije srdiečko. Niektorí lekári nemajú možnosť prehrať zvuk. Ale prvoradé je, aby bolo bábätko v poriadku a to Dr vie posúdiť aj bez zvuku. Zbytočne sa nestresuj počúvaním srdiečka cez Angelsound (alebo ako sa to píše), mnohokrát sa nedá odpočuť, bábätko je malinke, vie sa presúvať a otáčať. Onedlho už budeš cítiť pohyby, už budeš pokojnejšia.

petamich
25. mar 2023

zvuk mi nepustal, kedze to nie je uplne dobre pre plod (aspon tak som citala), kazdopadne skus ho poprosit na buducej kontrole 🙂

jaskolka
25. mar 2023

Pri synovi som ani raz nemala spustený zvuk pri kontrole, pri dcére raz na prvom veľkom usg. Mne stačilo, že bolo všetko v poriadku.

siska53
25. mar 2023

Zvuk? Az v poslednom mesiaci, ked sme uz chodili na monitor, tam sa kontroluje aj cinnost srdca, aj maternice. Inak sa vzdy pozerali len na to, ci je aktivita srdiecka, ci sa dieta hybe.
P. S. Ja taketo pocuvanie neznasam, aj moje echo mi vadi, takze.. za mna, mne to nechybalo.

ivik4
25. mar 2023

Vsak mu povedz ci Ti moze pustit zvuk, nie ?

autor
25. mar 2023

@ivik4 neviem kedy sa púšťa zvuk od ktorého tt pri kontrole ma to ani nenapadlo sa opýtať. Poviem mu neboj sa... Sak na to to tu je aby sme sa poradili neviem čo ti vadí.

ivik4
25. mar 2023

Nevadi mi tvoja otazka nijak
A nato je tam lekar aby si sa ty spytala co chces ci potrebujes. Keby akcia srdca nebola, nebolo by to ok a povedal by Ti to

autor
25. mar 2023

@ivik4 čakám prvé dieta. Pre mna je všetko nové. Tak ma asi nenapadne všetko sa opýtať. Ak teba ano tak potom klobúk dolu...

lucia147852
25. mar 2023

To púšťanie zvuku nie je pre dieťa dobre. Preto to dr moc nerobia a niektorí nemajú na to ani vybavené sono. Načo chces pocut zvuk? Veď na sone vidí či srdce bije spravne. Ani s tým angelsoundom by som to nepreháňala.

ivik4
25. mar 2023

Mna ano ale ja som svojska . Vsetko dobre, ahoj

veronika_sk000
25. mar 2023

ja som bola na prvej kontrole v 9tt, vtedy mi ukazal na monitore, ako bije srdiecko a pýtala som sa, ci mi moze pustit aj zvuk, povedal, ze samozrejme moze, ale on to nerobieva, pretoze nechce riskovat, plod je malicky a velmi rychlo by sa mohol prehriat, potom mi ho pustili automaticky na morfologickom ultrazvuku a na kazdom dalsom az do konca, ale na velmi kratku chvilu..pre mna osobne bol ovela vacsi zazitok vidiet ho
zretelne bit, ako pocut na 3 sekundy

lamonita
25. mar 2023

Mne ho nikdy nepustili, som myslela ze to len vo filmoch je taka automatika🤣🤣🤣 ale mne ani nenapadlo sa na to nejak vypytovať, stačilo ze mi ukázal ako bije, videla som to🤷‍♀️

sammantha125
25. mar 2023

Mne dr povedala ze je dobre ze mi nepustili tlkot srdca lebo ze to su negativne vlny pre babo. Pocula som ho az v 13tt.

sammantha125
25. mar 2023

@sammantha125 aj to u dr. Grochala. Inak vobec.

andie2810
28. mar 2023

Ja som v 17tt a doteraz mi nepustil zvuk, aj keď akciu srdiečka mam potvrdenu od 8tt... on už vie podľa "blikania" na usg že je všetko ok... nepotrebuje to počuť... je to preto lebo tam vznikaju nejake silnejšie vlny a môže sa vraj prehriať či čo (nechcem trepať, len som to čítala) zbytočne to nerobievaju... ja čo viem od znamych tak ani im bežny gynekolog nepušťal, iba ak išli na 4D ....

mysiacik28
31. mar 2023

Mne ho napriklad lekarka nepustila nikdy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre