Keď budem v 11. týždni, tak sme pozvaní na svadbu do Švajčiarska

17. okt 2023

Ahojte žienky,
teraz som 9tt, som PN kvôli nevoľnostiam ktoré už ustúpili, dúfam že nadobro :D Pn mi má končiť v pondelok, ak všetko bude v poriadku.
Zostala mi nechuť, pachuť, averzia voči jedlám, atď, ale prestala som vracať..
Keď budem 11tt, sme pozvaní na svadbu do Švajčiarska.
Keď mi začalo bývať zle,(od 5tt) povedala som si, že určite nikam nepôjdem, že mi to za to nestojí, aby som tam hľadala zachódy a musela sa premahať pred ostatnými.
Teraz ako sa cítim už lepšie, tak premýšľam, či predalen neísť.. Autom by nás čakala cesta, celkom dlhá... Piatok odchod a nedeľu návrat. Svadba je len malé posedenie, žiadne tancovanie atď.
Prosím, aký máte na to názor ?
Ďakujem 🙂

pribinak
17. okt 2023

Vzťah k neveste a ženíchovi? Ak sú to tvoji súrodenci určite by som šla.
Však nemusíš jesť do prasknutia, ale niečo čo ti zachuti určite na stole nájdeš
Musíte sa hneď v nedeľu vracať spat? Nedá sa zostať nejaké 2-3 dni dlhšie?

autor
17. okt 2023

Je to blízka rodina môjho partnera.
áno, môžem si zobrať aj svoje ovocie a sucháre, rohlik, keby niečo..
@pribinak

pribinak
17. okt 2023

No veď si zober. Mne je to jedno

anjelicek26
17. okt 2023

Blizkej rodine treba ist na svadbu... pokial nie si dva tyzdne pred porodom, neni dovod neist... mozete ist aj stvrtok, predlzit si pobyt, viac oddychnut...

lelelienka
17. okt 2023

Ja by som nesla, urcite by som sa netrepala taku dlhu cestu autom. My sme tiez vynechali svadbu v rodine, ale teda ja som bola na rizikovom a vsetci to uplne chapali. Ved si poloz otazku - co je prednejsie? Ukazat sa na svadbe ci babatko a klud? Podla toho sa zariadis.

januska12323
17. okt 2023

Uvidíš ako sa budeš cítiť.

rebrambora
17. okt 2023

Ze si tehotna a nie chora. Jasne, ze by som sla. Raz za cas odbehnut na WC nieje nic strasne.
Ale ak si drama queen a cestu autom a svadbu vidis ako obrovske komplikacie, tak nechod.

h2
17. okt 2023

Určite choď. Ja osobne by som to spojila aj s dlhším pobytom.

martinmmartin
17. okt 2023

Predüovedam ze Dostanete cestou pokutu. Za kazdu blbost a riadnu

autor
17. okt 2023

@martinmmartin za čo pokutu?:D

thereisabear
17. okt 2023

Išla by som. A ideálne ostala dlhšie a užila si výlet ešte bez dieťaťa.

queen_mary
17. okt 2023

Isla by som a ostala som dlhsie. Pripadne po ceste tam a spat prenocovacka naor salzburg, alebo nejake rakuske jazera🙂

Vela krasnych miest po ceste tam aj spat, tak si mozete cestu rozdelit.

samimami777
17. okt 2023

Ak nechceš byť dlhú cestu v aute môžete aj letieť a nech vás rodinný známy vyzdvihnú potom v Švajčiarsku na letisku/požičiaš auto. Jedlo si určite nájdeš aspoň niečo čo zješ zasa netreba byť fajnovka, poprípade si hoď do kabelky niečo na zahryznutie a ak sa nechceš hneď "točiť" domov tak si z toho spravte 2-3-dňoví výlet. Netreba zbytočne stresovať

kornelies
17. okt 2023

Na materskej budes snivat, aby ta zobrali na vylet, oslavu, svadbu. Kde je problem? Nastava ti najlepsie obdobie tehotenstva. Chod, nevahaj, hadam nie si z kvetu makoveho. 🙃

portret7
17. okt 2023

Chod, zabavte sa, zostaňte dlhšie o pár dni a spravte si po ceste malú dovolenku vo dvojici, dlho takú nezažijete😁spojíte prijemne s užitočným, svadba, dovolenka, nemusíte absolvovať cestu naraz, ale prespať v nejakom peknom romantickom mestečku po ceste.

martinmmartin
17. okt 2023

Ono sa uz nieco najde. Na Svajciarskych cestach si furt jednou nohou v kriminale

sense
17. okt 2023

@martinmmartin a prečo by boli? Stačí dodržiavať pravidlá.

sense
17. okt 2023

Ja by som na otočku na svadbu autom do švajčiarska nešla ani ako netehotna. Absolvovala som niečo také len opačne a stačilo mi, 1200km v piatok po práci a 1200km v nedeľu späť

h2
17. okt 2023

@martinmmartin Vlastná skúsenosť? Asi stačí dodržiavať miestne pravidlá.

martinmmartin
17. okt 2023

@h2 napriklad potvrdenie o pravidelnej udrzbe vyfukoveho systemu? Mas? Nemas?= 20 Sfr

sense
17. okt 2023

@martinmmartin neviem v ktorom kantone žiješ, ako dlho a ci máš Ch značky alebo svk, ale za takmer 20r, som mala x kontrol a nikdy nič žiadne potvrdenie po mne nikto nechcel

fiafia
17. okt 2023

Tak takto na otočku a len "koli posedeniu" by som ozaj nešla. Keď tak pobyt si predĺžiť a niekde s mužom na romantický vylet

adkadonathova
17. okt 2023

Ahoj, byvam v CH a ver mi tu cestu tam a spat nenavidim. Ubera mi roky zo zivota😀🙂 cestujem casto, preto ten negativizmus. Ale, je to dlha cesta a pokial idete na takuto sialenu otocku, tak to je hodne vycerpavajuce, dobre to poznam aj z tehotenstva aj bez neho. No neviem, je to brat ci sestra co sa berie? 🙂 ak ano, budis. Ale ak nie, nato by som sa nedala nahovorit ani za nic. Urcite ked sa vam da ostante par dni, to ocenite.

theanak
17. okt 2023

Ahoj, ja som bola síce v neskoršom štádiu, ale predsa, na dovolenke autom, takže ak je všetko v poriadku, nevidím dôvod prečo neísť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre