Jemné krvácanie a bolesť ako pri menštruácii v 5t tehotenstva

emuska72
14. jan 2020

Ahojte všetci. Som ešte len v 5 týždni tehotenstva, u lekára som ešte nebola a som objednaná až o 3 týždne (žijem v UK a tu skôr ako v 8 týždni neobjednávajú) no dneska ma začalo bolieť brucho ako pri menštruácii a krvácam také silno hnedé. Vlastne to je skôr špinenie lebo nie je toho výrazne veľa. Intímku mám a je špinavá a keď sa utriem po cikani tak tam to vidno taktiež. Čítala som už nejake príspevky o špinení ale málo kde sa taktiež spomína bolesť brucha ako pri menštruácii. Chcem sa spýtať ci má niekto skúsenosti a či sa mám báť a podobne. Tu k lekárovi ísť je zbytočné tak nič mi neostáva len internet :(

elenatomasova
14. jan 2020

@emuska72 najlepšie by bolo ísť k lekárovi,aby nebolo neskoro.

semila001
14. jan 2020

ja sommala toto iste po synovi ked mal 2 roky po dvoch rokoch .... najrv hnede večer to začalo velke bolesti rano este vačšie bolesti a vela vela krvi bol to sponntanny potra dali mi aj lieky proti krvacaniu všetko ale nepomohlo t .... o tyžden som znovu otehotnela a mame 1 ročnu dcérku .....chodte rychlo k lekarovi....

rosalie1411
14. jan 2020

@emuska72 nemôžeš ísť na pohotovosť? U mňa sa to tiež tak začalo a na druhy deň zosilnelo. Najprv len hnedý vytok a na druhy deň krv. Nakoniec bol z toho spontánny potrat v 6tt. Možno to nebude tvoj prípad, ale radšej sa uistiť.. Držím palce

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
semila001
14. jan 2020

@bambulienka25 nie o tyžden aj pri prvom synovi sme sa snažili som do tyždna otehotnela hned ...hned pri obydvoch

monikamama
14. jan 2020

@emuska72 mne na to dali hned lieky na udrzanie. Chod k lekarovi

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1209
14. jan 2020

@emuska72 chod na pohotovost predpisu lieky na udrzanie mozu pomoct ale aj nemusia ale aspom si pov8es ze si pre to daco spravila ja som spinila.od zaciatku tehotenstva nie vzdy obcas iba po velkej alebo po sprche nakoniec sa to spinenie opakovalo castejsie a v 8tt som o babo prisla ale pocula som zeny co spinili a maju krasne deti tak netreba to podcenit treba behnut na tu pohotovost.

nela82
14. jan 2020

@emuska72 ja som takto skončila v nemocnici...hroziaci potrat.

emuska72
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emuska72
autor
15. jan 2020

Ahojte baby. Tak nakoniec som šla k lekárke ktorá ma poslala na pohotovosť keďže som začala krvácať strašne silno, normalne akoby som mala menzes s bolesťami, všetko. Na pohotovosti sme čakali 5 hodin na to aby ma pozrel lekár 🤦🏼‍♀️ Neskutočne je to Anglicko. Potom ma previezli na ženské kde ma doktorka skontrolovala zo spodu a povedala že krčok mám uzavretý a nevidí aby z tamade šlo aktívne krvácanie takže bábo je ešte tam (snáď ešte aj teraz) :( ale že je to potencionálny potrat takže som ako keby na rizikovom (aj keď tu take niečo nie je). Som v 5tt a HCG mám 742 čo mi povedali že je nízke :( takže ja už myslim len na to najhoršie. V piatok ma znova objednali na krv skontrolovať HCG level a na vnútorné sono (ak bude HCG vyššie ako 1000 lebo ak pod tak vraj nechcu sono robiť čo nechápem prečo). Do piatku mam len ležať, nestresovať sa (čo je nemožné, lebo som sa v živote tak nebála), a žiadne aktivity.
Takže takto som ja nakoniec dopadla, ach 😪

emuska72
autor
17. jan 2020

@rosalie1411 no tak u mňa to bolo presne take isté :( Na druhý deň to zo mňa začalo tiecť hlavne keď som šla na WCko, bolesti, pichanie. Teraz som prišla od doktora kde mi to potvrdili :( V stredu som mala HCG 743 a dnes už len 107. Bože, ako sa cez to dostať lebo ja neviem čo robiť. Ide mi srdce roztrhnúť.

elenatomasova
17. jan 2020

@emuska72 poznám to tiež som si tým prešla,počula som aj také niečo ako,že telo sa zbavuje toho čo by malo byť poškodené alebo slabé.Tak veľa zdravia a časom to prebolí aj keď nezabudneš na to nikdy.

juliet86
17. jan 2020

@emuska72 ahoj. ja len ze to prajem vela sil. asi nieco nebolo dobre. poznam vela zien co prisli o babo v skorsom ci neskorsom stadiu a maju zdrave deticky. skus urobit vnutorne rozlucku so zarodkom/plodikom. napis mu list. zapal sviecku. vyrob prenho nejaku spomienku. a pozeraj do buducnosti s nadejoum vase tela vedia vytvorit embryo a tvoje telo vie otehotniet. to je dobry zaklad. moja sestra ma tri deti a medzi druhym a tretim sa jej stalo toto co tebe. v 7mom tyzdni..

emuska72
autor
18. jan 2020

@juliet86 ďakujem. Toho sa hrozne obávam, že sa to bude opakovať a opakovať. A taktiež sa bojim toho, že som to spôsobila ja sama a to pitím tonicu. Ja ho pijem každý deň a samozrejme keď som ešte nevedela že som tehotná tak som ho pila. Keď som si spravila test tak od vtedy nie ale predsa už sa to vo mne rozbehlo a ten chinin vo mne bol :( takže sa za to neskutočne obviňujem.

emuska72
autor
18. jan 2020

@elenatomasova ďakujem. A skúšali ste potom znovu?

katrin21
18. jan 2020

Ja som.to mala pri prvomm pri druhom tiez,len menej
. Ked to neni sytocervena krv,je to OK... daj si C vitamin vysoke davky. Ale teraz upravujem prispevok, citam zr si asi potratila
.to ma mrzi
.nabuduce to vyjde.

katrin21
18. jan 2020

@emuska72 ano, tonis, grepy, to sa nesmie....moja segra sa po grepe tiez rozkrvacala..

sonnenshein
18. jan 2020

@emuska72 Babetko v 5tt este nie je na Teba napojene, vyzivu cerpa zo zltkoveho vacku. Takze pitim tonicu si si to nesposobila.
Casto sa taketo stava ked ma zarodok nejaky geneticky problem nezlucitelny so zivotom, priroda je silna.
Neboj sa, hadam nepoznam zenu co by to aspon 1x v zivote nezazila, vcitane mna. Vsetky 3 dalsie tehotenstva ale isli absolutne bez problemov 🙂

juliet86
19. jan 2020

@emuska72 neviem posudit ake davky tonicu si pila s ci naozaj ma vhinin az tak silne ucinky ze by zbavil telo zdraveho plodu. uprimne myslim si ze keby to takto fungovalo tak snad ani neexistuju potratove tabletky a nezelanych yehotenstiev je ovela menej. proste sa zena naleje tonikom. pozri dobre ze o tom vies a prezi svoju vinu. napis sama sebe toe majhorsie viny a strachy co citis a nasledne si odpusti. nemala si zly umysel netusila si. ked sa stane pptrat zeny sa dnazia najst v nom vnutornu logiku. lebo som pila tonic. lebo som bola na gelovych nechtoch. na rontgene. v saune. malovali sme byt. pila som na zurke. lebo som mala virozu. atd atd. vzy sa da najst ze co... a pritom kauzalita tam ani nemusi byt len casova naslednost. uprimne ti drzim palce

rosalie1411
19. jan 2020

@emuska72 je mi to veľmi ľúto, že aj u teba to takto skončilo. A co máš robiť? Neviem, zabudnúť sa nedá, ale treba sa aspoň v plakať. Mne to pomohlo. Hovorím si, že príroda si to zariadi sama, ak by bábätko malo nejaké vady nezlučiteľné so životom a ze sa to jednoducho stáva.. Mať dieťa je Dar a keď si niekto prejde potratom, chápe to ešte o to viac. Neobvinuj sa, nemôžeš za to. Niečo bolo zle, a preto to nevyšlo. Treba len veriť, že nabudúce sa to už nezopakuje a budeme sa tešiť zo zdravého bábätka. Ľahko sa to hovorí, ale realita je horšia. Stále sa mi to vracia v myšlienkach a bojím sa ci otehotnie znova a ci sa to nezopakuje. Ale treba takéto myšlienky zahnať a sústrediť sa na niečo iné. Držím ti palce 😊

semila001
20. jan 2020

@emuska72 prveho mam syna pri nom sme sa snažili stale aj 5 krat za den a som otehotnela do tyždna a druhe planovane tiez to bol spontanny potrat v 5 tt alebo v 4 tt tak niako a hned na to planovane tretie do tyždna som ptehotnela zas a nam behaju po izbe 3 ročny syn samuelko a 1 ročna michaelka .... čo sa ma stat sa stane

emuska72
autor
22. jan 2020

@semila001 ďakujem. Trochu ma to povzbudilo. Chcela by som aj skúsiť hneď po prvom menzese ale bojím sa či telo už bude pripravene aj keď vravia že vtedy je práve najlepšie. A keby sa to zopakovalo, asi by som zošalela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre