Je výška hCG v poriadku?

kikusha2212
9. sep 2020

Nie je možné, aby som skontrolovala vysku hcg obden, mám možnosť len raz za týždeň. Prvýkrát som bola 4+2tt výška bola 2700 a druhýkrát 5+2tt a hcg je 13000. Je to v poriadku? Nespĺňa to dvojnásobný nárast kazdy druhy deň 😔

janka_266
9. sep 2020

@kikusha2212 mne Hcg ani nezisťovali. Len to nechali plynúť do 12. Týždňa či vydrží. Hlavne sa nestresujte a všetko bude v poriadku 😊

s_a
9. sep 2020

a načo je to dobré pravidelne kontrolovať? ja doteraz netuším, aké vysoké som mala a tiež mi asi na to ani krv nebrali, len hned na tripple testy ked bolo všetko v poriadku na sone

adma11
9. sep 2020

@kikusha2212 posiela Ta na odbery krvi na HCG lekar?
Lebo i u mna to sledovala lekarka.

tulipanicek
9. sep 2020

A prečo nemôžeš ísť má vyšetrenie obden?

kikusha2212
autor
9. sep 2020

Nie, lekári tu také kontroly nerobia. Isla som ako samoplatca a dá sa ísť len v utorky do laboratória. Kontrolujem to kvôli mne, pred pol rokom som potratila, tak som chcela vedieť, či je to tentokrát v poriadku.
@tulipanicek
@adma11
@s_a
@janka_266
A všimli ste si, že ani jedna z vás mi nedala adekvátnu odpoveď k otázke???

nina004
9. sep 2020

@kikusha2212 Podľa mňa je výška 13tis jednotiek na 6tt dostačujúca. Ono ani to hcg sa nedvíha presne ako hodinky a môže sa zdvihnúť o pár hodín neskôr a tým tie hodnoty trochu poposúvať. Ale tiež ti ani nik nemôže zaručiť,že sa niečo nemôže diať. Ono odber jeden krát za týždeň je dosť dlhý interval. Ale na tvojom mieste by som sa nestresovala. 13tis je pekné číslo 🙂

adma11
9. sep 2020

@kikusha2212 Nechcem ta strasit, ale u mna sa nieco nezdalo na ultrazvuku lekarke v 5tt, preto mi nariadila 3 odbery obden, a nestupalo mi adekvatne, a hned ze je to anembryola (tehotenstvo bez plodu),

kikusha2212
autor
9. sep 2020

@adma11 presne to som mala predtým, preto sa tak bojim

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikusha2212
autor
9. sep 2020

@nina004 čítala som, ze nad nejakou úrovňou, tušim od 2000, sa to už nezvyšuje každých 48 hodín, ale 72-96. Mne vychádza zdvojnásobenie každých 73. To ma asi jediné robí pozitívnou.

kikusha2212
autor
9. sep 2020

@bambulienka25 všimla si si aké veľké rozpätie v tých tabuľkách je? Ano hodnoty mi sedia v oboch týždňoch. Zaujíma ma ale či je nutné 48 hodinove zdvojnásobenie.

tulipanicek
9. sep 2020

@kikusha2212 Nedávala by som 3 ? za otázku či sme si všimli že sme ani jedna nepodpísala adekvátne. Pýtam sa tá ako zdravotník a aj táto otázka je pre mna dôležitá. Nevybrala si si úplne super labak keď sa nedá ísť častejšie ako raz do týždňa. Plus teda nečítam všetko ale ak je to na Slovensku, som veľmi prekvapená že niekde vyšetrujú HCG na samoplatcu. Teoreticky to môže byt v poriadku. 2700 a o dva dni to môže byt len 5000. Potom napr 9000 a tým pádom je 13000 o 7 dni v poriadku. Preto som sa pýtala má to prečo nemáš možnosť obden ísť. Naozaj hormón nemusí stúpať presne podľa prvej hodnoty. A teraz tá nechcem strašiť len ti píšem realitu. Druha vec je že ak si potratila, tak to že ti teraz bude správne stúpať HCG ešte neznamená že nemôžeš potratit alebo že dieťa bude naisto zdravé a nebude mat žiadne vývojove vady. Preto by podľa mna mal vyšetrenie HCG indikovat len lekár a len v oprávnených prípadoch 🤷‍♀️ Samozrejme, prajem ti len to najlepšie, aby babo pekne rástlo a všetko bolo v úplnom poriadku. To druhé som ozaj napísala preto aby som vysvetlila prečo sa bežne nerobí HCG na žiadosť pacientky. A teda je mi jasne že má tu mnohé teraz ukamenuju že načo ti take píšem. Píšem to ako adekvátnu odpoved keďže ti vadila otázka odo mna 🤷‍♀️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikusha2212
autor
9. sep 2020

@tulipanicek nenapisala si nič zle. Pekne si rozpisala stúpanie aké mohlo byť umna a tým pádom to môže byť naozaj dobre. Nezijem na Slovensku, tu prídes k doktorke, že más pozitívny test, vytvorí ti on-line tehotensku knižku a dá prvý ultrazvuk v 9tt. Nikto nič nekontroluje. Je tak zle, že sama mam záujem sa odkontrolovat a s výsledkami sa poradiť tu medzi ženami čo by mohli mať skúsenosti?

kikusha2212
autor
9. sep 2020

@bambulienka25 praveze to kalkulačka vypocitala, že hcg stuplo na dvojnásobok každých 74 hodín. Čiže každé 3 dni. Neviem či je to ešte v norme. A potom som našla toto, ale neviem čo je na tom pravdy.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
9. sep 2020

Zbytočne sa stresuješ... ja ani neviem či mne vôbec niekedy robili nejaké HCG - a to som rodila ako hruška .... 😉

ayanamirei
9. sep 2020

@kikusha2212 asi vedia preco objednavaju az na 9tt ... co sa tyka rastu HCG, vies na 100% kedy prebehlo oplodnenie a teda vies svoj presny den tehotenstva? Hodnota HCG sa ma zdvojnasobit kazde 2-3dni , takze to splnas. Podla mna ti to ale na psychike nepridava, ze si na tom tak upnuta 😉 drzim palce

rokina13
9. sep 2020

@kikusha2212 Dvojnasobok neviem či musí byť. Podľa mňa nie pri týchto číslach už nie, ale čo viem že 4+2tt je 2700 úžasné číslo, stačilo by aj na dvojičky, takže teraz sa skús ukludniť a naozaj si užívať. Nemyslím si, že pri anemoembr.alebo mimomaternicovom by si mala tak vela HCG hned na začiatku.

elizabeth175421
9. sep 2020

@kikusha2212 ja som v prvom tehu mala v 5tt HCG 108.prišla som s extrémnymi bolesťami. O týždeň som mala okolo 300. Posielali na na kyret, že sa jedná o mimomaternicové tehotenstvo. Odmietla som. Môj syn má 16 mesiacov a je úplne v poriadku 🙏🙏 neboj sa, všetko bude dobré. Stači nejaký hormón a už môže byť výsledok slrealený. Držím ti palce, aby si to dotiahla do úspešného konca 🙏

habibim
9. sep 2020

@kikusha2212 ahoj.. Pred dvoma rokmi, keď som otehotnela po IVF so synom som mala hcg na prvej kontrole v centre 1630.. O dva dni na to som ml 5550..no a potom prišiel 5+4tt a ja s bolesťami krcami a krvácaním do nemocnice... Tam ma Dr.prezrel usg a vravel, že na potrat to nevyzerá ale ze mi preiatotu ešte vezmú krv aby videli hcg.. Mala som 12600 a povedal, že je to super na tento týždeň.. Nechali si ma tam 3dni dávali lieky, bola to len prasknuta cievka.. Ale v 6tt som mala 12600 a povedal Dr.ze super, a keď som sa ho opýtala, či to nie je málo, tak mi povedal, že po určitom množstve hcg (už si neviem spomenúť kedy, hádam 5000) sa hcg nezdvojnasobuje každý druhý deň, ale každý 3-5.. Čiže to ma upokojilo..maly ma už 16mesiacov dnes.. Držím palce. Hlavne pozitívne myslieť.. Ps:teraz som otehu prirodzene aj napriek nepriechodným vajickovodom, a aj napriek tomu, že kojím... Na potvrdenie idem budúci utorok, to budem 7+4tt..ked Boh da♥️

kikusha2212
autor
9. sep 2020

Ďakujem vám ❤

emuska72
9. sep 2020

@kikusha2212 je to v poriadku. Práveže až vysoké (čo je super 😊). HCG nad 1500 sa už pomalšie zdvojnásobuje, takže nie každé 2 dni ale každé 3-4 dni. Krásne máte HCG. Ja som bola v 4t3d a mala som 2080 a o týždeň som mala 16800. V 5t6d bolo vidno už srdiečko ❤️ teraz som 8t4d a zatiaľ všetko v poriadku (po dvoch potratoch) Gratulujem a držím prsty 🤞

tulipanicek
9. sep 2020

@kikusha2212 Neodporúčam sa radiť s nezdravornikmi. Súce chápem prečo sa chceš poradiť tu, ale radšej sú vyhľadaj skupinu zdravotníci na MK a tam daj príspevok. Tu ti baby môžu napísať hluposti a to nemyslím v zlom. Ale jednoducho čo platí u jednej, nemusí u druhej a preto je lepší pohľad zdravotníka. Btw ani na Slovensku sa veľmi nerieši nič. Aspoň väčšina lekárov. Max utz takto na začiatku na potvrdenie gravidity. A ja osobne by som to už nechala tak a neriešila další odber pre tie dôvody ktoré som ti rozpísala a som rada že si ok s tým čo som ti napísala. Inak pokojne píš aj do IP keby niečo

andreatytler
10. sep 2020

@kikusha2212 To je pekne hlupe ze ti tie testy neurobia aj ked si samoplatca. Hlavne kedze si uz mala jeden potrat by sa mohli viac snazit.
Ja zijem v Kanade. Tu sa hCG meria kazdy 2 den a musi stupat na dvojnasbok. Inak sa to doktorom nepaci. Dala som tvoje cilsa do kalkulacky a ten narast je menej nez normal ale kukni na ten graf... Tvoje hodnoty su uplne vysoko. A tiez som nasla ze ked je hodnota nad 6000 tak sa to uz nezdvojnasobuje ale vacsina zien to dosiahne az neskor... Naposledy ked si potratila si mala take iste vysoke hodnoty?
Co ak to su dvojicky a jedno odumrelo. Ja som tak mala. Hodnota sa nezdvojnasobila po 2 dnoch ale poto sa uz dvojnasobila kazde 2 dni.
https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

Drzim palce aby to bolo dobre.🍀

kikusha2212
autor
10. sep 2020

Ďakujem ešte raz každej jednej za názor 🙂 po precitani vasich komentarov a dlhom googleni som sa upokojila a asi je naozaj všetko v poriadku 🙂 samozrejme to sa dozviem až keď sa bábätko narodí, ale zatiaľ nie je najmenší dôvod na pochyby.
A ešte dodam k tým doktorom, krv nevezmu vôbec, nič také ako nárast hcg sa nekontroluje, keď som prosila o duphaston na udržanie, odmietli mi ho dát niekolki lekári, lebo tu sa vraj nedáva. Naozaj tu žene nič iné neostáva, len čakať a verit. Tak verím ale pomôžem si ako mozem. Ešte raz ďakujem ❤

andreatytler
10. sep 2020

Vidim ze Finsko... som prekvapena... myslela som ze severske krajiny maju dobru starostlivost o cloveka... take to socialne citenie...
Este ma napadlo zajst do nejakeho centra asistovanej reprodukcie. Na Slovensku mi tak urobili testy na poziadanie a nebola som ich pacientkou.

emuska72
10. sep 2020

@kikusha2212 ja žijem v UK, som po dvoch potratoch a tiež nerobia absolútne nič. Ja som sa dostala na krv tak, že som volala k lekárovi a plakala som do telefónu že sa bojím a podobne. Zahrala som to na psychiku inak by robili veľké....
Duphaston ani tu nedávajú. Vraj je to úplne zbytočné a zastaralé. Mne pomohla teta zo SK ktorá bola za gynekologičkou po mojom prvom potrate a tá mi duphaston predpísala. No ja som ho brala aj pri druhom tehotenstve a prd pomohol takže teraz som toho Anglického názoru že je nanič 🙂 Na sono tiež až v 12 týždni, skôr sa tu nedostaneš ani keby neviem čo. Musela som si platiť privátne aby mi skontrolovali, či je všetko ok lebo do 12 týždňa by som nevydržala. Takže tak.
Preto keď vidím, že sa ľudia sťažujú na tú všeobecnú starostlivosť na SK tak mi je z toho do smiechu že neviem čo by robili tu pri tej "starostlivosti"
Držím silno prsty! Nech všetko dobre dopadne 🙂

pietrula
14. nov 2022

@kikusha2212 Ako to nakoniec dopadlo, vsetko ok ?

kikusha2212
autor
15. nov 2022

@pietrula ano vsetko v poriadku 😊 narodili sa nam krasne zdrave dvojicky 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre