Je v poriadku, keď nesedia týždne?

19. jún 2023

Ahojte. Bola som práve na prvom sone. Mala by som byť 6+4 ale som len 6+1. Bábätko ma len 4,5 mm. Ale akcia srdiečka bola. Je v poriadku ze nesedia týždne? Ovulacia nebola posunutá. Ďakujem za odpovede.

divokykonik
19. jún 2023

Je je, veď je to veľmi malá odchýlka.

autor
19. jún 2023

@divokykonik ďakujem. Bojím sa, keďže začiatkom roka som mala MA ale tam srdiečko ani nenabehlo.

adka3321
19. jún 2023

ked je to par dni hore dole, to nevadi, ono aj tak tie merania su orientacne, staci, ze odmeria o milimeter menej/viac a hned ukazuje odchylky. horsie by bolo, ak by babatko dva-tri tyzdne zaostavalo, tam by uz bol nejaky problem, ale par dni je v pohode

rebrambora
19. jún 2023

Do 15tt mi pri kazdom vysetreni posuvali hore dole tyzden, tyzden a pol. Vsetko bolo v poriadku.

autor
19. jún 2023

@adka3321 chvála bohu nie. Našťastie malo aj akciu. Takže ma to aj ukludnilo.
@rebrambora ďakujem.

jaskolka
19. jún 2023

To nič nie je, kľudne také odchýlky budú ešte počas tehotenstva. Veď aj termín pôrodu sa často takto upraví podľa usg.

barbora19911
19. jún 2023

Aj ja som mala tak stresovala som a mala som hore dole 2-3 týždne ale našťastie niekedy v 15 týždni sa to ustálilo a už mi píše normálne týždne ❤️

autor
19. jún 2023

@barbora19911 ja som sa trosku zľakla aj tej veľkosti plodu. Zdá sa mi malé.
@jaskolka

barbora19911
19. jún 2023

Aj mne na gynde povedal že je malé že veľkosťou niesom v Tom týždni ako by som mala byť ..dôležité je že bije srdiečko tým pádom je všetko úplne v poriadku ❤️

autor
19. jún 2023

@barbora19911 mne zas povedal ze je to ôk. Ale to hovoril aj naposledy a zle to dopadlo

vkorryy
20. jún 2023

Neboj, hlavne sa nestresuj, mňa tak vydesili na pohotovosti v 7 tt že za 3 dni narástlo len o 0,5 mm a že je o 3 dni menšie ako by malo a že je to problém. Moja doktorka ma upokojila že je to úplne v poriadku. Tam skutočne záleží od sona, ako malinké zachytia, tak skoro ide len o mm. Teraz je dokonca 3 dni dopredu 🙂 sme 11 tt. Ale chápem ťa, po strate sa človek viac sleduje a bojí sa, aby bolo všetko v poriadku. Držím palce nech len pekne rastie ❤️

autor
21. jún 2023

@vkorryy no aj mne povedal ze je to v pohode. Len sa bojím lebo predtým tiež bolo menšie o 4 dní ale tam sa prestalo vyvíjať ani srdiečko nenabehlo. Na kontrolu mam ísť o mesiac a ze sa mam objednať aj ku Grochalovi na prvotrimestralny. Tiež neviem prečo. No máš pravdu bojím sa. Lebo som čítala ze baby mali väčšie mimi v tomto týždni. A ja som nemohla mať ani ovulaciu posunutu.

yeneffer22
21. jún 2023

@adka3321 moje bábätko zostávalo skoro 3 týždne a žiadny problém tam nebol. Jednoducho posunutá ovulácia, takže aj keby to bolo viac neznamená to ze je to problém. Dôležité je ci sa plod vyvíja 🙂

maryetta
21. jún 2023

Ale ved tyzden ti sedi len par dni je rozdiel. Staci ze bola posunuta ovulacia a uz.
Ja som pri prvom mala rozdiel takmer 3 tyzdne. Nepravidelna ms. Posunuta ovu.

Teraz mam tiez 3 dni rozdiel a to som aj hovorila dr ze som mala posunuty cyklus. Tak ze to sedi.

autor
21. jún 2023

@maryetta ale ja som nemala na 200% posunutu ovulaciu. To viem určite. Lebo sex sme mali len v ten deň.
@yeneffer22 no mal srdiečko.

maryetta
21. jún 2023

No a kym sa to oplodni tak 2-3dni. Takze to aj sedi 😉

autor
21. jún 2023

@maryetta ďakujem
Ved však ani meranie nemuselo byť presne ci? Lebo meral len plod nie gestacny.

maryetta
21. jún 2023

Myslim ze prave smerodajne je meranie plodu.
Ved to rastie. Vyvija sa. A mne dr povedal ze do toho 12.tt je ten vyvoj u vsetkych deti rovnaky.
Potom uz zacne rast kazde svojim tempom. Preto ma niektore pri narodeni 2kg a ine aj cez 4kg.

autor
21. jún 2023

@maryetta aha no tak to potom uvidíme keďže moje je menšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre