Je tu niekto, kto nebral kyselinu listovú na začiatku tehotenstva?

miravt
15. apr 2020

Zdravim, je tu mamicka, ktora nebrala kyselinu listovu od začiatku tehotenstva? Lekar mi ju nepredpisal,ked som sa ho na to pytala, povedal, ze v 9 tyzdni je uz zbytocna 🤷‍♀️ o nejakej vyvazenej strave by som tiez nehovorila , kedze boli dni ked som nemohla zjest takmer nic (hura ranne nevolnosti). Vraj sa v urcitom mnozstve nachadza vo vajciach aj cvikle, takze aspon ze bola Velka noc a mozno aspon chvilku som ku do seba akosi dostavala. Nehovoriac o tom, ze mi gynekolog pred 2 tyzdnami predpisal Biseptol na zapal a uz vedel o tehotenstve. Zial, tiez neskoro som sa dozvedela, ze k tomu som mala brat kyselinu listovu 🤷‍♀️ tehotenstvo nadalej trva, no sam mi dnes povedal, ze ak doslo k poskodeniu plodu, tak uz sa stalo, preto mi je kyselina listova uz nanic..

lius
15. apr 2020

Kyselina listova nie je na predpis, zasla by som do lekarne a zacala to uzivat, pripadne tehotenske vitaminy, napr z DMky su fajn AZ Mama

mima1
15. apr 2020

Ved kyselinu listovu kupis bezne v lekarni nemusis cakat ze ti ju predpise

miravt
autor
15. apr 2020

Ja som si ju uz teda kupila, len ma zarazilo jeho vyjadrenie, ze je nanic uz.. ze aj tak sa berie len do prvej poradne. Nerada citam google, ale toto som teda mala zrejme urobiť skor

evittam
15. apr 2020

@miravt Ano. Nebrala som ju ani v jednom tehu. Obe deti su zdravé a v poriadku ako aj ja. Nebrala som žiadne umele doplnky vyzivy ani pred ani pocas ani po.

miravt
autor
15. apr 2020

@evittam dakujem 🙏 ked mi doktor povedal, ze dieta ked je poskodene kvoli tomu, tak uz s tym nic nespravim... Zacala som googlit... A vsetky zeny pisali, ze ju brali od zaciatku, resp.uz pred otehotnenim. Alebo ze zdravo jedli.. no, ja by som chcela aspon jest normalne.. ale dviha sa mi zaludok aj z cistej vody

zooeynka
15. apr 2020

@miravt netrap sa. Ani nase mamy (aspon moja urcite)nebrali kys.listovu a tu sme!!!

miravt
autor
15. apr 2020

@zooeynka ved urcite nebrali .. a co viem, moja mama tiež prevracala na zaciatku, tak neviem, ci zrovna jedla medzitym salaty a ine pestre jedla.. 🙄 no nic, zrejme mal doktor zly den.. 😣

kittykat22
15. apr 2020

@miravt nebrala som ziadnu 😅 zistila ze som tehotna v 10tt. V 16tt mi niekto kladol na srdce ze to mam brat, tak som myslim schrupla dve a cau 😅 Nebrala som doplnky, vyzivu nic - mala som sukromnu starostlivost, a gyn mi povedala ze z tych doplnkov pre tehotne priberaju deti, a potom starostlive maminky rodia malych snehuliakov 😂

amelia000
15. apr 2020

@miravt ja som nebrala nic...a moj doky mi ju az teraz predpisal.

dzina007
15. apr 2020

nebrala som nikdy nic... a obe deti su zdrave a ziadne problemy pocas tehotenstva neboli...

sense
15. apr 2020

@kittykat22 zvlastna doktorka ja som mala vitaminy cele tehu a dieta malo 2800g

miravt
autor
15. apr 2020

Dakujem zeny 🙏🙏🙏

lius
15. apr 2020

@kittykat22 Ja som uzivala tiez cele tehotenstvo a v poslednom trimestri ma strasili, ake je babo male, narodila sa a mala 3kg

vittekovaveva
15. apr 2020

@miravt ahoj ja som nebrala kys.listovu vobec.. a to som lekar.. kedze krv obrat som mala bezchybny nechcela som brat zbytocne doplnky.. mam zdrave dieta 🙂 takze no stress

jajko22
15. apr 2020

Tak ja som nebrala

miravt
autor
15. apr 2020

@vittekovaveva na najbližšej poradni budu brat krv, dufam, ze teda všetko bude OK. Ale pre pokoj duse som si ju kupila. 🤷‍♀️

xjakubikovak
15. apr 2020

nebrala som 🙂 vsetko bolo ok aj bez kopy vitaminov

saskia_98
15. apr 2020

@miravt ja som brala tehu vitaminy ladeevita tušim a cele tehu som bud jedla cipsy a cokoladu s colou alebo dristy ako tatarak atd (velmi vyvazena strava 😂)... Maly sa narodil s vahou 3350g pomaly mesiac skor, cize bol dobre živeny 😁 neboj nic. Len ber nejake vitaminy 🙂

natal_martinkova
15. apr 2020

Ja tiež nič neberiem.. Pýtala som sa ho na poslednej poradni, že či si nemám nejaké vitamíny nasadiť alebo tak a povedal že ak veľmi chcem tak môžem, ale ze mi to určite není treba lebo mam super výsledky.. Myslím, že keby bol problém tak to lekár povie aby si ju brala, však od toho ten lekár je.

diaalex
15. apr 2020

@miravt ja som brala len femibion a úplne to stačilo 🙂

tatiana_84
15. apr 2020

Pri synovi som nebrala nic, 1.trimester som mala v lete, nasa rodinna zahradka mi posluzila ako zdroj vitaminov. Syn sa narodil v 38 tt a mal 4160g a 56cm, ale v rodine sa nam casto rodia deti nad 4kg. Teraz beriem femibion 1, nakolko aj z dovodu aktualnej situacie, a ked chodim do obchodu raz do tyzdna a nie vzdy maju peknu cerstvu zeleninu. Ale neberiem kazdy den, tak obden.

miravt
autor
15. apr 2020

Tak prve vysledky budu az o mesiac.. no nic, dovtedy ju budem brat, pre istotu teda.. dakujem ženy este raz za povzbudenie...

mery2019
15. apr 2020

Ja by som ti este poradila pridať Jód !! Je dôležitý aby bábo nemalo rázštep 🙂 omega 3 na správny vývoj mozgu a nervovej sústavy 😉😉 mám aj overené výživové doplnky, ak nemáš nejaké obľúbené, rada odporučím ❤❤

deti95060810
15. apr 2020

nikdy som to nebrala...

natalia1619
15. apr 2020

@sense aj moj povedal to iste... Neni to len jedna doktorka..

kotulicek
15. apr 2020

Ja som nejedla žiadnu kyselinu listovú ani pri jednom bábätku proste mi bolo strašne zle pri prvej aj s tých tabletiek a pri druhej mi ani nedala (zahodila recept keď som jej povedala že enormne mi je zle s toho) a pri treťom som prišla až v 12 týždni takže nič...

kika831
15. apr 2020

@miravt ja som neuzivala ani pri jednom tehotenstve vobec ziadne vitaminy. Ale tak ako pisali dievcata tak pre vasu spokojnost si kupte kys. listovu a uzivajte. Drzim palce

veronika1234512345
15. apr 2020

Mne ju doktor predpísal. Brala som ju od 8tt keď mi došla kúpila som si druhú najlepšiu v lekárni a beriem doteraz. Kyselina listová neublíži, takže nevidím dôvod nebrať ju.

gloria31
15. apr 2020

@miravt ja som ju začala tiež neskoro brat. Brat dom začala asi v 6tyz.a brala asi do 15tyzdna to mi akurát vyšli jedno balenie femibion 1.

margaretka_
15. apr 2020

Pri oboch tehotenstvach som si akcne kupila femibion 1. Pri prvom som brala mozno tyzden alebo 2. Pri druhom vobec. Pred tehotenstvom nic. Mam 2 zdrave deti 🙂
Urcite nie je vo vseobecnosti nevyhnutne brat nejake doplnky stravy, aby zena dokazala vynosit a porodit zdrave dieta 🙂 to by sme na tom ako ludstvo boli dost zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre