Je špinenie v tehotenstve normálne?

katuska101
24. aug 2019

Zdravim potrebujem váš názor ...po 7 rokoch sa mi podarilo otehotnieť s diagnózou pco . Momentálne sa nachádzam v 6+2 týždni ibaže spinim buď hnedý výtok ale už sa mi za týždeň 2 krát objavila aj krv vždy som išla na pohotovosť kde povedali že tehotenstvo naďalej trvá mám ležať a vkladať utrogestan. Zatiaľ je vidieť gestacny vak v pondelok mal 4 mm po návšteve pohotovosti v stredu na kontrole u svojho 9 MM a včera po krvácaní 12 MM je to podľa vás v poriadku ?

kataka10
24. aug 2019

@katuska101 Dolezite je aby sa ukazalo embryo s bijucim srdieckom. Gestacny vak este neznamena uspesne tehotenstvo. Treba tomu nechat cas, embryo sa moze ukazat trochu neskor, hlavne pri nepravidelnom cykle. Drzim palce 🙂

katuska101
autor
24. aug 2019

@kataka10 kedy by sa malo objaviť v ktorom týždni ? Ja som mala ovulku posunutú cca o 3-4 dni

kataka10
24. aug 2019

@katuska101 Realne by malo byt vidiet uz v 6tt, ale moze sa to omeskat, takze sa zvykne cakat aj 2 tyzdne. U mna sa cakalo, ale embryo sa nevytvorilo. Ale su zeny ktorym sa objavilo, takze je treba vyckat, mne dala doktorka 2 tyzdne plus 1 tyzden som bola chora a mozno by dala este viac, ale uz sa mi rozbehol potrat, takze to bol jasny missed abort.

katuska101
autor
24. aug 2019

@kataka10 to mi je ľúto ja sa bojím potratu lebo bojovala som o otehotnenie 7 rokov vrátane umelého a nič až teraz po liečbe s letrozolom

kataka10
24. aug 2019

@katuska101 Teraz mozes len cakat, ale nezufaj, podarit sa to moze. Napr. hento bol uz moj druhy potrat, takze som zacala mat nervi, ci niekedy vynosim a nakoniec tri mesiace po kyretazi som otehotnela ani som to neplanovala a zatial to vyzera uspesne 🙂. A tiez mi pred asi 2,5 rokmi diagnostikovali PCO. Takze ono to napokon nejak vyjde 😉

marguay
24. aug 2019

Ja som spinila aj s krvou obcas cele prve 4 mesiace. Denne. Nemohla som nic robit iba lezat, ale bolo mi tak zle, ze aj tak by som len lezala. Par krat som aj krvacala, bezala som na pohotovost, ale vsetko ok. Utrogestan stale. Nejedz veci prekrvujuce maternicu ako skorica, stiplave atd na to pozor. A nerob fakt nic ako vysavanie, proste nic kde sa zohybas a dvihas tazke. Dcerka ma uz dva rocky.

katuska101
autor
24. aug 2019

@marguay nerobím absolútne nic len ležím ...podľa teba je veľkosť gestacneho vaku v 6+1 týždni 12 MM v poriadku?

katuska101
autor
24. aug 2019

@kataka10 tak som rada že teraz je to ok držím palce nech to dobre dopadne

kataka10
24. aug 2019

@katuska101 Dakujem. Aj ja drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre