Hrča v hrdle v začiatkoch tehotenstva

dadus_ka
18. máj 2018

Ahojte baby, uz od pospednej ovulacie mam pocit hrce v hrdle, niekedy je to lepsie niejedy horsie. Neviem od coho to zavysi. Az neskor som zistila ze som tehotna a neviem ci to ma suvis. Predtym som nikdy nic take nemala ani na stitnu zlazu sa neliecim. Ma niekto skusenosti? Na gyndu som volala a poslali ma k obvodnemu, idem tam az pondelok ale bojim sa ze co to moze byt. Je to moje prvé tehotenstvo. Teraz som asi 5tt.

martyzpp
18. máj 2018

aj ja to mávam a spôsobuje mi to stres. Objavilo sa mi to pred skúškami na VŠ a netušila som čo to je tak som šla na ORL a doktorka mi vravela, že v hrdle nič nemám, že je to len pocit a že to spôsobuje už spomínaný stres. Odvtedy som sa už toho tak nebála a aj keď som to cítila tak už mi to nevadí.

dadus_ka
autor
18. máj 2018

@martyzpp ale mne to zacalo ked som este sni nevedela ze som tehotna. Meriam si aj BT a v tom case ako to zacalo ki ta teplota pred ovu zacala dost skakat

dadus_ka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadus_ka
autor
18. máj 2018

@martyzpp tam ako mi prvy krat vyskocila teplota na 36,9 v ten den to zacalo

tatisna
18. máj 2018

Ja to mam tiež, bola som na orl a vraj je to nejaká retencna cysta niekde v hrdle, čiže sa v nej zadržiavaju nejaké tekutiny. Vraj to nie je nič vážne iba to treba sledovať... mne to na chvíľu prešlo a teraz to mam zas...

eliska13
18. máj 2018

@dadus_ka stres, úzkosť
Ak nemáš niečo so štítnou daj si dlhodobo magne B6 b vitaminy

dadus_ka
autor
18. máj 2018

@tatisna a si tiez tehotna a zacalo to v tehotenstve?

dadus_ka
autor
18. máj 2018

@eliska13 praveze to beriem uz 2 tyzdne a nic :/

tatisna
18. máj 2018

@dadus_ka začalo mi to pred tehu a počas tehu som to mala ale sa to potom zlepšilo. Zhoršilo sa mi to po pôrode...

eliska13
18. máj 2018

@dadus_ka lebo podvedome stále myslíš na to, že máš stiahnuté hrdlo🙂a nevieš čo to je si z toho nervózna či zle tipujem?

dadus_ka
autor
18. máj 2018

@tatisna a prisli ti na to na endokrinologii? Neviem k mam ist

dadus_ka
autor
18. máj 2018

@eliska13 praveze nie lebo niektore dni je to lepsie ze to skoro ani nevnimam a niektore horsie a fakt neviem od coho do zavisi :/

tatisna
18. máj 2018

@dadus_ka na orl som bola, stačilo poriadne popozerať do hrdla so zrkadielkami a videl to tam...

dadus_ka
autor
18. máj 2018

@tatisna diky 😊

lilijana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilijana
30. máj 2018

@dadus_ka ja som mala ten pocit hrče v hrdle a veru som si pochodila lekárov... asi pol roka ma to trápilo... síce som prekonala zápal hrtanu/zistil mi to krčný/ a myslela som že to bude tým, že som rozdráždila mandle tým kašlom, avšak po preliečení žiadne zlepšenie, štítna žľaza bola naštastie o.k. a môj problém bol v krčnej chrbtici, ani by som tomu neverila, keby mi to niekto povedal... nejaké bloky. Po odblokovaní/náprave/ na 3 krát to vymizlo. Lenže to som stihla pred tehotenstvom . Ale čítala som veru toho dosť vtedy a že sa to môže vyskytnúť aj v tehotenstve, ta hrča v krku no viac som toho neštudovala, keďže som tehotná nebola...

dadus_ka
autor
30. máj 2018

@lilijana no ja to mam stale od začiatku tehu. Mozem kludne povedat ze to bol prvy priznak tehu a to som o tom vtedy ani este nevedela. Nikdy som to nemala. Zajtra budem mat vysledky z orl a potom ma aj tak posle na endokrinológiu. Niekedy je to viac citit a vtedy mi to dost prekaza. Nechapem co to moze byt.. Ale so stitnou zlazou som nikdy nemala problém

lilijana
30. máj 2018

@dadus_ka presne ta chápem a viem aký je to hrozný pocit / ja som ho mala pol roka/už som ani neverila, že sa toho zbavím... a tie všelijaké myšlienky... najlepšie na to nemyslieť, ale ja som to proste akosi nedokázala, keďže ja som to cítila pri každom prehltnutí sliny, pri jedle ani nie a ak to bude len tým tehotenstvom, nezistí sa nič, tak asi s tým nič nespravíš...vydržať do konca a možno sa to neskôr stratí, kto vie, no ak by sa dalo aj počas tehotenstva vyšetriť resp. skontrolovať chrbticu aj na rehabilitačnom, nič za to nedáš, ale asi sa nedá, neviem ako je to v tehotenstve.

dadus_ka
autor
30. máj 2018

@lilijana ja uz si myslim ze sa to nespravi ani po tehotenstve.. Neviem ci je to chrbtica alebo co ale je divne ze keby to bolo od chrbtice tak to zacne dnom oplodnenia. To si myslim ze tam bude iny problem hormonalny skor....uvidim na zajtrajsie vysledny

lilijana
30. máj 2018

@dadus_ka urcite sa to minimalne po porode da do normalu,uvidis ! Mne sa to tiez z nicoho nic pri chorobe objavilo takze to moze byt kludne nahoda ze v case oplodnenia.Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a aby sa to vyriesilo.

dadus_ka
autor
30. máj 2018

@lilijana dufam aj ja 🙂 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre