Hodinky so senzorom v tehotenstve.

lussia1711
14. jan 2020

Čaute Mamičky. Mám otázočku či ste sa s tym stretli s takou otazkou. Na fitnes hodinkach alebo na smart hodinkách je zabudovany senzor podľa ktorého meria pulz srdca alebo krvný tlak. Či nemôže nejak ubližit dieťatu alebo niečo poškodiť. Ako ja sama by som si tú otazku ani nekladla ale polozila mi ju moja mama ci to neskodi drobcovi. Som v 13tt.

otak_besar
14. jan 2020

Asi záleží od typu hodiniek, ale spravidla sa jedná len o presvecovanie žíl zeleným a červeným(alebo infračerveným) svetlom a podľa toho koľko svetla sa odrazí alebo absorbuje sa zisťuje pulz. Používa sa to aj v nemocniciach, ak si niekedy videla (aj napr. vo filmoch) taku malú plastovú krabičku na prste. Jedná sa o Photoplethysmogram, meria sa tým aj okysličenie krvi.

lussia1711
autor
14. jan 2020

@otak_besar dakujem veľmi pekne. Len ma mamina trosku znepokojila. 😊☺

stanik_67
14. jan 2020

@lussia1711 podla mna to vobec nijako babatku neublizuje

miriam1983
15. jan 2020

@lussia1711 tak aj mobil skodi urcite,ze vylucuje nejake tie vlny a aj tak ho mame v kuse v rukach. A vsetko ostatne,ako notebook,tablet a podobne. Ale ked ti treba nuesu,ja by som ich nenosila.

zuzanalila20
15. jan 2020

Ja som svoj náramok tiež odložila. Niežeby som si myslela, že to škodí, ale nie je to pre mňa tak dôležitá vec, že by som sa bez toho pár mesiacov neobišla. Radšej hrať na istotu ako neskôr ľutovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre