Gestačný vak

14. nov 2022

Ahojte. Po pozitívnom tehotenskom teste som šla k lekárovi, ktorý na sone našiel dva prázdne gestačné vaky. Cyklus mám nepravidelný takže je ťažko určiť v ktorom môžem byť týždni. Lekár povedal aby som prišla o dva týždne a uvidí sa či z toho niečo bude, podľa neho to nebude dobré tehotenstvo. Chcem sa len spýtať, či máte niektorá podobnú skúsenosť a o tie dva týždne tam už bolo vidieť zárodok. Chápem že každé tehotenstvo je iné ale tie dva týždne sú pre mňa ako roky.

veronicka0123
14. nov 2022

Ja som bola, bol iba vak a že to nevyzerá dobre. Dnes po 10 dňoch zas a uz bilo srdiečko. Viem, že nemám vyhraté, no zatiaľ je to zázrak. Tiež nepravielná MS

gabika4
14. nov 2022

Ja som si tým prešla pri dcérke...k lekárovi som prišla nepamätám si presne ale asi v 6 či 7 týždni, bolo vidieť iba prázdny gestačný vak..o týždeň neskôr už bolo vidieť plod a o ďalší týždeň i akciu srdca...pri oboch synčekoch bolo vidieť všetko hneď (tiež som bola takto skoro)...vo všetkých troch prípadoch som vedela kedy som mala ovuláciu presne, sedelo to s menštruačným cyklom aj napriek tomu sa napr. dcérka ukázala neskôr ...mojej sestre sa dcérka tiež ukázala veľmi neskoro, už jej hrozilo ísť do nemocnice...a nechápem ako si gynekológ dovolil dopredu strašiť ženu, že to bude zlé tehotenstvo len preto, že ešte nie je nič vidieť? pri prvom synčekovi bolo všetko super a nakoniec mi v 20 tt odišiel do nebíčka 😢...pri dcérke a pri druhom synovi som sa veľmi natrápila celé tehotenstvo a sú tu živí a zdraví...

stellarstar
14. nov 2022

Nemala si hneď ist ku gyn ale počkať ešte aspoň 2 týždne.

autor
14. nov 2022

@stellarstar posledný cyklus som mala pred dvoma mesiacmi a test som si robila len preto že som mala bolesti akoby som mala dostať menštruáciu a nič, tak som si urobila test.

autor
14. nov 2022

@veronicka0123 ďakujem, držím palce 🙂

autor
14. nov 2022

@gabika4 bolo to skôr tak myslené že sa nemám tešiť a ani to oznamovať rodine, vraj v takýchto prípadoch sa častejšie stretáva s tým že z toho nič nebude ako opačne. Som len nervózna. Viem že to nedokážem ovplyvniť ani zmeniť ale aj tak mi to nedá spávať. Synčeka mi je veľmi ľúto 😔

gabika4
14. nov 2022

naozaj sa nestresujte, radšej teraz prísť o bábo ako neskor...síce je to hnusne napísané, ale pravdivé..pri dcérke som sa toľko oplakala, že až...vy to aj tak nijako nezmeníte, len berte vitamíny napr. femibion alebo čistú kyselinu listovú, nič viac nezmôžete a možno sa o tie dva týždne budete tešiť 😉...niekedy ženy chodili k dr. kvôli tehotenstvu omnoho neskôr..moja mama napr. s bratom šla skoro na konci prvého trimestra 😀 nemuseli sa toľko stresovať ako ženy teraz...mňa v prvom tehotenstve k lekárovi dostala skôr sestrička, zle ma pochopila a vystrašila, že meškajúca menštruácia je znakom niečoho zlého 😀 druhýkrát som chcela ísť skôr, ale začala som špiniť, tak som išla k lekárovi a po tretíkrát som tiež musela ísť skôr, lebo som musela hneď od začiatku si pichať injekcie...

autor
14. nov 2022

@gabika4 ja som tak otehotnela s dcérou že som ani nevedela že som tehotná. Keď som to zistila, bolo to už rovno na tehotenskú knižku. Teraz som rovnako nevedela v akom to už môže byť štádiu tak som šla. Pre mňa je zázrak už len to, že s takýmto cyklom dokážem otehotnieť. Vždy som sa snažila život brat tak, že všetko sa deje z nejakého dôvodu, len teraz už strácam racionálne myslenie. No nič musím si dať jógu, pár dychových cvičení a dúfam že tie dva týždne rýchlo prejdú.

petamich
14. nov 2022

tiez som to tak mala, lekar ma objednal skor po predchadzajucich potratoch a na sone len prazdny gestacny vak, na kontrole o dva tyzdne uz bola aj akcia srdca

velmi drzim paste! 🤞🏻🤞🏻

autor
15. nov 2022

@petamich ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre