Fyzicky náročná práca v prvom trimestri

ja1985
6. máj 2013

ahojte chcela by som sa spytat ci ste niektora vykonavali fyzicky narocnu pracu v 1. trimestri...pripadne ci ste zotrvali v praci ktora bola fyzicky narocna...co to moze sposobit okrem potratu?

marekmajka
6. máj 2013

@ja1985 okrem potratu? a to je malo?

ja1985
autor
6. máj 2013

@marekmajka vedela som ze to vyznie blbo " okrem potratu"...mala som skor na mysli, ci by sa napr. dieta mohlo narodit postihnute, co by bolo sposobene prave tym...

usacek79
6. máj 2013

@ja1985 no toto je naozaj cudna otazka... akoze co myslis, ci z toho budes mat svalovicu? 😀
no ved potrat, to je nic, hlavne aby ta neseklo v krizoch 😀
nodavam blbe vtipy, ale naozaj nechapem co viac, ako potrat by ti mohlo hrozit, ak sa teda rovno nebojis, ze umries z prepracovania, tak nic horsie ti nehrozi.
ale ten potrat teda hrozi s prehladom, ak sa mas natahovat s tazkymi vecami, ci stat alebo chodit hodiny...
postihnutie by v zasade nemalo hrozit, ak nerobis v chemickej tovarni...

klincek
6. máj 2013

@ja1985 tazka fyzicka praca je prilis velke riziko pre plod. Aj preto existuje zoznam prac, zakazanych tehotnym zenam. Obsahuje ho nariadenie vlady /cislo z hlavy neviem /, ale tvoj zamestnavatel ho urcite pozna /musi/, a po oznameni tvojho tehotenstva ma povinnost ti tieto prace nepridelovat, inak mu hrozi pokuta, pokial ho nahlasis na inspektorat prace. Treba najst ten zoznam, pozriet sa, ci je tam aj tvoja praca, nahlasit v praci tehotenstvo a poziadat o pridelovanie inej prace.

ja1985
autor
6. máj 2013

@klincek dakujem pekne 🙂

klincek
6. máj 2013

@ja1985 za malo. ak sa mi podari to nariadenie najst, dam ti sem link

googlinqa
6. máj 2013

ked vnimas svoju pracu ako fyzicky narocnu, tak by som v nej neostavala, je to nebezpecne nielen v prvom trimestri, v podstate stale, cele tehotenstvo by sa mala zena snazit byt v pohode, neprepinat svoje sily, oddychovat kolko potrebuje, a co hrozi? ked si v strese ty, stresuje sa aj babatko, vsetko co prezivas ty, preziva aj tvoje babatko, asi tolko.

leria
7. máj 2013

ja som mala fyzicky a psychicky takú náročnú prácu, že som kvôli nej nevedela 13 rokov otehotnieť...a myslím, že som vtedy aj neraz potratila....Teraz ľutujem, tie roky, čo som tam premrhala, takže ja som musela odísť aby som vôbec otehotnela...a keby som bola tehotná, tak v momente idem na pn, nemáš čo špekulovať, žiadna práca neutečie a ani nestojí za ten zázrak, ktorý v sebe nosíš 🙂

06lenuska09
7. máj 2013

Ja robím skladníčku s liekmi celé dni na nohách sadnem si iba na pol hodinu cez obec preberám tovar čo znamená dvíhať ťažké kartóny vykladám tovar do regalov čo znamená šplhanie po nich lebo niektoré sú vysoké teda ani nie len ja som dosť nízka:D A ani nehovorím o tom že jednoducho robím veci ktoré by som ani nemala len proste si povedali že ja som šikovná ta budem robiť všetko a bola som tam asi do druhého mesiaca lebo do vtedy som nevedela, že som tehotná ale zrazu som to nezvládala a ešte k tomu robím na smeny čiže z poobednej ideme niekedy domov aj o desiatej večer, tak som jednoducho išla k obvodnej povedala jej, že som tehotná a že ja to tam nezvládam vypísala ma na mesiac a povedala, že možno by bolo lepšie tam už ani neísť, že je to risk. Potom som chcela od ženskej teda nech ma vypíše ako na Pn až kým nepôjdem na materskú a povedala mi, že to nemôže, no bola som z toho na nervy ale nakoniec som od iného gynekológa vybavila, ale určite by som neriskovala to, že by sa mohlo niečo stať môjmu bábu.

leria
7. máj 2013

@06lenuska09 dobrá pizda, tá čo Ta nechcela vypísať 😠 ...ešte som nepočula vo svojom okolí, že by s tým mali baby problém, hlavne pri takom zamestnaní

06lenuska09
7. máj 2013

@leria Ani mi nehovor, ja som tam išla s tým, že však ma vypíše s tým som normálne rátala a tiež každý s kým som sa o tom rozprávala tak mi hovoril, že ma vypíše bez problémov však sa tam nemôžem naťahovať a keď mi povedala, že to nemôže, že to by som musela ísť rovno na invalidný dôchodok či čo mi to trepla no ja som ostala v šoku. A keď som tam prišla na poradňu aj s papierom od iného lekára, že ma vypísal lebo robím fyzicky náročnú prácu a ešte k tomu s liekmi tak pozrela na mňa, že vy robíte s liekmi? No ja som pozerala ako sprostá, lebo minule som jej dopodrobna povedala čo robím a kde robím. No nechápala som.

terezka1947
7. máj 2013

@ja1985 vies,podla mna to zalezi od celkoveho stavu zeny...ja som sa nesetrila vobec-lebo som nemohla,musela som sa starat o bezvladnu mamku,kt.trebalo umyvat,dvihat,prebalovat...a ok som fungovala do porodu...moja kamoska sa setrila od prveho dna,ked zistila,ze je tehu...a potratila v 3mesiaci 😢 ...myslim,ze normalna praca,klasicke roboty ti neublizia-ani babatku...ved nase mamy kopali na poliach este par dni pd porodom a nemali tehu testy,ze zistili hned,ze su tehu,aby na seba davali pozor 😀
ale pokial mas zdravotne problemy,musis si davat pozor...
mne gynekolog povedal,ze zena,kt.funguje "normalne"pocas tehu a zbytocne sa nelutuje sa po porode dostane skor do poriadku...u mna to fungovalo,ale hovorim....zalezi od kazdej z nas,nie sme vsetky rovnake...kazda mame svoje problemy

klincek
7. máj 2013

@ja1985 je to nariadenie 272/2004 Z.z.
pozri si prilohy

ja1985
autor
7. máj 2013

@klincek dakujeeeem, vcera som si to nasla a citala som si to uz 🙂

a dakujem za vsetky ostatne nazory 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre