Fyzicka aktivita, sex a špinenie v prvom trimestri.

jozefina30
30. jan 2020

Ahojte, som 7+3tt a momentalne cca dva a pol tyzdna uzivam Duphaston 2x1tbl denne kvoli spineniu. Uz tyzden som nemala ziadne znamky krvacania a spinenia, dnes som bola u lekarky a vsetko je ako byt ma, akurat som sa zabudla opytat, ci je potrebne aj nadalej udrziavat kludovy rezim rozumej ziadne cvicenie vo fitku a sex. Doteraz som to dodrziavala a setrila sa, kedze som spinila..vdaka za rady!

zdencaaaa
30. jan 2020

Zavolaj svojej gyn ale ja byt na tvojom mieste s cvicenim by som si dala pauzu do porodu a so sexom pockala po 12tt

miriam1983
30. jan 2020

@jozefina30 cvicit by som urcite prrstala a ked som spinila,tak kludovy rezim bez sexu. Strach mi to ani nedovolil.

kataka10
30. jan 2020

@jozefina30 urcite by som to neriskovala prvy trimester. Ja som tak isto mala v 7tt spinenie, naordinovany dufaston a cely 1.trimester som bola PN. Pekne sa to udrzalo a potom som mohla nastupit do prace a zacala chodit na teh.jogu.

juliet86
30. jan 2020

ja byt tebou tak duphaston nadalej a vynrchat sex a cvicenie do 12tyzdna. ale spytaj sa gynekologicky

jozefina30
autor
30. jan 2020

@kataka10 tiez to vidim tak ze do konca 1.trimestra to hrotit nebudem, co sa tyka cvicenia tak urcite by som potom zacala lebo mi to pridava na psychickej pohode😊Odkedy odporucas zacat chodit na gravidjogu?

jozefina30
autor
30. jan 2020

@juliet86 presne tak planujem, lekarky sa na najblizsej navsteve samozrejme opytam len teraz som zabudla tak som sa len chcela utvrdit tu na fore, ze moj nazor dava zmysel, dakujem

kataka10
30. jan 2020

@jozefina30 ja som zacala tusim od 19tt. Ale ak sa budes dobre citit a budes mat za sebou prve velke sono a vediet, ze vsetko je OK, kludne zacni aj skor. Gravid joga je velmi setrna a super psychohygiena, takze odporucam ju potom pravidelne cvicit az do porodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre