Fraxiparin + anopyrin

jana_13
8. feb 2019

Dievčatá ahojte. Chcem sa spýtať, vyšiel mi pozit. test 3 dni pred MS, čiarky silnejú. Od včera si picháp Fraxik a dnes som si dala pol tabletky anopyrinu ako mi kazali na Hematologii...Nemôže mi to spustiť MS takáto väčšia dávna? nemáte s tým skúsenosti? Ďakujem 🙂

bashawelle
8. feb 2019

@jana_13 MS by to spustiť nemalo, to nie sú lieky ovplyvňujúce cyklus. Kombinácia sa nepoužíva až tak často, ale hematológ asi vie, prečo ju odporúča. Ja beriem anopyrin 100, okolo 32-33 týždňa mi to vymenia za Clexane alebo Fraxi.
Mierne zakrvácanie sa môže aj nemusí objaviť. Držim palce, nech sa drobec pekne uchytí a rastie 😊

erika12345
8. feb 2019

@jana_13 držím palce, ja som tak mala fraxik s anopyrinom, občas som síce krvácala aj spinila celý prvy trimester, ale vraj to nemuselo byť z tých liekov.

jana_13
autor
8. feb 2019

ďakujem pekne za odpovede 🙂 som po MA, tak som z všetkeho nervoznejsia 🙂

janulka257
8. feb 2019

ahoj 🙂 ja užívam tu kombináciu dlhodobo, ešte pred otehotnením. Je to ok neboj 🙂

erika12345
8. feb 2019

@jana_13 rozumiem ti, ja som si tým tiež prešla, kým sa mi podarilo mať dieťatko...

whatever1
10. feb 2019

@jana_13 ms ti to urcite nespusti. Lieky co beries riedia krv, zvysuju krvacanlivost ale s menstruaciou to nema nic spolocne. Anopyrin som brala do 37 tyzdna a vsetko ok

kattyy3
2. sep 2019

@janulka257 mozem sa opytat na aku diagnozu ti takuto kombinaciu nasadili?

kattyy3
2. sep 2019

Takuto kombinaciu ti predpisali na hematologii? Mozem vediet ci na zaklade diagnozy alebo preventivne? Pytam sa lebo mam nasadenu 100mg anopyrinu a obvodna mi odporucila pichat k tomu aj fraxik najnizsi kvoli mojim xy poctu potratov kde nevedia zistit pricinu a hematologicka ku ktorej chodim povedala ze to je silna kombinacia a len tak mi ju nenasadi ze mam prist po potvrdeni srdiecka na testy a potom sa uvidi....a mne proste vrta v hlave ci si sama nenasadim fraxik uz nechcem stratit babo...vzdy to stroskota na nedoziveni plodu

janulka257
2. sep 2019

@kattyy3 hlboká zilova tromboza po cisárskom reze, siahajúca od lýtka až do panvy, už tretí mesiac tak užívam

janulka257
2. sep 2019

@kattyy3 nasad si kľudne... aj počas tehotenstva som užívala, Clexane a anopyrin každý deň... kvôli tomu že mám trombofilny stav... môj gynekológ povedal že ženy ktoré si pichaju lieky na riedenie krvi skôr donosia ako tie čo nie

kattyy3
2. sep 2019

@janulka257 fuha to znie fakt vazne dufam ze vsetko dobre zvladnes

kattyy3
2. sep 2019

@janulka257 len teraz pozeram ze sa to uz asi bez receptu kupit neda skusim povedat hematologicke mam kontrolu v pondelok to budem na konci 7t ze to chcem na vlastnu ziadost snad pochopi

migifie
2. sep 2019

@kattyy3 kombinovanú liecbu nasadzujú az po úplnom uchyteni,alebo neviem to presne nazvat,proste ak začína život srdiečkom,skôr asi nie... :(

kristina6014
2. sep 2019

@migifie ahoj ja mam anopyrin 100 a picham si fraxik do brucha a som v 16+4tt, picham si to asi už 3 týždne nasadila mi to hematologička.. Ale bez toho aby to neodporucila lekárka a ak nemáš trombofiliu by som to neuzivala

kattyy3
2. sep 2019

@migifie presne to mi povedala hematologicka ze ked potvrdia srdiecko mam hned utekat k nej na testy krvi a uvidi sa co ukazu nakolko mala podozrenie na antofosfolipidovy syndrom ale iba v tehotenstve a anopyrin beriem kvoli zistenemu syndromu lepivych krvnych dosticiek tak dufam ze nebude neskoro kym porobia krvne testy...naposledy sme o babo prisli v 10t vraj nebola placenta dostatocne vyzivovana a urcite to malo nieco s hematologickym problemom to povedali v nemocnici...tak musim len cakat dakujem ti za odpoved mozno ju presvedcim nech teraz skusime liecbu aj s injekciami

ada309
2. sep 2019

Nečítala som komenty.. Neviem aké dávky fraxiparin si pichas a aky silný anopirin berieš, ale ano, tiež som si pichala a zároveň užívala anopirin od začiatku tehu až po 36tt. (frax 0.3 ml, anopirin500 pol tablety).. Neboj nič, si pod dohľadom odborníkov.. 😉

janulka257
2. sep 2019

@kattyy3 aj ja mám syndróm lepivych doštičiek...

migifie
2. sep 2019

@kattyy3 NZ 🙂 držím palce,nech sa všetko vydarí...

kattyy3
3. sep 2019

@migifie dakujem pekne dufam a verim ze sa to podari

kattyy3
3. sep 2019

@janulka257 fiha tak to mame podobne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre