Farbenie vlasov v 1. trimestri tehotenstva

22. nov 2019

Zdravím chcem sa opýtať , farbim si vlasy na čierno už asi 8 rokov približne - farbou ,, ostala som tehotná som v I.TRIM - môžem sa ďalej farbiť doma ? Alebo ísť ku kadernícke ? Chcela by som stiahnuť farbu na nejakú svetlejšiu mám už možno 3cm vyrastene svoje vlasy tie sú špinavej blond farby - ďakujem za nejaké svoje skúsenosti alebo rady

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
floretine
22. nov 2019

@oli18 na plod to nemá žiaden efekt, veľmi starý mýtus

išla by som ale osobne kaderníčke, hlavne ak chceš po dlhoročnom farbení na čierno sťahovať farbu, určite ti to urobia šetrnejšie ako ty sama sebe doma a aj výsledok bude lepší

oli18
22. nov 2019

@floretine žiaden mýtus, novodobé výskumy. Žijeme takú dobu, že nemáme na výber. Žiaľ.

floretine
22. nov 2019

@oli18 pubmed?

klarissa25
22. nov 2019

@oli18 na plod to nema žiadny vplyv. Ide len o to dýchanie toho amoniaku. A kedže su už aj bezamoniakové farby, nie je to žiaden problém...

gastanka32
22. nov 2019

Chod ku kadernicke, plod mas v maternici nie v hlave a farba nepresiakne az tolko vstiev pokozky..

kika831
22. nov 2019

Tu nejde tak ani o farbenie ale skor o to ako zareagujes na novu farbu resp. na odfarbovac ( bo pravdepodobne bude treba pouzit agresivnejsie farby ci odfarbovac). Ja som raz tak mala neskutocnu alergiu u kadernicky na vraj nejaku malo skodlivu farbu. Takze ja na tvojom mieste by som s odfarbovanim pockala, dofarbila vyrastene korienky farbou na aku si zvyknuta a neriskovala pripadnu alergicku reakciu ci nadmerne vdychovanie amoniakovych farieb. 😉

evittam
23. nov 2019

@oli18 Kravina ako voda v kosi. Obe tehotenstva som chodila ku kadernícke ako aj pred tehotenstvami. A oba plody su zive a tesia sa perfektnemu zdraviu. A nielen tie moje.😀😉
Dokonca aj pit aj jest mozes to co aj pred tehotenstvom, aj dýchať. Nie si chora si len tehotna.

oli18
23. nov 2019

@evittam To viem a nebudem sa hádať, nie je to môj výmysel, ja nie som vedec. Aj ja som farbila, možno, ak by som mala dnešné vedomosti, by som nefarbila. Aj dcéra farbila, možno zato mala sakramentský problém otehotnieť. A nielen preto. Dalo by sa na tú tému písať............ Takže nič nie je len čierobiele😉

evittam
23. nov 2019

@oli18 Ani ja nie som vedec. Ale z dnešných farieb ktore su uz aj setrne urcite nie je problem otehotniet. Nefarbim sa farbami ktore si ty pamätáš pred 40rokmi.😉

oli18
23. nov 2019

@evittam tak pripusť, že aj vedci môžu mať pravdu, nielen ty.

evamea
23. nov 2019

@oli18 To, že by malo farbenie/nefarbenie nejakú hlbšiu spojitosť s otehotnením počujem prvýkrat a podľa a mňa je to absurdné. Ľudstvo si už roky farbí kadečo a populácia rastie. Ja som si farbila a farbím vlasy roky. Žiaden problém. Keby náhodou vydajú "vedecký overený" článok, že farbenie prispieva k rýchlemu otehotneniu tak tiež tomu hneď uveríš? Asi nie. Tam skôr treba hľadať problém u gynekológa nie u kaderníka. 🤔

oli18
23. nov 2019

@evamea ďakujem ti za upozornenie. Škoda, že si mi neporadila gynekológa skôr, lebo kaderník jej aj tak nepomohol 😂😂😂 Niekedy na rozšírenie obzorov bolo by dobre prečítať si aj niečo iné, než len MK😝

evamea
23. nov 2019

Milá @oli18 . To bolo skôr myslené ironicky, nepochopené, nevadí. 😋 Tiež ti nejdem radiť, kde si čo máš čítať, aby si to pochopila alebo vedela odlíšiť. Aké zdroje si pri tomto bádaní na článok s vysokou výpovednou hodnotou využila tiež nejdem preverovať. 🙏😅

petulkahu
23. nov 2019

Farbila som sa na blond blond viac ako 10rokov, ked som otehotnela prestala som ( ani nechty som si nelakovala) davala som celkovo pozor na kozmetiku a jej zlozenie. Po porode som zacala zasa farbit, a cuduj sa svete zacala som dostavat migreny a dokonca sa mi urobil vo vlasoch ekzem. Takze moj zaver, je to svinstvo. Davat si to na telo v tehotenstve je podla mna hlupost.

evittam
23. nov 2019

@oli18 Neviem aku pravdu mas na mysli. Daj sem najskor tu vedeckú štúdiu toho vedca. A potom uvidime.

floretine
23. nov 2019

@oli18 prosím dáš mi sem tie vedecké štúdie? lebo ja som tak letmo prebrowsovala pubmed a škodlivosť súčasných farieb na vlasy preukázaná nebola. Problém majú jedine tehotné kaderníčky, ktoré inhalujú amoniakové výpary 8 hodín denne a nenosia ochranné rukavice, a nie tehotná žena, ktorá si nafarbí vlasy raz za tri mesiace a má na hlave farbu 20 minút.

petulkahu
23. nov 2019

@petulkahu a este doplnim, ze ma farbila vzdy kadernicka v salone znackovou farbou🤷‍♀️

evittam
23. nov 2019

@petulkahu No len nie je znacka ako značka a farba ako farba. 😉
@floretine Sme v 21storoci, existujú aj farby bez amoniaku, dokonca bez ftalatov ci parabenov. Ale tak ako pises. Nie je problem farba na vlasoch 1x za par mesiacov...

evittam
23. nov 2019

@floretine Ale prosim ta. Ak oponujeme anonymnej osobe na MK co tvrdi,ze mame verit vedcovi co napísal nejaku vedecku štúdiu tak vlastne čítame len MK.😀😉
@evamea

floretine
23. nov 2019

@evittam iste, o bezamoniakovýh farbách viem, sama ich používam, to som len reagovala na to "chemické svinstvo"

evittam
23. nov 2019

@floretine Tak ked niekto na seba "patla" svinstvo za to uz my ostatní nemôžeme....😉

petulkahu
23. nov 2019

@evittam 😊 to mas pravdu, myslim ze farby kene patria k tym lepsim. Ale ty urcite budes lepsie vedie 😀

evamea
23. nov 2019

@evittam Očividne som sa asi moc upela na MK, predpokladám, že aj ty, keďže to už nezainteresovaná osoba s všeobecným prehľadom vie jasne určiť. 😄

petulkahu
23. nov 2019

@evittam keune

evittam
23. nov 2019

@petulkahu Nepoznam.

oli18
23. nov 2019

Nielenže na seba " patlám svinstvo", ja dokonca aj jem svinstvo. LEN do potravín je povolené prídávať 35 000 rôznych druhov prídavných látok. Žeby boli všetky bylinky? Tak potom čo sú farby na vlasy?

evittam
23. nov 2019

@petulkahu A ty si písala o svinstve nie ja...

evittam
23. nov 2019

@oli18 Aj dýchas svinstvo. Sa vráť do jaskyne keď mas problém zit v 21.storoci. A problém otehotnieť zvaľovat na farbenie vlasov.
Napríklad ja si veľmi vyberam co jem. Niekto je spokojny so svinstvom niekto nie. Da sa uz dnes aj nejesť svinstvo. Ale to urcite vies na zaklade inych vedeckých štúdií. Predpokladám.

oli18
23. nov 2019

@evittam dnes na nedá nejesť svinstvo. Len sladká nevedomosť ti pomáha si to myslieť. Príklad: polčas rozpadu cézia a stroncia, ktoré tu "spadlo" z Čiernobyľu je 30 rokov. Takže aj pôda, kde sa pestuje tvoje obľúbené bio, je kontaminovaná.
Končím súboj, na tvoj jazyk je môj prikrátky🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre