Fajčili ste v tehotenstve?

elisella
29. jan 2020

Caute kocky chcem sa opytat.som v 13 tt podla lekara a tiez si pofajcim cigaretu este.s genetiky som mala dobre vysledky aj krv.tak sa chcem opytat,ci ue medzi vami nejaka co si v tehotenstve obcas zapali a ci mala vsetko v poriadku,co sa tyla dietata hlavne

lucpro1
29. jan 2020

zalezi co a kolko myslis tym obcas. co ti poviem, najlepsie je, ak by si prestala uplne, tu moc o com sa bavit nie je 🙂

ivkazba
29. jan 2020

Poznám takú, čo fajčila celé tehotenstvo a malý zdravý ako buk. A poznám aj takú, čo sa jej narodil drobec s nízkou pôrodnou váhou, traslavý, zošuverený, nonstop plačúci a nonstop chorý so zlou imunitou. Ale každá žena si sama musí zodpovedať, či je cigareta dôležitejšia ako dieťa.

amelia000
29. jan 2020

@elisella poznam, moja sestra..ale skus si vyhladat ako ti babatko v brusku reaguje ked fajcis..nasla som video so sona..tak mozno ta to doniuti si ani tu obcasnu nezapalit, aj ked viem ze je to tazke ale to zvladnes 🙂

kittykat22
29. jan 2020

@elisella a je na case, aby si prestala fajcit. Uz si mama - niesi sama 🙂 Cakas dieta, a to znamena prijat zodpovednost za to, co robis, pretoze tym ovplyvnujes uz aj miminko. Ked sa miminko narodi, tak to budes nechavat same a pojdes si zapalit na balkon? Budes fajcit pri kociku ked pojdes von? Ked bude na ihrisku nechas ho na pieskovisku aby si si isla pofajcit za plot? 🙂 Je cas dat cigaretam papa

brita7777
29. jan 2020

kasli na cigy..cigarety obsahuju alkaloidy, ktore pre babatko nie su vobec, moze mat nabeh na astmu neskor v detstve, resp. aj na alergiu...tu kde byvam, ma jedna pani autistu a fajci velmi ako jeho mama..nvm ake su vyskumy ohladom autizmu, ale cigarety a fajcenie nie je ok. zachvilku ti pride vonavy balicek..najlepsi cas na odvykanie mas teraz. tiez som pred detmi trochu fajcila a vdaka, ze su tu prestala som a uz su to 4roky..sloboda

jozefka1235
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia000
29. jan 2020

@jozefka1235 co tu zas robis?

jozefka1235
29. jan 2020

@amelia000 mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm asi? prepacte?

lucy0807
29. jan 2020

@elisella No vieš jedna dve cigarety. Dieťa nemusí byť vážne postihnuté, to ozaj nie, to je väčšinou genetika. A veľa fajčiarok ti tu napíše, že má zdravé dieťa. Ale...v tehotenstve správnou životosprávou vieš ovplyvniť veci ako budúce koliky bábätká, bolesti bruška, ďalej rôzne alergie..nikdy nevieš...a v neposlednom rade plodnosť tvojho dieťaťa ..to je vedecky dokázané, že fajčením už teraz zarába tvojmu dieťaťu, že v budúcnosti bude mať malo vajíčok/spermií...osobne mám skúsenosť, aj moja mama fajčila počas všetkých troch tehotenstiev..ozaj to nestojí za to a každá mama si zodpovedá za svoje dieťa a jeho budúcnosť

amelia000
29. jan 2020

@jozefka1235 uz som ta nahlasila...zaraz ti dufam zrusia profil a zablokuju tvoju IP adresu. Take chore osoby ako ty tu nemaju co robit.

lenka2710
29. jan 2020

@elisella moje obe svagriny fajčili, keď boli u nás na návšteve tak co pol hodinu boli na balkóne! Jednej sa babo narodilo o mesiac skôr a druhej o dva mesiace skôr a hneď ho prevážali do Martina, lebo malo niečo s pľúcami! Nehovorím, sú matky ktoré nepiju, nefajcia, zdravo sa stravujú a aj tak maju bábätká problémy ale pokiaľ to môžem aspoň trocha ovplyvniť, kaslala by som na tie cigarety, už len pre môj vnútorný pokoj, že mu neublizujem už keď je v brušku

denden77
29. jan 2020

@elisella tiez by som fajcila az by som plakala.. ale drzim sa, lebo musim 😊

eperia
29. jan 2020

@elisella určite prestaň,niet sa o čom baviť.Babo môže mať následky,kedr nie po narodení,tak neskôr.Aj v dospelosti sa môžu prejaviť

klarissa25
29. jan 2020

No ja neviem ale keď už žena neprestane fajčit kvôli babetku v brušku tak tomu už fakt nerozumiem...

klarissa25
29. jan 2020

@amelia000 kto to je?

amelia000
29. jan 2020

@klarissa25 isto nejaky nedavno vymazany trol, lebo len teraz prvy prispevok ala mam 16 rokov som tehotna z 46 rocnym a cely cas fajcim aj triedna ucitelka o tom vie... mna to uz tak vytaca co za chamrat sa tu registruje. Ale uz potom co som napisala si sama odstranila profil.

1didiana1
29. jan 2020

@elisella lepsie by bolo, keby si si uz nezapalila. lebo potom riskujes, ze sa ti moze narodit aj zdrave dietatko ale ked budes fajcit, tak moze byt kludne aj chore.

queen_mary
29. jan 2020

No. Ja som si jednu za tyzden zapalila. Aj pohar vinka si dala. Maly je zdravy. Deti fajciarok sa rodia predcasne, ale to ked vyfajcis 20 cigariet denne (20 cigariet je pocet, ktory udavaju v prieskumoch, kde sa preukazala nizka porodna vaha a pod).Pripadne choroby v buducnosti ako astma, neplodnost a podobne.. ci to tomu niekedy pripisem? Moze to byt z nekvalitneho materskeho mlieka a zlej stravy matky, zle ovzdusie (byvanie v meste), z umeleho mlieka, z pracieho prasku, dedicnost,..milion nuans. Rob ako ty uznas za vhodne.

vinejka6
29. jan 2020

Ženy čo fajčia v tehotenstve sú nezodpovedné a dieťa si nezaslúžia

queen_mary
29. jan 2020

@vinejka6 tak to si nezasluzia deti vsetky zeny smerom na vychod od slovenska 🙂 na balkane a v byvalych ruskych satelitoch fajcia tehotne zeny normalne, nepovazuju to za nebezpecne.

vinejka6
29. jan 2020

@queen_mary nie nezaslúžia. Ja osobne toto neuznávam je to môj názor ja proste keď vidím tehotnú ženu s cigaretou tak mám sto chutí jej ruky odrezať. Ale samozrejme ja žiadnu ženu, ktorá fajčí v tehotenstve ani nenapominam, ani jej nič nehovorím, či je známa alebo neznáma, je to jej vec, jej dieťa, jej zdravie a zdravie dieťaťa. Ale v mojich očiach sú také ženy nezodpovedné.

ivca88
29. jan 2020

Bože ženy. Keby fajčím a tehotná, tak mi vlastný muž dá takú po papuli, že by ma tri krát pretočilo.
Asi neviete čo to je, mať choré dieťa 😔
Ovládnite sa. Neodobrujte si to, čo už XY štúdií potvrdilo, že to škodí tomu babatku

tinqua
29. jan 2020

@elisella no ja som sekla s fajcenim pri oboch tehotenstvach hned ako mi vysli dve ciarky....v prvom v 6tt a v druhom v 5tt ...ale dovtedy som vyfajcila tak milion cigariet....prva dcera je nastastie v poriadku a velmi sikovna a na druhu si este pockam 4 tyzdne....jedna vec je genetika, fyzicke deformacie atd...druha mentalny vyvoj po narodení...

queen_mary
29. jan 2020

@lenka2710 tu by som to skor dedicnosti pripisala. Teraz neobhajujem cigarety, ale nenarodili sa aj oni, pripadne tvoj partner predcasne?

miiceencoovaa
29. jan 2020

@elisella mám kamarátku, ktorá fajčila celé tehotenstvo...malá sa jej narodila bez ručičky....tak je to na tebe, či chceš mat zdravé dieťa a obetuješ cigarety alebo bez ruky, nohy,...a bohvie čoho ešte a budeš občas fajčiť. Samozrejme stáť sa to nemusí, ale práve mojej kamoske sa to stalo.

miiceencoovaa
29. jan 2020

@elisella ale na druhej strane ak si fajčila doteraz viac, tak s tým nesekni hneď úplne. Pretože dieťatko si už zvyklo na tie cigarety a tym by “trpelo” aj ono. Postupne prestaň. Ja som o tomto nevedela a skončila som hneď ako sa mi potvrdilo, že som tehotná. Bola som už v 6tt a dovtedy som fajčila teda riadne (tak krabička denne).

elisella
autor
29. jan 2020

@tinqua ja som vcera volala o vysledkya vsetko negativne a genetika mi povedal ze nizke riziko ze by bolo chorw dieta

elisella
autor
29. jan 2020

@miiceencoovaa ja som zas nikdy n2fajcila krabicku denne,maximum si dam za den 4 viac nie.prestym ,kym som ostala tehotna tak som fajcila 10 na den a to iqos

queen_mary
29. jan 2020

@miiceencoovaa ehm, to ze nema ruku, vzniklo v tom momente, ako spermia oplodnila vajicko.

tinatitti
29. jan 2020

@elisella keď fajcis tak málo, tak by pre teba memal byť problém prestať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre