Dve úplne odlišné tehotenstvá. Je to možné?

ksebejka
29. máj 2017

Ahojte, som v šiestom týždni a zisťujem, že toto moje druhé tehotenstvo (prvé skončilo zle) je úplne iné ako prvé - nezvraciam (predtým 4x za deň), nebolia ma takmer vôbec prsia a nemám ani zmenené chute (predtým som sladké a kávu nemohla ani cítiť). Je to podľa vás normálne? Alebo myslíte, že to ešte príde? Veľmi sa bojím, že mi lekárka kvôli týmto "nepríznakom" zase oznámi zlú správu... na druhú stranu, ak by som mala byť takto tehotná, že "len" tá únava a tlaky v podbrušku tak som vlastne šťastná žena... aké máte s týmto skúsenosti?

libawet
29. máj 2017

@ksebejka každé tehotenstvo, pôrod sú iné, rovnako ako aj deti/ súrodenci.

snehuuulienka
29. máj 2017

@ksebejka možno je to aj tým,že čakáš iné pohlavie....ale celkovo každé tehu je ine

ksebejka
autor
29. máj 2017

@libawet
@snehuuulienka ďakujem, ale fakt AZ TAK? veď ja som tá istá žena 🙂

libawet
29. máj 2017

@ksebejka veru, veru, je to na podiv, ale je to tak 🙂.

nuni11
29. máj 2017

Jaj tak toto ja velmi dobre poznam :D Moje prve tehotenstvo bola jedna velka katastrofa, permanentne mi bolo zle, stale som mala podrazdeny zlcnik aj ked som vylucila z jednalnicka vsetky tazke jedla, z niektorych ma dokonca natrapovalo len ked som o nich rozpravala, napriklad vajicka som nemohla ani citit. A druhe to bol uplny opak, keby nepriberam tak ani neviem, ze som tehotna :D Nebolo mi absolutne vobec zle, vajicka som jedla uplne v pohode ani zlcnik ma nebolieval tak casto. Takze sa tes, ze ma toto druhe tehotenstvo taky priebeh 🙂

zabina27
29. máj 2017

tiez som mala kazde tehu ine, prvy bol chlapcek, druhe dievcatko, ktovie, ci preto... ale @ksebejka ved si na zaciatku, este moze prist za tolko tyzdnov kopec priznakov 😉

librarian
29. máj 2017

súhlasím s babami, že každé tehotenstvo je iné a dodávam, že ešte to môže prísť. veď si iba v 6 tt. ja som v 6 tt len zistila, že som tehotná. nemala som vtedy žiadne príznaky. no po krátkom čase (už neviem, koľko) mi začalo byť naozaj riadne zle - celodenné nevoľnosti + neskôr ďalšie komplikácie (opuchy, pálenie záhy, bolesti všetkého možného...) a trvalo to takmer do konca tehotenstva. pritom bolo v podstate bezproblémové. ...hlavne nestresuj, to ti môže škodiť. držím ti palce, nech ti tehotenstvo prebieha bezproblémov.

ksebejka
autor
29. máj 2017

@zabina27 to som nevedela, že sa môžu objaviť aj neskôr - nejak som mala pocit, že to všetko je skôr na začiatku 🙂

snehuuulienka
29. máj 2017

@zabina27 v čom sa odlišovali?

babatkoo
29. máj 2017

Ja som mala 2 tehotenstva a uplne rovnake. Vobec mi nebolo zle, nic mo nesmrdelo ani nevadilo. Iba som bola prve mesiace nenormalne unavena. Len som spala a spala

emi16
29. máj 2017

Ja mam 2 baby a obe tehotenstva ine.
Prve som zrala vsetko co okolo mna islo, ziaden problem, stastna a okruhla lietalala som po europe popritom makala ako manazerka v cateringu a cvicila pilatesa pre tehotne. Ziadne specialne chute, len nech je toho vela.
Mala sa narodila stastna a spokojna.
Druhe tehu problemove, vaha raz hore raz dolu, skrateny krcok maternice, vykladanie noh, ku kancu mi prestala vyzivovat placenta a otvarala som sa, ale malej sa von nechcelo. Nastastie na to vcas prisiel porodnik, kt. Som si zazmluvnila a tak porod vyvolal.
Mala je naladova, emocna a chorlava

natal
29. máj 2017

@ksebejka Uplne normalne. Pri prvom mi zdvihalo zaludok zo zubnej pasty, inak mi nebolo nic, Pribrala som 15kg, ktore som velmi rychlo dala dolu. Druhe tehu som ani nevedela, ze som tehotna. Ziadne chute, z nicoho mi nebolo zle, ani zo zubnej pasty, nic ma nebolelo. Zato pribrala som 25kg, ktore sli velmi tazko dole. Tretie tehu mi bolo neskutocne zle. Kazde rano som zvracala, cely den mi bolo zle, prsia ma boleli. Prve tri mesiace som ani nepribrala. Do konca druheho trimestra som pribrala 8kg a posledne tri mesiace 17kg! Bola som ako pampusik. Takze kazde tehu uplne ine.

lucka08099
29. máj 2017

U mna to bolo tiez odlisne. Mam dve dievcatka, takze pohlavim to asi nebude. Prve tehotenstvo som v podstate ani nevnimala, kym mala nezacala kopat. Bola som len unavena, inak mi nic nebolo, ziadne nevolnosti, nic mi nevadilo, ziadne jedlo ani pachy a vone mi nevadili. No pri druhom, to uz bolo o inom. Nevolnosti skoro cely den a jest som nemohla pomaly skoro nic.
Takze ja si myslim, ze tehotenske priznaky, resp. ich pritomnost alebo nepritomnost vobec neodrazaju to, ci bude tehotenstvo v poriadku. Vsetko je velmi individualne.

diana20
29. máj 2017

@ksebejka ja som do konca to isté pohlavie čakala a tehotenstva boli úplne odlišné od začiatku až do konca vrátane pôrodu.. prvé tehotenstvo som ešte deň pred termínom mohla skákať a robiť si čo som len chcela, nebola som unavená, opuchnuta, nič a to som bola v lete tehotná.. druhé tehotenstvo nuž porodila som dnes, pôrod oveľa ťažší než prvý počas celého tehotenstva som sa trápila, všetko ma bolelo, nič som nevladala už od začiatku a to ako som puchla bolo neskutočné, skoro som nemohla palec s ukazovakom na ruke spojiť.. takže neboj sa, nič zlé to nemusí znamenať 😉 veľmi ti držím palce aby bolo všetko v poriadku

ksebejka
autor
29. máj 2017

Všetkým ďakujem za odpovede, potešili ste ma 🙂 Inak presne to mi napadlo, lebo pri prvom som citila, ze to bolo dievcatko.... ci to teraz nebude chlapcek... ale teda ocividne to takto tiez nemusi fungovat 🙂

leeenka26
29. máj 2017

Vobec sa nemusis bat. Ja som mala aj tehotenstva aj deti uplne ine.

zabina27
29. máj 2017

@ksebejka na zaciatku su asi tie klasicke nevolnosti, potom uz ine chutovky spojene s tehu, palenie zahy, unik mocu, zapcha, opuchy, zravost-nechutenstvo atd. 😀

@snehuuulienka ja som nemala ze zdravotne problemy, len tie spominane "chutovky" 😀 pri prvom dokopy nic, len palenie zahy na konci. pri druhom unava neskutocna, nevolnosti, sice som nevracala, ale smrdela mi aj voda pri sprchovani, proste vsetko, najviac ma mrzelo, ze mi prestal vonat syncek ☹ byvalo mi zle, unavena, zaha zacala palit strasne skoro a az do konca, posledne mesiace som mala strpnute prsty na pravej ruke, islo ma porazit, viac som pribrala, ale teda ovela viac mi chutilo jest ako pri prvom, opuchnute nohy na konci strasne... zato porod bol velmi rychly, tak si vyber 😀 prve pohoda a dlhy porod, druhe same "zneprijemnovadla" a expres porod 😀

ksebejka
autor
29. máj 2017

@zabina27 To si mala ako "za odmenu" za to utrpenie počas čakania 🙂

Inak baby strašne ma zaráža, o koľkých veciach sa v súvislosti s tehotenstvom vôbec nehovorí... Ešte pred tým som si myslela, že tehotnej býva zle od žalúdka, potom to prejde a potom porodí. O nejakom rozťahovaní maternice, úniku moču, spavosti alebo svrbení kože som sa dočítala až tu...

dzjanetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
womankc
29. máj 2017

@ksebejka áno je to možné , ja každé tehu iné , prie dievčatách som mala veľké nevoľnosti a pri synovi mi nebolo nič , raz mi prišlo mierne nevoľno inak nič

siska53
29. máj 2017

@ksebejka vsak to je uplne normalne,ze kazde tehu je ine! Aj ja som tak mala,i moja mama....atd..

deti95060810
30. máj 2017

mám 4 deti
Prvé tehu som prevracala, bolo mi strááášne zle, za 6 mesiaocv som pribrala 1 kg, potom som začala priberať
Druhé tehu - žiadne nevolnosti, len únava. Priberala som len na začiatku, potom na konci som chudla
Tretie tehu - žiadne nevolnosti, že som tehu som sa dozvedela. až v 15tt, mala som kráááásne vlasy, vôbec mi nemastneli
štvrté - ako druhé tehu, tie isté príznaky
Výsledok : Prvý je syn, ostatné dievčatá. dievčatá z 2 a 4 tehotenstva sa veľmi podobajú. dcéra z 3 tehu je úplne iná - podobá sa na ocinka, snedá pokožka a tmavé vlasy má po pás,,,,
ostatné deti sú blond.

jallka11
30. máj 2017

zatiaľ čakám iba prvé bábo ale mám vcelku kľudné tehotenstvo tak dúfam, že také bude aj druhé lebo viem, že sa môže stať, že bude úplne odlišné od tohto prvého ale ja by som bola za taký istý priebeh :D veľa mojich známych to malo takto, že mali aj pri troch deťoch zakaždým iný priebeh tehotenstvo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre