Domáce práce v tehotenstve

livia235
19. aug 2020

Ahojte chcela by som sa spýtať ako ste na Tom boli s domácimi prácami robili ste všetko ako predtým alebo ste niektoré veci vyradili
Napríklad vešanie záclon ževraj by to tehotné ženy robiť nemali
Ďakujem za odpovede 🙂

denden77
19. aug 2020

@livia235 zaclony sice nemam.. ale som v 37tt a robim vsetko ako doteraz 🤷‍♀️😊

tinka_21
19. aug 2020

Vraj také veci pri ktorých sa zapájajú brušné svaly sa nemajú robiť. Mne napr. na poradni povedali, že ani vysávať by som nemala, že máš pocit, že to beháš len rukou, ale vraj nie. Ale mne dosť už tvrdlo brucho. Skrátka keď som to prehnala, brucho stvrdlo a muselo som si ľahnúť a už nič nerobiť. Takže asi je to individuálne. 🙂

ajka0207
19. aug 2020

@livia235 záleží ako sa cítiš. Ja som robila všetko.

meluela
19. aug 2020

@livia235 pokial nemas rizikove tehotenstvo, tak myslim mozes robit vsetko, vyradila by som urcite aktivity, kde je riziko padu a tie kde sa nadychas vela chemie

monika2605
19. aug 2020

@livia235 ja som musela seknut s vysavanim a zmyvanim podlah, kvoli tomu, ze som to robila dvakrat, a rano som po kazdom raze krvacala a utekali sme k doktorke, takze mi to muz zatrhol a riadi on ❤

maryetta
19. aug 2020

Som 3x tehu. A vsetko robim.
Akurat umyvat okna som prestala a vesanie zaclon 🙂 neciem preco ale pri kazdom tehu mi to dr zdoraznoval.
To mi pomohla vzdy mamina.

selest
19. aug 2020

Ja vynechavam take veci kde by som mohla spadnúť z vysky, kedze sa mi toci hlava, a tiez robim pomaly a po kuskoch. Cize neupracem za pol dna cely byt. Nerobim so savom atd.

soldi
19. aug 2020

ked si tehotna prvy krat, tak sa na tehotenstvo kludne vyhovor a oddychuj. ked budes mat viac deti, tak aj tak budes musiet robit vsetko aj ako tehotna 🙂
ja som napr pri stvrtom tehotenstve este v siedmom mesiaci robila pole dance a pustala sa dole hlavou po tyci 😀 aj na bicykel som pravidelne sadala a vozila nielen seba a brucho ale aj 2 rocneho syna 🙂

veronikaszabova
19. aug 2020

@livia235 jasne, ze som robila vsetko - len som neumyvala okna, muz sa strachoval 😂

ckatka
19. aug 2020

Ja som prvýkrát tehotná a robím doma normálne co aj predtým akurát nedviham ťažké veci. A moc nedviham veci na zem spadnute 😂😂 Záclony nevesiam lebo nedociahnem 😂a okná neumyvam lebo ešte netreba...

Ale ja som okej a nič mi nie je okrem vysokého tlaku ktory som mala aj predtým. Takže mi len zakázali rozčuľovať sa. Inak ešte stále chodím na skútri alebo na ľahšie turistiky.

Mame staršie adoptovane dieťa a to sa nedá robiť úplne nič...keď som s nim sama doma kým je muž v robote.

miskamichalka
19. aug 2020

@livia235 Sice sa hovori ze tehu nie je choroba ale urcite sa vyhni chemii ( na umyvadla, na zachod a nahrad to niecim jemnejsim ..) urcite nie vesanie a umyvanie okien. Brusne svaly sa natahuju a to je v tehu nebezpecne a tiez sa vyhni dvihaniu tazkeho 🙂

euka210
19. aug 2020

@livia235 ja som aj malovala. Jedine co som nerobila, tak s chemiou necistila WC, to robil vtedy manzel.

livia235
autor
25. aug 2020

No ja neviem či sa môžem venovať domácim prácam pred večerom som upratovala a včera som začala krvácať tak som išla na pohotovosť tam ma vyšetrili a chvala bohu všetko v poriadku len mi praskla cievka ževraj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre