DM čaj pre tehotné?

danushik
27. júl 2019

Zdravím ľudkovia. Máte skúsenosti s týmto čajom pre tehotné? Milujem bylinkové čaje, no odkedy viem, že je v brušku mimi, prestala som ich piť. Ovocné mi nechutia, tak som sa rozhodla, že skúsim tento. Mamina ma však upozornila, že alchemilku a fenikel nesmiem. Ako to máte vy? Pili ste ho? Ďakujem.

diaalex
27. júl 2019

@danushik odkedy som tehotná ani kvapku čaju som nevypila 🙁 keď si prečítam zloženie vždy je tam niečo čoho sa bojím, tuším kvet ibisketa bol v každom a ten sa nesmie, taktiež niekde píše že kamilku tiež nie a bazu už vôbec 🙁 ja osobne som to neriskla (hlavne nie v 1.trimestri) radšej som sa vzdala čaju, ktorý som denne pila 😊

diewcatqoo
27. júl 2019

@danushik ahoj, ja som tento caj od niekoho v tehotenstve dostala do daru (sama by som si ho nekupila, tie "tehotenske" veci mi pridu strasne predrazene len kvoli privlastku "tehotenske"), pila som ho a nic sa nestalo. Konkretne v tomto je zastupeny fenikel 5%, alchemilka 4%, co je uplne minimum.
Nie si chora, si len tehotna. Kludne si daj na co mas chut. Z byliniek v pohode sipky, aj medovku, lipu, pila som aj harmancek.. pokial tie caje nebudes slopat na litre, tak by sa nemalo nic stat.

fialka1318
27. júl 2019

@danushik ahojky ja tiez milujem bylinkove caje ,inak moja mama pila vsetky caje a na litre a je nas 5 a nikomu nic nie je 😉 ovsem pila tie take caje co si si vedela natrhat bylinky sama na luke alebo zo stromu 🙂 a nasla som na jednej stranke toto tak som si kupila tieto cajiky a varim si ich s obmenou a v mensom mnozstve si vychutnam caj 😉 su to tieto a v mensom mnozstve urcite neskodia 🙂

Žihľava
Medovka
Púpava
Rakytník v období gravidity
Rooibos pre budúce mamičky
Fenikel taktiez par zrniek zalejem vriacou vodou 🙂 raz dvakrat tyzdenne je to dobre na zaludok a travenie kedze zapcha je bezna 🙂
Lipový čaj

Tieto pijem ja a aj lekara som sa pytala a ze sa mozu ze sa nemam bat pit nic ale v malom mnozstve ze ten internet je dost velky strasiak pre buduce mamicky a ze v minulosti nemal tolko zien co sa riadili netom 🙂 ale aj ja tam kukam neboj ale dam si vsetko len v malom mnozstve 😉 neobmedzujem sa 🙂

evkamotka
27. júl 2019

Za mna je aktualne na caj prilis teplo 🙂
Ked sa bojis, nepi ho.
Bylinkove mam rada, rovnako pivo, vino, likery, zrejuce syry.... Tych par mesiacov proste budem pit ovocne a roibos, dam si bylinkove potom.

evittam
28. júl 2019

@danushik Pila som bylinkové čaje v oboch tehu-repikovy, kamilkovy,medovka,zihlava,lipa,sipky. Neznasam ovocné ani roiboos. Tiež som všetko jedla aj pocas tehotenstiev aj pocas dojcenia. 😉 Mam dve zdrave deti.

zuzka1620
28. júl 2019

Ja som zloženia v tehotenstve nepozerala...keď som mala chuť na čaj dala som.si, tak isto občas kávu, či plesnivec alebo pečienku kuraciu, čo takisto podľa niektorých by sa nemalo...Mám 2 zdravé krásne deti.Myslím, že keď je to s mierou, nikomu to neublíži...určite je horšie fajčenie, či popíjanie alkoholu...

chrissie_kf
28. júl 2019

@danushik ani v jednom tehotenstve som neriesila takti dopodrobna co jest a pit .a ani ppcas dojcenia. Mala som hyperemesis gravidarum , tyzdne som pila len cierny caj a coca colu. Musela by si vypit caju litre denne aby to realne uskodilo a aj to je otazne . Netreba to brat tak uskostlivo. Treba sa vyhybat len surovemu masu a nepasterizovanym vyrobkom pre istotu, alkoholu .
. Bud proste rada ak si mozes dat v pohode co ti chuti .neries ak naozaj nemusis 🙂

simusiatko83
28. júl 2019

Ja pijem bazové sirupy na litre a nič nám nie je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre