Čomu sa vyhnúť v 1. trimestri?

22. jún 2024

Ahojte, je niečomu z jedla, prípadne z kozmetiky alebo z nejakého typu športu, ktorému ste sa vyhýbali v prvých týždňoch tehotenstva? Ďakujem pekne za rady

lucia13022023
22. jún 2024

Ja osobne sushi. Keby jem tatarak tak aj tomu. A samozrejme fajčenie, alkohol, drogy ale to je samozrejmosť si myslím 😁 inak som sa nevyhýbala ničomu, nemala som komplikácie čiže som aj cvičila, aj vlasy som si farbila, žila som rovnaký život ako pred tehotenstvom až na to sushi.

viestta
22. jún 2024

Survemu masu a mliecnym vyrobkom z nepasterizvaneho mlieka. Vsetko ostane mozes s mierou a v primeranom mnozstve, Mozes si aj nechty lakovat, aj vlasy farbit, aj pouzivat beznu domacu chemiu na upratovanie. Mozes zit svoj bezny zivot ako si zvyknuta, kym nejazdis na konoch alebo cyklotrialy tak sa netreba vyhybat ani telesnej aktivite

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. jún 2024

Ďakujem veľmi pekne 💗

sisska96
22. jún 2024

Nepila som alkohol, fajčiť aj tak nefajčím, nejedla som surové/polosurové mäso ani hríby. Inak normálne ako predtým. Len som mala stále chuť do jedla, potom zvracanie :D klasika

mirkakonik5
22. jún 2024

Tonic - kvôli obsahu chininu a bryndzu napríklad som dávala pozor aby bola pasterizovana do istoty 🙂 a nedávala som si horúce kúpele 🙂 inak normálne, jedna káva denne keď som mala chuť aj slabšiu druhu poobede som si dala, aj na nechty som chodila normálne 🙂

autor
23. jún 2024

Ďakujem, horúci kúpeľ/sprcha ma nenapadlo, že by sa nemalo, ja milujem horúcu sprchu tak dobre vedieť :D a prosím vás, mať nejaký tip na knižku prípadne nejaké videá kde hovoria to podstatné o tehotenstve? O potravinách, jedálničku alebo takto, že čomu sa vyhnúť... Z akých stránok ste čerpali informácie, prosím?

mirkakonik5
23. jún 2024

Mne sa celkom páčili videá čo má priamo modrý koník, nájdes tu aj na YouTube a tam doktor priamo rozpráva o každom mesiaci tehotenstva čo sa vtedy deje 🙂

autor
23. jún 2024

@mirkakonik5 ďakujem pekne, idem pozrieť 🙂

sofia1979
24. jún 2024

Ešte bylinkové čaje

tinalia
24. jún 2024

Ja som mala stiahnutu aplikaciu o tehotenstve, tusim 1,5e mesacne som platila a pisali kazdy tyzden aktualne info, ako babatko rastie, co jest a robit 😊 zaznamenavala som si vahu, miery, vysetrenia atd.odporucam 😊 google play - tehotenska kalkulačka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre