Cocculine a Gastrocynesine na nevolnosť v tehotenstve, alebo niečo iné, poraďte

moonlight777
16. okt 2011

Ahoj vsetci,

som v 7tt a trpim rannou nevolnostou, ktora sa ozyva v intervaloch po cely den a aj v noci. Hladala som tu informacie o Cocculine a Gastrocynesine - vraj dakomu pomohli, dakomu nie; chcem vediet, ake mate s tym skusenosti? Alebo su ine uspesne pripravky proti nevolnosti ktore mozte odporucit a ktore su hlavne neskodne dietatku?

Pocula som aj o Torecan cipkoch ktore su vraj neodporucane , ale bezne ich gynekologovia predpisuju?

dakujem za info a zelam vsetkym pekny den

moonlight777
autor
16. okt 2011

Kocky, nie je tu nikto so skusenostami?

ustrachana
16. okt 2011

ja nedam dopustit na MamaGood, uplne super a to som toho vyskusala neskutocne vela, ale toto stalo zato

moonlight777
autor
17. okt 2011

@ustrachana dakujem za info, skusim.

Citam na nete ze tam je aj pyrydoxin, nevies, ci je to vhodne pre tehotne? Velmi sa totiz bojim brat hocici pocas tehotenstva 😎

Dakujem vopred

eviq
17. okt 2011

@moonlight777 ahoj, na tehotensku nevolnost vyskusaj lízatká Gravipopp - dostať ich v lekárni, môže byť aj Torecan a tiež Pyridoxin. Môže sa brať v tehotenstve. Jedz častejšie a pomenej.

moni
17. okt 2011

@moonlight777
konkretne skusenosti s tymi homeopatikami nemam. ale reagujem na ten pyridoxin - to je vitamin B6, a v pohode ho mozes.

pifina
17. okt 2011

@moonlight777 skus zazvorove lizatka, v lekarni predavaju ... alebo si daj k posteli piskoty resp. nejake keksiky a zjedz hned rano este predtym, ako vstanes, niektorym zenam je zle preto, ze im v noci velmi klesne cukor ... kazda si musi najst vlastnu fintu na nevolnosti 😅

ustrachana
17. okt 2011

@moonlight777 ved to je pre tehotne tak asi sa to moze 😉

nastasia
17. okt 2011

@moonlight777 ahoj, homeopatika su praveze vhodne pre tehulky, pretoze nemaju ziadne vedlajsie ucinky 🙂
vyskusaj najprv tie co predavaju v lekarni a ked ti nezaberu skus navstivit homeopata(ak chces dam ti kontakt), kt. ti da homeopatikum na mieru. Tie co maju v lekarni obsahuju tych zloziek viac, aby boli vhodne pre viacero ludi, ale samozrejme nemusia zabrat kazdemu, no uskodit urcite neuskodia.

moonlight777
autor
17. okt 2011

dakujem Vam dievcata za rady, vyskusam! 😉 Uz som si dnes dala tie Cocculine homeopatika a chvilu po nich ma ukrutne rozbolela hlava az skoro do migreny, neviem, ci to bolo sposobene nimi alebo tym stresom co som dnes zazivala pred UZV.

Kazdopadne sa mi zda, ze mi je od zaludka lepsie, len ta hlava mi ide prasknut 😢 😢

moni
17. okt 2011

@moonlight777
skus nestresovat, ani kvoli liekom, nevolnostiam, ultrazvukom, vysledkom. si na zaciatku tehu, a mas este vela tyzdnov pred sebou. tehotenstvo je krasny stav ktory si treba uzivat a nie trpnut kazdym dnom 😉

nastasia
18. okt 2011

@moonlight777 pri homeopatikach moze dojst k vyburcovaniu priznakov, mozu sa na par dni zhorsit a potom by sa mali zacat rapidne zlepsovat. ta hlava moze byt aj nemusi z nich, skus ich este chvilku brat a uvidis

moonlight777
autor
18. okt 2011

@moni dakujem a snazim sa, ver mi, len mi je tak strasne zle, ze vsetko vyvraciam, som slaba a jedine, co moje telo chce robit je spat alebo lezat 😝 😝 a to sa mi tu veru nepodari, ked musim chodit do prace. Cely byt je vykureny a ja sa cela trasiem od zimy 😕 😕

no ale dako to vydrzim, ale tusim mi je odo dna horsie a horsie, lekar mi povedal, ze je to dobre, ze mam dost potrebnych hormonov na podporovanie tehu, len ja uz nechceeeeeeeem grckaaaaaaaaat! 🤐 🤐

moonlight777
autor
18. okt 2011

@nastasia dakujem, budem ich brat, davala som si len jednu tak dvakrat denne, ale skusim to s dvomi 3 krat denne ako odporucaju, dufam, ze to bude ok, mas s Cocculine aj ty osobne skusenosti?

diky vopred

zuuzzz
18. okt 2011

hlavne chodte k zenskemu s nevolnostou skor ako zacnete grcat krv.ja som 4 mesiace iba grcala,mala som tolko kyseliny ze hroza tak ma on chcel poslat na hadicu na gastro,nastastie som nemusela ale robia to aj tehotnym.bala som sa ze od strachu potratim nastastie po vypisani na pn som po tyzdni prestala grcat takze som nemusela uz nikam ist.

evulikm
18. okt 2011

@moonlight777 mne bolo počas tehotenstva zle ešte v 2. trimestri. zabralo mi cocculine (odvtedy naň nedám dopustiť 😉 doktorka mi dávala aj torecan a všetky tie možné recepty: ráno zjesť kúsok keksíka, piškóty, chlebík, jesť častejšie v malých dávkach... mne nič nepomáhalo.
a ešte mi dobre robila vybublinkovaná vychladená coca-cola 🙂

ivkp1982
1. mar 2013

Caute baby, ja mam tiez dobru skusenost s Cocculinom, neverila som ani ze nejake homeopatikum by mi pomohlo ale bolo mi neustale tak zle ze som tomu dala sancu. Mozem povedat ze len vdaka nemu som dokazala potom chodit do prace, kym som ho nemala tak som zvracala a napinalo ma pri vsetkom. Brala som tri krat denne 2 tabletky ako je napisane v odporucani a postupne ked sa blizil koniec 1. trimestra tak som znizovala davku, a jeden vikend som skusila byt bez neho a uz to bolo v pohode.
Lizatka mi nepomahali ani nic ine. Treba to vyskusat a uvidis ci to pomoze alebo nie. Doktorka mi vravela ze to mozem kludne uzivat.

leamax
18. apr 2014

Ahojte dievcata.mne vcera manzel doniesol z lekarne tiez cocculine,doktorka mi povedala,ze ho mozem brat na nevolnosti tak skusim.strasne ma napina a nic poriadne do seba nedostanem.snazim sa jest v malych davkach a castejsie ale moc to nezabera.
@ivkp1982 chcem sa ta spytat-ako sa to uziva?ako kazde homeopatikum,ze nechat rozpustit v ustach?dufam,ze zaberie.dakujem

bettypo
18. apr 2014

@leamax ahoj skus gravipop lizatka z lekarne, obcas maly dusok coly. Zabera to.Na cistenie zubov si kup detsku kefku,menej z nej napina

leamax
18. apr 2014

@bettypo tie lizatka muzik nezohnal mam len jedno.colu neznasam neviem co je na nej dobre😀joooj zubyy uz nezvladam umyt vobec😀uz len kefka v ustach ma napina.ale skusim tu detsku pastu mozno to pomoze dakujem🙂

bettypo
18. apr 2014

@leamax sunpharma ich ma.zubky treba cistit neskor a chladnicku otvaraj len v nevyhnutnom pripade 🙂 . Mm ju umyval stale dookola a nepomahalo 😎

leamax
18. apr 2014

@bettypo chladnicku ani neotvaram😀
vyskusam uvidime co pomoze🙂vdaka

yuuki
24. apr 2014

ja mám ísť na dve vyšetrenia zo synčekom budúci týždeň a mne je tiež zle, síce nezvraciam, ale nadrapuje ma ako žabu stále nič mi nechutí všetko sa mi prieči, skúšam zázvorový čaj ale z toho my je asi viac na zvracanie ako pomaha ale aspoň mi tak nesmrdí.... myslíte, že to cocculine môžem, aj bez súhlasu lekárky? lebo ona teraz nerobí a ja si už neviem rady 😒 ja neviem ako zvládnem tú cestu autom a ešte k tomu státie v preplnenej čakárni 😖

eminka13
24. apr 2014

Mňa po 2 preležaných a pregrckaných týždňoch postavil na nohy cocculine. Nedám za nič, brala som ich až do konca 1. trimestra....určite odporúčam

leamax
24. apr 2014

@eminka13 ako si ho uzivala?

eminka13
24. apr 2014

@leamax nepamätám si to presne, bolo to dávno /drobec má 15 mes./ ale asi podla príbalového letáčika. Odporučili mi ho v lekárni ako homeopatikum. Tuším sa to berie 3x denne po 2 tablety ale to len tuším. Ale fakt mi pomohol.

leamax
24. apr 2014

@eminka13 ved prave preto sa pytam, lebo v pribalovom letaku je len pisane v pripade nevolnosti pri cestovani, o tehotenskych nevolnostiach ani tuk. preto neviem ako to brat vlastne 😝

nikitaf
24. apr 2014

ahojte, tak ja som tiez ked som cakala malu uzivala ten coculine a to je fakt super. nebrala som to pravidelne, len ked bolo najhorsie a uzasne mi to zaberalo, takze smelo do toho, hlavne nech vam to pomoze 🙂

eminka13
24. apr 2014

@leamax aj ja som si to teraz mrkla....pri cestovaní 2 tablety 3x denne alebo 2 tablety každú hodinu. AKo píše nikitaf podľa potreby. Len neprekročiť max povolenú dávku. Keď sa mi polepšilo po prvej tablete tak som si už nedala....len keď to as na mna prišlo 😒

leamax
24. apr 2014

@eminka13 cize v podstate, ked mi ostane zle, tak si mozem jednu vycmulat ale nie denne dokopy viac ako 6. ak som to teda dobre pochopila 😀 dakujem 🙂

eminka13
24. apr 2014

@leamax v pohode si daj 2 tablety ked ti príde zle a potom podľa potreby, max. 2 každú hodinu ale to si myslím, že až tak často to nebudeš potrebovať lebo mne to fakt rýchlo zabralo 🙂 drž sa, po prvom trimestri to už bude OK. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre