Čo uživať na hemeroidy 1. stupňa v tehotenstve?

29. okt 2020

Ahojte, už pred tehotenstvom som mala vnútorné hemeroidy 1.stupna. Nič mi na to nedali, len teda odporučili vlákninu. Teraz mi končí 1.trimester a ja občas cítim v konečníku jemnú bolesť. Len tak trochu to zabolí a zase je dobre, občas sa to zopakuje. Mala som aj zápchu, aj to sa už zlepšilo.
Co je dobre na takéto hemeroidy v tehotenstve? Teda okrem tej stravy.

aneta129
29. okt 2020

Aj ja mám a boli ma to iba niekedy.... Skôr ma to svrbí, nepríjemné...takze zaujíma ma tiež, čo ti odporúčajú... Pred tehotenstvom som oskúšala veľa masti, čipky atď ale stále tam je, mne dokonca a sem tam vykukne ale je strašne mini, mini... Mne robili kolonoskopiu keď som mala 19 rokov a poškodili mi asi konečník... Lebo od vtedy sem tam vykukne ta malička gulicka...

alikal
29. okt 2020

ono ak nekrvacas, tak sa s tym vela nerobi, najlepsie teda strava plus vela vody pit aby to slo lahko, pripadne glycerinove cipky su uplne bezpecne v tehu a ulahcuju tazke vyprazdnovanie. ak uz zacnes krvacat, daju sa kupit maste aj dovnutra, ja som pouzivala Factu a tabletky Detralex, oboje volnopredajne a mali by byt bezpecne v tehu, detralex zuzuje tie hemerodine cievy, ale to sa pouziva uz keby si krvacala, dovtedy je to asi zbytocne. ja som mala tolko krvi v zachode ze az, a po tychto to preslo

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinku
29. okt 2020

Mne zabral gél Dubová kôra... Tiez, je fajn aj sedavy kúpeľ z toho...

amabeldan
29. okt 2020

Dubova kora sedacie kupele topka pomoze to do par dni. Aspon mne pomohlo. A na upravu stolice cviklova stava.

marcellka32
29. okt 2020

@amabeldan cviklova je proti zápche?

basska23
29. okt 2020

Mam hemoroidy 4 stupna.5 rokov trpím a mam odporucanu operaciu.
Ked vylezie von tak to mam velke ako mesiacik od mandarniky.trva to mesiac nez sa vtiahne dnu.
Pouzivam masticky:Avenoc,preparation h,dubovy gel
A po toalete sa musim umyvat.Ked idem na velku utieram sa vlhcenymi obruskami .

aneta129
29. okt 2020

@bsp39 áno určite a ty si zdravotník a lekár... Na kolono som bola pred 9 rokmi ako 19 ročná, mala som krv v stolici, pôrod som ešte nemala a hneď asi 2 ci 3 dní po kolonoskopiu ma bolel konečník, lebo som sa nevedela uvoľniť a dávali mi to tam na silu...ale nemám hemorod ako ženy po pôrode úplne mini, mini... Ako čierne korenie celé taka veľkosť 🤣🤣🤣 takže asi ako 19 ročná som nemala ani 50 kg a stolicu som mala pravidelnú a stále tak neviem z čoho sa mi spravili 2 dni po kolonoskopii...

amabeldan
2. nov 2020

@marcellka32 ano. Ona uvolni creva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre