Čo môžem piť v tehotenstve?

19. jún 2021

Ahojte som v prvom trimestri chcela by som sa poradiť o tom čo je vhodné a nevhodné piť.
Mám tým na mysli ochutené vody napríklad
Čítala som niekde že napríklad malinove čaje sú škodlivé je to pravda?
Dnes som si práve kupila Matoni ochutenú malinovu.
Ďakujem za každú odpoveď.

janai1
19. jún 2021

😀😀 No v tej matoni nie je ani stopa po malinach

july0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
19. jún 2021

Ja ti len jedno poradím k tvojej otazke - NECITAJ LEBO PRÍDEŠ NA TO ŽE AJ TEHOTENSTVO JE CHOROBA…
Pekný deň a krásne tehotenstvo 😎😘♥️ uzivaj si to a dopraj si na čo máš chuť samozrejme s mierou a bude všetko v poriadku ♥️

smajluska
19. jún 2021

Najlepsie cistu vodu z vodovodu, Drobceka, Lucku atd. A sem tam aj perlivu vodu ak mate rada. Ale radsej nie moc casto. Ovocne caje samozrejme mozete. Radsej pomenej sladkych vod, ani kofola nie je zdrava.

klip0
19. jún 2021

Áno čaj z malinovych listov sa pije pred pôrodom. Ale z malinika z listov nie z malín z ovocia z plodov. A to fakt silný čaj. A tá minerálka maliny určite neobsahuje akurát tak arómu. A aj keby zjes kilo malín, tak akurát dáš telu vitamíny a vlákninu.
Stres je najhorší

luckalukas_1
19. jún 2021

kludne jedz a pi uplne vsetko na co len mas chut 😉 ale ako pisu vyssie, vsetko s mierou.. v tehotenstve sa ma jest 2x zdravsie, nie 2x viac 🍀🍀🍀

kkovacovak
19. jún 2021

Ja osobne pijem len čistú vodu alebo nejakú magneziovu vodu aj mimo tehotenstva. Sladené vody nie sú dobré ani keď človek nie je tehotný ale tak to už je o človeku ako je zvyknutý a nastavený. Môžeš piť všetko ak uznáš za vhodné. Možno tonic, a rôzne bylinkové čaje nie ak nemáš istotu čo v tom čaji je. Keď už musíš piť sladké vody tak by som sa pozerala na zloženie a radšej pila tie kde je klasický cukor a nie s umelými sladidlami ako aspartam atď. Ale ak tie veci nepiješ na litre denne tak to nerieš. Lebo ti zo všetkého vyjde aj tak len čistá voda 🤷‍♀️

tehotna40
19. jún 2021

Pila som len čistú vodu, keď čaj tak vždy som si kúpila v lekárni sypaný ovocný, a keď mi tvrdlo bruško pila som minerálku s magnéziom. Ale záleží načo si zvyknutá, ja som stále len na vode, zo sladkých ma ešte viac smadi

gugugaga123
19. jún 2021

Neni.

queen_mary
20. jún 2021

Ja by som urcite neodporucala vodu z vodovodu v tehotenstve. Vsetok ten bordel z potrubia, fuuu. A ani ziadnu vodu s magneziom, to je nejake rafinovane upravene magnezko, sama chemia. No a uz vobec nie ovocne stavy, tolko cukru co obsahuju, fu, ti dieta z brucha z tolkej energie vyskoci.

kamagma
20. jún 2021

Vsetko okrem alkoholu

kkovacovak
20. jún 2021

@queen_mary počkať tak čo vlastne piješ? Vodu z vodovodu nie a minerálky tiež nie 😄 Len ma to naozaj zaujíma. A chémia je všade. Ty si chémia, vzduch je chémia, čistá voda je chémia 🤷‍♀️

queen_mary
20. jún 2021

@kkovacovak to bola ironia 🙂 lebo ta otazka mi prisla trosku hlupa. Vsetko s mierou samozrejme (okrem alkoholu) 🙂

kkovacovak
20. jún 2021

@queen_mary 😄 tu už človek nikdy nevie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre