Cítíte strach?

partyzanka91
16. okt 2013

Taky vás teprve čeká první screening (ve 14tt) při kterém se teprve až zjišťují případné vady a vůbec zdraví děťátka? Já jsem v 8tt a toto vyšetření je ještě docela dobu přede mnou. Mám strach a obavy zda je všechno v pořádku i když nepiju alkohol, neberu léky, nekouřím... mám prostě strach že něco nemusí být v pořádku. Taky máte tak velký strach až je to přehnané? Jsem mladá a ani nemám nijaké závažné onemocnění v rodině. Gynekolog viděl dítko v 6tt a vše bylo OK (správné umístění, velikost, viditelné srdeční chvění) Proč prožívám takové obavy? Je to tím že si tolik přeju aby mé děťátko bylo zdravé a tolik se na něj těším, že mám strach abych neslyšela něco špatného. Nemůžu si pomoct, jsem nervák. Já se nervovala vždycky i před zkouškama ve škole i když jsem věděla že vše umím a tak i před svatbou aby vše v pořádku proběhlo. Navíc jsem slyšela že spousta lidí má strach jak jim dopadne vyšetření u doktora než tam jdou - tohle jevlastně podobné.

Taky jsem trošku nervózní z toho že zatím si nemůžu sama nijak ověřit zda mé děťátko je stále naživu a v pořádku. Na pohyby je ještě brzo a jestli mu tluče srdíčko zjistí teď jen ultrazvuk. Takhle doufám že je drobek stále v pořádku když se jeho přítomnost ještě nemohu sama ověřit a potvrdit (uklidňuju se jen pohledem na tu starou ultrazvukovou fotku). Jo a pak ještě to že stále jsem v tom a miminko tam je mi můžou dosvědčit bolavá prsa. Bolej hodně a hlavně při dotycích (i jemných) a taky mám dole mírně (i když nepatrně) zvětšené bříško, oproti minulosti.

Jsem těhotná poprvé a čekám první děťátko takže se na něj moc těším a i všichni okolo a chci pro něj jen to nejlepší.

charlie1980
16. okt 2013

@partyzanka91 Musela som sa pousmiat nad tvojim prispevkom, neuveris, ale ja som to cele prezivala presne v takom istom strachu ako Ty ! Pred tym, nez mi bolo tehotenstvo potvrdene lekarom, bala som sa, aby to nebolo mimomaternicove tehotenstvo. Potom, ci tam nie je prazdny vak, potom ci mu neprestalo bit srdiecko. A stale som sa len niecoho bala. Ked som sa poniektore dni necitila ako tehotna, alebo az velmi dobre, uz som sa bala, ci dieta vo mne este zije. Okolo 28.tyzdna som mala taku depresiu, ze som chcela cele tehotenstvo az do konca prespat, lebo mi vtedy dost tvrdlo brucho a ja som sa bala, aby som neporodila predcasne. Potom otazky, ci sa to vyvija ako sa ma, ci rastie...No a potom samozrejme velkeho ultrazvuku. Proste cele tehotenstvo som sa len niecoho bala. A pritom som nemala ani najmensi dovod sa strachovat, pretoze cele moje tehotenstvo bolo uplne bezproblemove...Ale ja som sa o to dieta tak strasne bala !!! Myslim, ze som bola snad na tom este horsie ako Ty. Dnes mam 4 dni do terminu a zvladli sme to super, zbytocne som zila 9.mesiacov v strachu. Viem, ze sa mi to lahko hovori, lebo som uz skoro za vodou, ale nestrachuj sa. Musis verit, ze bude vsetko v poriadku.

majca1581
17. okt 2013

@partyzanka91 kazda ma strach je to normalne ale snaz sa nemysliet na to tak intenzivne pretoze si privolas tie neprijemne veci 😎

stanislava88
24. okt 2013

boze, aj sa sa trasne bojim, mam 5 tehotenstvo a z toho mam len jedneho 5 rocneho syna. teraz som v 4 tyzdni a som "posrata" uz teraz. bojim sa strasne.

minninka
30. dec 2013

dobry den dievcata,,,ja mam jednu otazku,,,som v 6 tyzdni tehotenstva a moja pani doktorka mi nezobrala ani krv a ani mi nepredpisala ziadne vitaminy,,tak som to zobrala do vlastnych ruk,,tak podla toho co som citala a od kamaratiek som zacala brat kyselinu listovu,,,,ale potom ma kamosky strasili uz tie ktore maju deti,,,som sa im stazovala ze ma pobolieva pod bruskom,,ale nemam ziadne problemy a ani nemam spinavy menzes nic vsetko zatial v poriadku,,,a oni ma strasili aby som nepotratila aby som zacala brat utrogestan,,,beriem ich este len druhy den,,,priatel sa ma pytal co to beriem a odhovara ma od toho ze nech to neberiem ze mi to nepredpisala doktorka,,,,a moja otazka znie bojim sa ze ked ich prestanem brat tak sa mi potom moze daco stat a nakoniec potratim,,,prosim poradte mi co mam robit a kto ma niejake take skusenosti ,,,dakujem,,,

leria
4. jan 2014

@minninka prestaň sa stresovať a nechaj to na prírodu, tá vie najlepšie co robí..... niekedy zeny chodili k lekárovi az v 10tom-12 tom týždni...... pokial nie si rizikový prípad ( vek, potraty, choroby...) jediné co by som brala je kyselina listová, s tým utrogestanom no neviem, riziko odporúčania by si mali na seba bravať lekári, nemyslíš? dôležité je aby si bola v pohode, dodržiavala životosprávu, pitný režim a hlavne tešila z budúceho života.... a vyvarovala sa strasiacich kamaratiek, ty nie si ich prípad!... myslím, ze utrogestan ti poškodiť nemôže, no treba sa poradiť s doktorkou....a vôbec ako si k nemu prišla? Ved je na lekársky predpis! dufam ze ta niektorá ošalí a podaruje aj injekcie na riedenie krvi 😀 vsetko bude o.k teš sa so svojim priateľom, pokial nemáš nejake výrazne bolesti alebo nekrvacas, nie je dôvod na paniku 🙂

lubka1983
4. jan 2014

Dobre hlavne ta cast s injekciami potom nech nezabudnu na tbl na pecen pozor urcite ti stupnu potom tbl na stitnu zlazu a mozno aj tbl na vysoky cukor....keby boli.

mikchaila
4. jan 2014

@leria ahoj, kup si femibion 800, to su vitaminy, ktore su potrebne pre spravny vyvoj dietata. Pokial nespinis, nekrvacas, a lekar ti nic nepredpisal, nie je dovod znepokojovat sa. Utrogestan, duphaston a ascorutin sa beru len v pripade krvacania alebo hroziaceho potratu. Je zbytocne hasit nieco, co ta nepali. Uvedom si, ze dieta do 12 tyzdna je u nas len na "navsteve" a je na nom, ci zostane alebo odide, ty to nijak neovplyvnis. Jedine co pre svoje dieta mozes urobit je posluchat lekara, odpocivat, spravne sa stravovat. Ak so svojim lekarom nie si spokojna - co zjavne nie si lebo vymyslas - tak si ho zmen. Ale nie je nic horsie ako citat dobre rady na fore, a pocuvat overene rady kamaratok. Kazde tehotenstvo je ine a nezabudaj ze iniciativny blbec je horsi ako treidny nepreiatel. Vsetky sa bojime o nase miminka, kedze pokial necitime pohyby nevieme ci je vsetko ok, a ledva cakame dalsiu poradnu, kadzy ultrazvuk a NT, ci je srdiecko OK. Ale.. o tom to tehotenstvo je. Nehas, co ta nepali a zmen lekara. Lekar, ktoremu nedoverujes, je o nicom.

chokma
4. jan 2014

@minninka vitaminky si mozes dat, ja som tiez brala kyselinu listovu a potom som zacala Calibrum (modry, co sa berie pri planovani tehotenstva a v prvych troch mesiacoch), ale tamto ostatne vyluc, to si myslim, ze je v kompetencii lekara. niekedy je dobre, ked clovek vela nevie, fora vedia niekedy pomoct, najma v spolupatricnosti, ale niekedy len cloveka vystresuju, zmagoria a zbytocne...

ematko29
4. jan 2014

@partyzanka91 teraz musím povedať aj tebe aj všetkým tehulkám,že strach z toho všetkého som ja vôbec nepoznala.Ked som otehotnela v 21roch a teraz mám 30tak som internet nemala ,dokonca som ho nemala ani ked som čakala druhú dceru .A až po jej narodením sme si ho zadovážili aked tu čítam všetko možné aj nemožné čo sa môže v priebehiu tehotenstva stať tak som rada ,že som vtedy internet nemala.ked som zistila ,že som prvykrát tehotná ,šla som bežne na ultrazvuk a bolo vidno peknú bublinku v maternici akcia prítomná ešte neboila aja som bola šťastná tešila som sa,že som tehotná a vôbec ma nenapadlo že by mohlo byť niečo v neporiadku a kedže som nemala žiadne obavy tak som si tehu krásne užívala.Báť som sa začala až pred pôrodom.viem si predtaviť,že ak by som mala internet v tej dobe už by som sa bála či bude akcia,či nemyznu nejaké tehu príznaky atd ako všetky aktualne tehulky 😅 6eny nestresujte sa tešte sa ,že ste tehu avyložte si nohy,prikrite sa dekou,dajte si niečo fajne pod zub,a ked budete surfovať po nete čítajte len ako bábo rastie v určitých tehu týždnoch atešte sa z rastuceho brucha.Zlé správy nečítajte ,naozaj vám to spríjemní tehu 🙂

leria
5. jan 2014

@mikchaila to bolo asi mimninke smerované 🙂

aduskatt
5. jan 2014

@minninka pobolieva Ta, lebo sa Ti deju v tele zmeny, maternica sa pomaly zacina zvacsovat, prekrvovat, urcite neber samovolne lieky a uz vobec nie utrogestan, co su synteticke hormony, pokial Ti ich nepredpise lekar, zbytocne zatazujes organizmus. Btw, ako si sa dsotala k utrogestanu? ten je na lekarsky predpis

mikchaila
6. jan 2014

@leria och prepac, ano...klikla som vedla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre