Čím je spôsobené kolísanie váhy na začiatku tehotenstva?

upam
28. aug 2015

Povodnu vahu som mala 50.5kg vazila som sa v 7 tyzdni a zrazu som mala 51.7 co som sa az zlakla. teraz som v 9+1tt a mam 51.2kg nevraciam jem takmer ako predtym... cim to je?

nevenka
28. aug 2015

podla mna to netreba tak uzkostlivo sledovat, hlavne zo zaciatku...ja som tiez nezvracala, ani jedno tehotenstvo, pri prvom som najprv schudla, zacinala som na vahe 64 a ked som rodila, mala som len 67, potom som synceka kojila a ked mal 13 mesiacov, otehotnela som znovu, vaha 50, a uz som len priberala a tesne pred porodom mam 70 🙂, nikdy to doktor neriesil, ono to moze byt aj tym, ze telo moze zadrziavat viacej vody, hormonmi, teraz zase prisli vysoke teploty, takze telo zase len inak hospodari s tekutinami. Normalne sa stravuj, papaj, co ti chuti, vsetko s mierou a bude to ok...

katarinamarkova
28. aug 2015

🙂 tym, ze sledujes kazdy gram 🙂 ved odchylka v priebehu niekolkych tyzdnov v rozhrani 0.5-1kg je uuuuuuplne zanedbatelna, nepodstatna.... 🙂))
- staci ak sa nevycikas, nevykakas
- kolko vody vypijes, co zjes
- co si jedla, kedy si jedla

ved ja som pri otazke na zaciatku myslela nieco typu 5-10kg hore dole...... 🙂

to ja som naposledy pri vahe nieco okolo 50kg v prvom mesiaci pribrala dobre 4kg...dr. len: jezisi nepriberajte tak rychlo.....potom zacalo byvat zle, trosku chora....tak som schudla na cca 45....dr len: chudnutia by uz stacilo.....na konci pred porodom som mala dobrych 72 kg....dr. len: hrozne ste pribrali, uz hadam stacilo, toto bude nezdrave, problem zhodit, ostane vam velke brucho, budu vas boliet klby atd atd atd......tyzden po porode ked som mu bola zaniest papiere som mala krasnych 53 🙂 a brucho na 99% fuc 🙂 a dr. len: no mohli ste predsalen este 5kg pribrat 🙂

paskolinka
28. aug 2015

Ja mám kilo hore dole v priebehu jedného dňa 😀

tjaden
30. aug 2015

priveľa sa sleduješ 1kg hore dole no a? krvácaš? nie? ta potom? zbytočne sa stresuješ a to dieťatku nepomôže

strelkyna_koza
22. okt 2015

@upam ja som sa tiež trochu zhrozila, že ešte len 7tt a váha už (síce pomaly, ale isto) rastie. nebojím sa ani tak, že budem moc veľká, ale v bytovke nemáme výťah a už teraz fučím ako keby som vybehla maratón. pred dvomi týždňami som mala 55, teraz 56. Na váhe je to jedno kilo, ale ja sa cítim nafúknutá, veľká, ťažká, malátna ako keby som mala hádam 80. Snáď sa to urovná..

maminkynafazulka
22. okt 2015

ja mám jeden týždeň 54kg potom zas 52 :D dakedy 53..:D a vôbec to neriešim kým je všetko ako má byť..🙂 :D kým nebudem mať +20kg do konca tehu budem rada..:D :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre