Častý pokles nálady v 7. týždni

3. dec 2023

Ahojte neviem či sa potrebujem len vyrozprávať alebo by má potešili vaše rady a skusenosti . Čakáme druhe bábätko ešte sme len na zaciatku . A pozorujem že par dni už mavam dosť zlu depresivnu naladu . Uvedomujem si že to môže byt tehotenstvom ale nerada by som aby sa to zhoršovalo . Myslite te to časom odoznie ? Nechcela by som to prenášať na synceka a aj ja by som sa chcela citit dobre. Len toe moje dni sú take jednotvárne to mi tiež nepomaha. Cele dni sama na maleho lebo manžel je vela v praci . Teraz má take obdobie že vsetko robí “naschval” a treba davat na neho nonstop pozor . Od všetkého ho len ťahať a nasilu. Som z toho vyčerpaná . Bola som aj keď som nebola tehotna ! No teraz sa to akoby horšie zvláda. Aj by som si niekde vybehla urobit radost ale keďže manžel pracuje vela neni kde nechať maleho a popravde počítame kazdy peniaz a nemozem si dovolit len tak niekde na nakúpy alebo tak 🥺 no neviem naozaj by som potrebovala vypnut zrelaxovať nieco robit aby som sa neutápala v tej skleslej nálade ! Poraďte 🥺

rebrambora
3. dec 2023

U mna az porodom. Drzim palce.

bolarazjedna
3. dec 2023

Tvoje pocity sú úplne normálne, u mňa to prešlo po 1.trimestri....obcas mam také smutné dní, ale to keď máme zlý deň so synom (17.mes), a keď manžel je dlho v práci a ja na všetko sama.... Väčšinou je to ale radostné obdobie.....
Vybehnite do prírody, ak ste v meste, tak do parku, na to netreba veľa peňazí... Povoziť sa v MHD, alebo vlakom do susednej dediny.... A mate program aj dieťa má z toho radosť.... Ak teba vladzes.. Ja som bola 1.trimester veľmi unavená...
Pripadne zavolať kamošku, mamu, sestru, susedu k sebe na kávu, trocha oživiť tie jednotvárne dní... Oni sa potešia, že sa môžu pohrať s malým, ty si oddýchneš, trocha sa pozorpravate, prídeš na iné myslienky....

autor
3. dec 2023

@bolarazjedna Dakujem pekne za tipy . S malym
Von samozrejme chodím vždy ako sa dá . Len v tej zime sa dlho nedá vydrzat . A presne keď mam take dni že je manžel aj v druhej praci vtedy to je najhoršie . 😒 ešte aj keď idem na sociálne siete nic len negatíva .. same správy o tragédiách . Rozmyslam že sa aj vypnem z tohto fb sveta normalne 🤣 instagram zas sama idilka 🤦‍♀️ Ale zas je to moj jediný únik z otrepaného stereotypu 🤦‍♀️Že si nieco iné pozriem . Zatiaľ je vsetko ok . Som unavenejsia ale nic hrozne to nie je 🙂 skúšam stále nieco vymyslieť . Ale aj tak je to vyčerpávajúce vymyslat program od rana do vecera sama a aby ho to zaujalo . V lete to je jednoduché priste nonstop von 🤷‍♀️

autor
3. dec 2023

@rebrambora no zbohom 🙈 Dakujem , snáď to moj prípad nebude . Neviem si predstavit

bolarazjedna
3. dec 2023

Úplne súhlasím, aj mne ubijaju tieto nekonecne dlhé zimné večere, aj mam pocit, že malý tiež nevie co so sebou. A vymýšľať aktivity nonstop je samozrejme únavné. Skus ho zapojiť do varenia, pečenia a iných domácich prác.... Alebo keď si chceš oddýchnuť, tak si čítajte knižky, hrajte a, kreslite...
A co tak namiesto sociálnych sietí otvoriť dobrú knihu? Alebo pustite vianočné koledy, postupne ozdobte byt... Ak už máš kúpené darčeky, tak ich postupne bal (možno o 2 týždne budeš rada, ak si popis vo voľnej chvíli). Skus na kazdy deň vedome vymyslieť niečo, čo ťa poteší, na čo sa môžeš tešiť od predchádzajúceho dňa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre