Časté zohýbanie v tehotenstve

mirkaajanko
1. máj 2016

Ahojte...viem, že tehotenstvo nie je žiadna choroba, len by som chcela vedieť, či može niečo spôsobiť časté zohýnanie? Pracujem ako upratovačka vo veľkej školke a jasliach na plný uväzok a celý čas som stále v ohybe, pretože upratujem(zametám, vysávam, umývam) pod malými stolmi, umývam v ohybe malé záchodíky, zbieram ich topánky a ukladám atď. Neviem, či som pri niečom vystretá. Som v 12+5.

katarinamarkova
1. máj 2016

@mirkaajanko áno, spôsobí to, len to, že budeš pomalšie priberať. pre budúcu mamičku je omnoho horšie sedieť na zadku ako sa troškku hýbať.

mirkaajanko
autor
1. máj 2016

@katarinamarkova To by bolo fajn... 🙂

mirkaajanko
autor
1. máj 2016

@katarinamarkova Viem, že pohyb žene len prospeje...len niektoré ženy, ktoré upratujú len doma, tak veľmi nevedia o čo sa v tej práci jedná... celých 7,5 hodiny som v pohybe s tým, že tá školka nie je malá...má vyše 2000m2 aj viac....je pre stovky detí...takže to všetko robím pod časovým tlakom, pri ktorom som zadychčaná

mojkamojka
1. máj 2016

@mirkaajanko pokial nemas zdravotne problemy, nie je dovod nepracovat. Kedy si robila v zafajcenom prostredi, chemickom atd. tak to je ine, ale toto urcite babätku neublizi 🙂

anjelic
1. máj 2016

@mirkaajanko treba zamestnávateľovi oznámiť písomne tehotenstvo a ak sa nebudeš cítiť dobre, tak nech zľaví zo svojich nárokov a priberie pomoc... skôr dvíhanie ťažkých bremien Ti môže uškodiť /vedrá s vodou niekoľkokrát denne a pod./

katarinamarkova
1. máj 2016

@mirkaajanko xy žien je často aj viac ako 7,5 hodiny v pohybe, zadychčaných v práci, potom sa vráti domov a upratuje aj doma.....
nepreháňaj.
a ak sa fakt cítiš zle, máš bolesti, iné stavy, tak choď jednoducho na PN-ku.

mirkaajanko
autor
1. máj 2016

Zamestnávateľ to už vie, práveže nič o tom nevraví a ja nie som ten typ, čo sa bude sťažovať, keď peniažky práve potrebujem. Len sa čudujem, lebo robím v Nemecku a tu je časté ohýnanie v tehotenstve prísne zakázané a kašlú na mňa, či sa budem zohýnať, dvíhať niečo alebo nie. A robím od 16,30 do noci...

asteri
1. máj 2016

@mirkaajanko ahoj mne to nepripada nebezpecne ale ja by som to nezvladla ani v jednom mojom tehotenstve. Vzdy som mala velky problem s chrbatom od 4 do 6 mesiaca, zaujimave, ze potom neskor uz nie. Nevladala som povysavat doma a potom este namokro poumyvat, ak som to urobila museli ma dvihat z gauca, doslova...ak sa Ti takto ozve chrbat, tak budes musiet ist asi na PN, ale to uvidis.... a drzim palce 🙂

tobnuf
1. máj 2016

No napriklad mna strasne krize boleli. A ten posledny trimester ked som sa zohla daco spravit bolelia krize 3 dni z toho ..

xandra7
1. máj 2016

Ja som robila v skolke do 33tt (termin mam koncom maja). Kazdy den som vysla schody asi 20x , parkrat som vliekla dieta s hysakom hadzuce sa o zem, robila som kurzy anglictiny, pri ktorych deti tancuju tanceky a skacu (a teda aj ja, lebo ako naucite dieta tancek bez nazornej ukazky...), zohla som sa denne asi milionkrat, na dvore som vlacila detske bicykliky... atd... som si hovorila, ze boze dufam, ze mi tento aerobic neublizi, teraz som 37tt a vyzera, ze neublizil, akurat vsetko, co som pribrala, som pribrala az teraz ako som uz doma... takze ten pohyb mal svoje vyhody :D

xandra7
1. máj 2016

...a to este nespominam tu chorobnost v triede, co ma kazdu chvilu bolelo hrdlo alebo som bola PN, ked ma tam decka non-stop okasliavali... to bolo na tom asi najhorsie.

pepka123
5. máj 2016

Ježiš nestraš ma...ja mám maličké dieťa doma a pri ňom sa treba stále zohybat,dvíhať a nosiť hore a dole schodmi,tak ja čo? Už sa mám báť? 😱

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre