Čakanie na samovyčistenie, ako dlho trvá spuustenie?

lavanilla
20. nov 2019

Ahojte baby, mrzi ma tato citliva a smutna tema. Dnes som bola po dvoch tyzdnoch na kobtrolne sono (8+3tt). Nalez nezmeneny - anembryomola. Vacok 12mm, endometrium 25 mm. Doktor je kvoli vyske endometria za kyret. Ja som uz dva tyzdne nastavena na samocistenie, ktore sa zatial nerozbieha ;( Kedze vo vaku nie je plodik, nehrozi mi otrava krvi.
Chcem sa spytat, kolko trvalo, kym sa vam samocostenie spustilo?
Pomaha v tom alchemilka alebo tu zacat pit az ked zacne?
Dakujem za vsetky rady, ako spustit samocistenie a vyhnut sa kyretu ;(

1lea12345
20. nov 2019

@lavanilla mrzi ma cim si prechadzas prajem ti vela sil.. sama som si tym presla, zial ziadne overene recepty asi niesu.. tiez som pila alchemilku na litre no nepomohlo ani po dvoch tyzdnoch sa samocistenie nespustilo a musela som ist na kyret..

evol85
20. nov 2019

Najskor mrzi ma to a prajem vela sil. Prezila som to pred rokom.a pol. Samocistenie bola tiez moja jedina volba. Ja som uz bola v 11tt. Trvalo to cca 2 tyzdene. Priznaky aj bolest uplne rovnaka ako pri porode. Nic ine som.nerobila ziadna alchimika len som sa casto sprchovala vo velmi teplej vode. Drzim palce

kikaaa444
20. nov 2019

Mrzí ma to tiež som zažila anembryomolu a viem ako sa cítiš .. no na samocistenie som dostala tabletky , krvacanie sa spustilo tuším po 8 dňoch a čistenie trvalo nejaké 3 dni .

lavanilla
autor
20. nov 2019

@kikaaa444 mam pocit, ze na SR Ti ziadne pirulky nedaju...

lavanilla
autor
20. nov 2019

@evol85
@1lea12345
@kikaaa444
Dakujem baby za podporu. Musela som vyskusat. Najhorsie je aj tak to, ako sa clovek citi. Ani nedokazem mysliet na to, co bude potom. Je pravda, ze na psychike to zanecha ovela vacsie rany ako na samotnom tele.

kikaaa444
20. nov 2019

@lavanilla ja žijem v zahraničí

evuska135
20. nov 2019

@lavanilla potom bude dobre neboj nic 😉 ja som mesiac po kyrete a fakt je to v pohode uz, dala som za vsetkym bodku a ide sa dalej, po tomto mam este vacsiu tuzbu po dalsom babatku.

asia83
20. nov 2019

@lavanilla V 10. týždni. Tiež som mala iba vak bez plodu. Spustilo sa mi to samé, ale išla som aj na kyretáž.

giuli
20. nov 2019

@lavanilla to mi je velmi luto...pri anembryomole sa tazsie spusta samocistenie...niekedy to moze trvat az 4-6tyzdnou....zalezi na tebe ,na co si pripravena....pockat na samovycistenie,ktore moze skoncit kyretazou,ak sa nevyplavi vsetko..alebo podstupit kyret....urcite samocistenie je setrnejsie voci organizmu.....
Dufam,ze vsetko dobre dopadne..drz sa

lavanilla
autor
20. nov 2019

@giuli dakujem

lavanilla
autor
20. nov 2019

@evuska135 ja si zatial neviem predstavit, skusit to znova. Kedy ti lekar odporucil?

lavanilla
autor
20. nov 2019

@asia83 joj baby, ked nas je tak vela. Hovoria, ze je to ojedinele...a vidim, ze nie je...len sa o tom nehovori, tak ako o zamlknutom potrate...nie som rada, ze sa nam to stalo, ale som rada, ze vas "mam"

giuli
20. nov 2019

@lavanilla vobec to nie je ojedinele...mne dokonca pred kyretom robili aj sono a objavila sa aj placenta ,len plodik nikde...ziadne echo a aj som sa potom riadne rizkrvacala...

lavanilla
autor
20. nov 2019

@giuli ja mam vysoke endometrium, lekar ma upozornoval, ze to bude masívne 🤔🤐😪

evuska135
20. nov 2019

@lavanilla ja mam jedno babo uz doma a ten mi teda asi dal tu silu a hlavne vieru. A dr. odporucil po 2 ms ze kludne mozme skusat, ale citala som ze lekari dokonca odporucaju hned po prvej, tak mozno skusime aj po prvej, len este stale neprisla 🤔

kikaaa444
21. nov 2019

@lavanilla inak ja ak ti mám pravdu povedať tak keby som bola vedela čo ma čaká tak by som sa rozhodla pre kyretaz a mala by som pokoj . Keď sa mi spustilo krvacanie tak som doslova chytila kontrakcie , bolesti mi vyrážali až do noch a fucala som ako pri pôrode . Tieklo zo mna ako z deravého suda a take kusy zrazenin zo mna išli veľké ako nejaké jablko až som chcela ísť na pohotovosť lebo sa mi nezdalo toľko krvi normálne nato že som v sebe nemala ani plod . Na záchod som chodila doslova každých 10 min vložka mi bola úplne zbytočná vždy keď som sa postavila tak mi to hneď tieklo po nohách a o tých bolestiach ani nehovorím . Keď to teraz po sebe čítam tak mi to pride až prehnane ale fakt to bol extrém vôbec som to nečakala , čakala som že to bude len ako nejaká silnejšia ms . Vtedy som strašne trpela a povedala som si že keby viem rozhodnem sa pre kyretaz . Samozrejme tým ta nechcem strašiť ja hovorim len svoju skúsenost a ty samozrejme môžeš mat úplne ľahký priebeh 😘🍀

kikaaa444
21. nov 2019

@lavanilla a k tým tabletkám , dávajú aj na SR písali to tu baby keď som si citala o anembryomole .

daniela2227
21. nov 2019

@kikaaa444 tiež som si prešla tým istým.. a tiež kebyže viem aké to bude..zvolim kyret..tej krvi..no hrôza.. presne ako hovoríš, ako pôrod 😞 ja už bola v 12tt..plod zodpovedal 5tt..autorke prajem veľa veľa síl.. mňa to mata do dnes..a je tomu už rok a pol

asia83
21. nov 2019

@lavanilla Veru, tiež si myslím, že je to častá diagnóza. Ja som mala byť v 10 tt a zárodok bol na úrovni 5 tt. Musel mi robiť vaginálne sono v nemocnici. No špinenie som mala zopár dní. Potom sa to jedného dňa spustilo zo mňa ako zo suda, volala som mojej doktorke a tá že hneď do nemocnice. Išla som, tam mi urobila doktorka vaginálne sono, napriek krvácaniu. Zárodok tam už nebol, ale povedala, že si ma tam nechajú na kyretáž. Zrejme bola ešte hrubá sliznica. Ja som tomu rada, čakať na samodočistenie, krvácať ešte xy dní, nie, ďakujem. Chcela som to mať už za sebou. Po kyretáži som zo 4 dní iba špinila, no úľava neskutočná. O 6 týždňov som dostala menštruáciu, po mesiaci druhú a potom sme sa začali snažiť znova. Hneď som otehotnela a pekne donosila, dokonca som 6 dní prenášala. Držím vám palce.

kikaaa444
21. nov 2019

@daniela2227 vidis tak nie som sama 😪 mna to chytilo vždy večer a celu noc .. normálne som sa bala zaspať že sa nezobudim že vykrvacam .. a obcas som mala takú kritickú hodinu že som chcela ísť na pohotovosť lebo fakt som nechápala odkiaľ sa toľko krvi berie keďže som v sebe ani plod nemala . Držím aj ja palce a snáď bude mat ľahký priebeh

daniela2227
21. nov 2019

@kikaaa444 mňa to "nastastie" chytilo ráno.. staršia dcéra zavolala sanitku..hneď ma brali..naskladana osuska mi nepomohla 😞bola som v nemocke do cca 16hodiny /ak si dobre pamatam/ ..mne da to 3x snívalo.. a všetko bolo ako v tom sne ...😞

kikaaa444
21. nov 2019

@daniela2227 mne tiež nič nepomohlo ani vložka lebo akonáhle som sa postavila na wc tak to mna doslova padali tie hrudky krvi po bokoch. A to som na to wc chodila každých 10min , dlážka cestou na wc úplne cela od krvi fakt ako z hororu 😀 teraz sa na tom smejem lebo to vyzerá akoby som preháňala ale bol to extrém

daniela2227
21. nov 2019

@kikaaa444 snáď nás to viac nepostretne 😏 vlastne nikoho..toto neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi

system
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatapipka
21. nov 2019

@kikaaa444 ja som to mala rovnaké ako ty...brutál...ale povedali mi že zamlčaný potrat a že mám očakávať silnejší menzes (dvaja rôzny Dr.) a prišlo toto.našťastie prišla moja mama starať sa o staršieho, ja som bola v úplnom (prdeli) delíriu, fyzicky aj psychicky a tiež by som šla druhý raz na kyret.

laurazma
21. nov 2019

@lavanilla ahoj..ja som si tymto istym presla v septembri..tiez mi navrhovali kyret, pockala som...pila som alchemilku 3x denne, do toho tonic (ktory vraj tiez pomaha na stahy maternice), sprchovala som sa horucou vodou a v praci som sedela na fitlopte, takze som sa stale pohupovala na lopte a prislo to samo...krvacanie bolo silne ako silnejsi menzes- to sa dalo..akurat som mala jeden vecer aj dost silne krce..ale preslo to, da sa to zvladnut...🙂 drz sa!!!!

lavanilla
autor
21. nov 2019

Kocky, dakujem za vsetky Vase prispevky. Trocha uz spinim. Ide vikend. Snad to zvládneme. Ak do nedele nic, pojdem v pondelok na zakrok...Aj mne lekar povedal, ze to bude ako silnejsia menstruacia. Ale úprimne, skor si predstavujem nieco tak masivne ako opisujete...

lavanilla
autor
27. nov 2019

Tak, v pondelok sa to spustilo. Ano, bolo to brutalne, 5 hodin som striedala pozicie v sprchaci a na WC. Uz sa len modlim, ze vsetko vyslo...Zajtra kontrolne sono. A...keby som si mala vybrat, opat by som si zvolila pockat na samocistenie... Moje srdce a aj telo, to povazuje za ukonceny proces a mam viditelnu bodku, kt. by som pri kyrete nemala.

giuli
27. nov 2019

@lavanilla dufam,ze sono bude ok ...drzim palce

evol85
28. nov 2019

@lavanilla presne pre toto by mali lekari doslova v prvom rade odporucat samocistenie a nie hned kiret. Lebo v tomto stadiu je dolezite aj psychicke zdravie zeny nie len telesne. Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre