Čakám dvojičky. Jedno zaostáva vývinom za druhým

krajco
15. feb 2018

Ahoj prosim Vas tie ktore ste cakal dvojicky, dvojvajecne ako sa Vam vyvyjali, lebo mne povedala gynekologicka ze jedno ja podla velkosti na 8 tyzdnov a druhe na 6 tyzdnov, podla poslednej menstruacie by mali byt 7 +4. Boli obidve zdrave?

pininka
15. feb 2018

To je u dvojiciek normalne, navyse tieto ukazovatele su len orientacne. Mne ukazovalo mensie dieta, mala hlava aj brusko a nakoniec mala 4kg a bola uplne v poriadku.

deti95060810
15. feb 2018

čo viem od lekárky tak rozdiel môže byť 2 týždne - je to v norme. Tvoje tehu je ešte na začiatku takže to sa ešte bude meniť ..... maminka kľud...🙂

willino1
15. feb 2018

ak robila sono s bežným sonom bežná gynekologička bežnú chvíľu tak by som si starosti nerobila... určite by som sa objednala k dobrému genetickému dr na sono... keby mi u neho vyšiel taký veľký rozdiel v 1. trimestri tak by som sa hlavne pýtala či je to ok... (na začiatku tehotenstva je to dosť veľký rozdiel... v neskoršom štádiu tehotenstva sú 2 týždne v norme... hlavne u dvojvaječných...) ja osobne pri dvojvaječných dvojkách som na začiatku mala veľkostne minimálne rozdiely (ale sono som mala robené u výborného lekára a v 12. týždni u špičkového lekára...) neskôr v tehotenstve bol rozdiel medzi krpcami väčší... B čko bol tak vždy menší o o pár dní až týždeň oproti termínu a A čko zas o cca 3 týždne väčší oproti termínu... a takto sa aj narodili... a pretože sa mi tak dokonale zrástli placenty, že lekári ktorí nevideli sono zo začiatku tehotenstva, tak neverili že sú dvojvaječní 🙂 a mali podozrenie na TTS tak som bola na sone každú chvíľu... bola som na IVF takže termín "oplodnenia" oboch vajíčok som vedela presne... ale kolegyňa má dvojvaječné dvojky prirodzene a vraj mala dve ovulky v cykle a od začiatku mala medzi nimi vo veľkosti rozdiel ... a všetko dopadlo ok 🙂

hettinka
15. feb 2018

2-vaječné dvojičky ani nemuseli byť počaté naraz...

kluska
16. feb 2018

presne tak, mohli byt pocate z 2 roznych ovulacii napr, ja sama som zu 2x tak mala, ze bola jedna ovulacia a po tyzdni zase 2, kedze ju citim, tak viem

laura_laura888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre