Čaj v tehotenstve

klaudia_kaja
16. feb 2019

Ahojte. Prosím vás nemáte niekto skúsenosti s týmto čajom v tehotenstve? Viem že nemôže urologicky a podobné bylinkové čaje... Na krabičke je písané nevhodné pre deti do 12rokov, ohľadom tehotných a dojčiacich tam není nič a bojím sa čokoľvek si dať. Za každú radu ďakujem.

evulka2203
16. feb 2019

Ahoj, ak to nie je vhodne pre deti do 12 rokov, nie je to urcene ani pre tehotne a dojciace zeny.

klaudia_kaja
autor
16. feb 2019

@evulka2203 ďakujem za odpoveď ...

janulka257
16. feb 2019

@klaudia_kaja brusnice ale hryzkat môžeš 🙂 treba si dávať pozor na šalviu, sladké drievko, fenikel, malinove listy.. už si nepamätám presný zoznam aké bylinky by sa nemali.. ale na nete sa dá nájsť.. ak máš problémy s mocovymi cestami, radšej zajdi gyndosovi, nech vyšetrí moč, či netreba preliečiť aj antibiotikami ❤️

klaudia_kaja
autor
17. feb 2019

@janulka257 ďakujem určite zajdem.. no aj keď sa antibiotík velmi obávam

janulka257
17. feb 2019

@klaudia_kaja neboj.. sú aj bezpečné v tehotenstve, ktoré babenku neuskodia ❤️

klaudia_kaja
autor
17. feb 2019

@janulka257 ďakujem si velmi milá ❤️

titla
17. feb 2019

Lepsie ATB ako nelieceny zapal, to je tehotenstve ovela nebezpecnejsie.
Inak sa skus v lekarni spytat na caje vhodne v tehotenstve. Viem ze by sa nemali v tehotenstve uzivat caje obsahujece medvedicu pri problemoch mocovych ciest.

tatisna
17. feb 2019

Podľa mňa ak si dáš raz za pár dní a nenechas ho vymočiť pol hodiny tak je to ok...

klaudia_kaja
autor
17. feb 2019

@titla povedali že okrem tehotenských čajov neodporúčajú nič iné ... zázvorový pijem to je dobre aj na nevoľnosti... mám piť veľa tekutín... a byť v teple dnes je to o trošku lepšie zajtra idem doktorke

martyzpp
17. feb 2019

@klaudia_kaja ja ešte upozorním aj na tehotenské čaje. Niektoré obsahujú aj maliník a alchemilku, ktoré by sa v 1. a 2. trimestri nemali (až od nejakého 36.tt). Treba čítať zloženie.

klaudia_kaja
autor
17. feb 2019

@martyzpp no to viem malinik a alchemilku som pila po 36tt v prvom tehu

mondicka
19. feb 2019

Fuj len sa pozriem na obal a vidím že je v tom kilo cukru a umelych aróm či inej chémie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre