Búšenie srdca a zadýchavanie v 11tt

patriccia1
2. nov 2019

Ahojte zienky chcela by som sa opytat.. som v 11tt a neskutocne sa zadychavam niekedy až lapam po dychu a k takemu poriadnemu hlbokemu nadychu sa niekedy viem dopracovat aj po niekolkych minutach..stava sa mi to pri bežnych aktivitach pri domacich pracach atd..velmi mi aj buši srdce a zvykne sa mi pri tychto stavoch aj točiť hlava až na odpadnutie. Je to v poriadku??

pribinak
2. nov 2019

Nie. Aky mas tlak?

patriccia1
autor
2. nov 2019

@pribinak no priznam sa ze som si nemerala.. myslis ze je to iba tlakom alebo to.moze byt nieco horsie?

pribinak
2. nov 2019

@patriccia1 urcite skontroluj tlak

nikpa
2. nov 2019

@patriccia1 Mňa tiež hneď napadol tlak, v tehu je vysoký veľmi nebezpeční, nezanedbaj to.

patriccia1
autor
2. nov 2019

@nikpa myslite ze bude na mieste ak pojdem teraz na pohotovost nech mi odmeraju pretoze realne som musela odist od sporaku si lahnut ako mi je zle ..

bobricek1979
2. nov 2019

@patriccia1 a nemáš tlakomer a nie nieje to normálne myslí na preklampsiu choď radšej držím prsty

patriccia1
autor
2. nov 2019

@bobricek1979 nemam no to je chyba viem ale nemyslela som nato mam len 20 rokov a nikdy som s tlakom problemy nemala a teraz takto na zaciatku tehu sa priznam vobec ma nenapadlo si zaobstarať nejaky. Tak ale hned zajtra asi pojdem nato teda. Dakujem pekne.

nika3136
2. nov 2019

@patriccia1
V prvom rade sa upokoj.
Sadni si, dýchaj.
Ak to mávaš dlhšie tak nie je dôvod bežať teraz o polnoci na pohotovosť, vydržíš do rána. Preeklampsia zvykne byť ku koncu tehotenstva. To, čo popisuješ môže byť pokojne aj tlak nízky. Preťažíš sa, tvoj tlak klesne a srdce si musí krv dopumpovať, preto rýchlejšie buší. Môže to byť pokojne aj príznak nedostatku železa.
Nepanikár, zatiaľ to nie je život ohrozujúci stav, spomeň to na poradni alebo si kúp ten tlakomer. Podľa toho zistíš, či je to niečo s tlakom. Ak áno, vyhýbaj sa veciam, ktoré ho zvyšujú /znižujú. Mala by si mať teraz aj odbery ak sa nemýlim, uvidíš čo ti vyjde z výsledkov.

janinah
2. nov 2019

Toto nie je z tlaku,chod k lekárovi,toto nie je v norme ani u tehotných ani u netehotných.

patriccia1
autor
2. nov 2019

@nika3136 mna napadlo prave to železo lebo s tym som mavala problemy aj pred tehotenstvom.

nika3136
2. nov 2019

@patriccia1
Môže byť, zväčšuje sa ti objem krvi. To sa ti zistí pri odberoch, každopádne na to upozorni pri poradni. Ak sa to potvrdí, nasadia ti železo, odmerajú tlak, ak bude nízky tak neber napríklad magnézium- veď ti povedia.

patriccia1
autor
2. nov 2019

@nika3136 dakujem pekne 🙂

whatever1
3. nov 2019

@patriccia1 moze to byt tym ze mas malo zeleza, ze sa ti malo okyslicuje krv. Ale moze to byt hocico aj uzkost...

adika2112
3. nov 2019

@patriccia1 mala som podobne problemy cely 1.trimester,potom sa to upravilo.U dr.vsetko vzdy v poriadku,moj pocit bol,ze nizky tlak...

lucyluv
3. nov 2019

Moze to byt aj príznakom, ze mas malo železa

bobricek1979
3. nov 2019

@patriccia1 tak ak nemáš vysoký tlak je to oki ale môžeš mať málo železa spomeň dr a on ti predpíše niečo hlavne kľud

sapa20
3. nov 2019

Ah9j
Môže to byť všeličo. Kombinácia nízkeho tlaku a malo zeza vie riadne potrápiť.
Určite aspon zavolaj svojmu Dr zajtra 😊

martina1201
3. nov 2019

Ahoj, ja mám nízky tlak a nedostatok železa a musím povedať že pre mňa je problém aj vstať z postele niekedy. Takže najlepšie je kúpiť si tlakomer, merať tlak, dopĺňať železo a veľa oddychovať. Ak by však bol tlak pri takýchto stavoch normálny problém môže byť niekde inde a treba ho riešiť s gynekologickou.

gamakage
3. nov 2019

Určite si meraj tlak . Ja som mala toto isté ale tlak som mala úplne v poriadku .. doktorka ma poslala na interné a tam bolo tiež všetko vďaka Bohu ok. Po diskusii s lekárkou sme prišli na to že to bolo z prepracovania a stresu ( v práci inventúra, školenie nových kolegov a ešte kopa ďalších veci.. telo to dalo najavo týmto spôsobom )

carmenuska
3. nov 2019

Ahoj,určite to rieš schod hneď k obvodnému.Nozeto byť hocičo,cez tlak,železo ale aj štítna žľaza v tehu potrápi.Ked je bud znizena alebo zvýšená funkcia ,budí srdce a býva zle.Urcite to nie je normálne.

fedrika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre