Bolesť bruška v 12 týždni. Mám ísť k lekárovi?

baskamisko
14. júl 2012

Ahojte mamicky, som v 12tt, je to moje prve tehotenstvo tak som asi zo vsetkeho zbytocne vystresovana. ale aj tak, radsej sa opytam. vcera som si kychla, a strasne ma zabolelo ako keby pri vajecnikoch, az som si musela na chvilku lahnut, ta bolest bola hrozna. potom ma to ako tak prestalo bolet, ale aj v noci som sa asi dva krat zobudila na bolest pri pravom vajecniku. teraz ma tam tiez dost pobolieva. nechcem robit zbytocne stresy, ale nemala by som ist radsej ku lekarovi? vytok mam silny od zaciatku tehotenstva, chvilku som aj krvacala, lezala som par dni v nemocnici, ale to hned preslo, teraz nekrvacam, ale aj tak sa celkom bojim. poradte mi, co robit? dakujem

lenka.s
14. júl 2012

opytat sa v niektorej z uz existujucich tem o tehotenstve alebo ist k lekarovi, virtualne vysetrenie ti nik neurobi a ani ti nik nepovie, co by bolo najvhodnejsie

monika2606
14. júl 2012

@baskamisko ahojky, je ťažké posúdiť aká je to bolesť keď ju necítim, ale môžem ti povedať že ja keď som si kýchla tak ma tiež vedelo poriadne bruško zaboleť a aj ma pobolievalo, je to aj rozťahovaním maternice, takáto bolesť by mala byť ok, ja som u lekára nebola kvôli tomu a všetko bolo v poriadku, ale vieš, ak ti bude lepšie ak ti to povie lekár tak prečo nie...budeš si istejšia ale som si takmer istá že sa nemusíš báť 🙂 prajem pekný dník

tinki
14. júl 2012

Treba, ak by si mala krvavý výtok, alebo špinenie. Ak nie, nemusíš, dnes sa šetri..a neboj.. 🙂

mnamko
14. júl 2012

ja som mala takéto bolesti celé tehotenstvo,a nič mi nezistili,keď sa ti bude chcieť kýchnuť radšej sa prikrč to mi proti bolesti pri kýchnutí pomáhalo

anny1984
14. júl 2012

Určite by som išla, pre istotu. Ale, bude to v poriadku. 🙂 Mňa bolievalo v prvom trimestri, ale to sa zväčšuje maternica a naťahujú väzy. Doktorke som to povedala, kázala mi brať Magnézium. Tak ho papám doteraz, veď stále rastieme. 🙂

gzzzl
14. júl 2012

vzdy, ked mas pocit, ze potrebujes k lekarovi, zavolaj mu!!! Ja som havarovala (teda naburali do nas), ked som bola v piatom mesiaci, hned som po tom, ako som sa zo soku dostala volala mojmu gynekologovi...a sestricka mi povedala tuto vetu:"ak sa citite na to, ze vas mame pozriet, dojdite!!!!" je to na tebe, mozno ide o plany poplach, ale ide aj o tvojho drobca... Prajem krasne tehotenstvo, uzi si to, je to nadherna etapa zeny...

lucka1987
15. júl 2012

presne ako pise @gzzl . radsej plany poplach ako prist neskoro a vycitat si to.. radsej treba ist

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre