Bábo je menšie o dva týždne

puncova
11. júl 2012

ahojte, mam problem a naozaj sa dost zacinam bat ☹ . Myslim ze na vine je z casti aj moj lekar, pretoze sa ma pri nejakej jeho pochybnosti nesnazi ani troska ukludnit i ked vie ze cakame nase prve dietatko.Problem je v tom, ze som pri prehliadke udala ze mam presny 28 dnovy cyklus.na prvom ultrazvuku mi lekar povedal ze som tehotna v 5-6 tyzdni, o tyzden na to som mala ultrazvuk zasa od ineho lekara, lebo to bolo potrebne a ten povedal ze som v 6-7 tyzdni, dalsi tyzden som bola doma a o dalsi tyzden som isla na poradnu, tam mi lekar vystavil tehotensku knizku a povedal ze plod je velky na 8-9 tyzdnov, (co podla tych ultrazvukov co som mala, malo aj nasledovat)ale podla jeho vypoctov som tehotna v 11-12 tyzdni...doma som prisla na to ze som mu zle nadiktovala cyklus, ja nemam 28dnovy ale 35.Mne totizto nikto doteraz nepovedal, ze menstruacia sa pocita od prveho a nie posledneho dna 28dni.ale predstavte si ze mne to od posledneho dna 28 dni vychadzalo. a s manzelom sme to ratali tiez, a takisto nam vyslo 8-9 tyzdnov, ze to 11 tyzdnov nemoze byt.ja som totiz zostala tehotna tyzden po svadbe a lekar vyratal ze este pred svadbou.vysledky sterov, krvi a mocu mam vsetko ok....co myslite, mohlo tam toto zahaprovat???ze lekar ratal tehotenstvo z 28dnoveho cyklu???je to problem???srdiecko a to zlte teliesko tiez pracuju,...i brusko mi rastie 😵 😵 😵 .....

carmella
11. júl 2012

ahoj bud kludna urcite je babo v poriadku . aj mne doktor povedal na zaciatku ze babo je mensie a o dva mesiace ze babo je vecsie. maly sa narodil na termin a mal 3.600 a 51cm 🙂

rainbow0508
11. júl 2012

Bud pokojna...toto su vsetko len ODHADY lekarov...nikdy to nevedia so 100% nou urcitostou. Aj nas maly bol udajne najprv velmi maly, a o dva tyzden zrazu velmi velky. A ked sa nrodil, nebola ani jedno, ani druhe...bol akurat. Nestresuj sa...uzivaj si to tehu 🙂

maslenka47
11. júl 2012

nabuduce povedz doktorovi, ze mas 35 dnovy cyklus a on ti tie cisla urcite opravi. nie ze by na tom nejak zalezalo, babo sa aj tak narodi kedy ono uzna za vhodne ;)

danusskaaa
11. júl 2012

nestresuj sa zbytocne, pocas tehu ti moze termin poposuvat. nie je to smerodajne a nikdy to nie je na 100%. mne po merani kosticiek vyslo, ze mala je v 40tt ale brusko je len 37tt. v den porodu mi povedali vahu 2200g-to je podvaha, lebo by malo mat aspon 2,5kg a nakoniec sa o 6hodin narodila s hmotnostou 2,7kg a vsetko bolo vporiadku. takze ziadny stres a uzivaj si bruskovanie!!!! 😀 😀 😀

anjelicek26
11. júl 2012

Babatko rastie, od ultrazvuku k ultrazvuku umerne, takze je vsetko v poriadku 🙂 Termin ti upravia na ultrazvuku v 12-13.tt presne podla velkosti babatka 🙂 srdiecko bije, vsetko je ako ma.... mne doky ratala hned tehu neskor, lebo som jej vravela, ze ovulka bola neskor...

ajca123
11. júl 2012

Neboj vše bude ok.. Len treba povedat lekárovi správny ciklus...
Keby si vedela ako mna strasili pri treťom... Neboj vše bude ok...
Moj treti syn vše dobehol,mal váhu pri narodeni 2500g a 47cm a teraz je velkač,veľký... A to som rodila po termíne a mal uzol na pupocnikovej snure a preto bol maly

marulka83
11. júl 2012

Neboj,urcite to je v poriadku 🙂 hlavu hore a pocuvaj vsetky horeuvedene rady od skusenych mamiciek 😲

xenicka13
11. júl 2012

mne lekari posuvali termin porodu hore, dole, bola to sranda, ked sa ma znami pytali, kedy mam termin a ja ze ktory chcete vesiet, prvy, druhy alebo posledny 😀

andreah25
11. júl 2012

Neboj, môj malý bol počas takmer celého tehotenstva stále dva týždne pozadu a nakoniec sa narodil s mierami 52cm a 3860 gramov 🙂

zmrzlinkams
11. júl 2012

nemusiš sa báť nikdy ti to nepovedie uplne presne podla ultrazvuku ti to budu upravovať podla toho ako babatko rastie - mne termin porodu povedali asi 3x a nakoniec som rodila v 38tt, posledne sono sme ani nestihli takže sme nevedeli ani velkosť ani váhu išli sme rodiť na slepo a pri porode mi nerobili už sono aj ked som čakala......... ktovie či som oazj rodila v 38tt alebo zel vyratali termin u nás to bol trošku problem kedže som pre tehu nemala rok menses a tak nevedeli podla cyklu vyratať nič len podla sona, takže ktovie ale aspo orientačne to bolo 🙂
hlavne je že babo je v poriadku, bije srdiečko a je všetko tak ako ma byť, tak si uživaj tehu a nerieš take veci či si v 9tt alebo 11tt uvidš pri najblišom sone čo ti dr. povie ked budeš citiť pohyby tak so možeš byť viac menej ista že ste v polovici 🙂 🙂

monika15
11. júl 2012

no neviem k ultrazvuku len tolko ze v piatok som bola na poslednom... vraj 3 kila babo.....
v pondelok mi lekarka zistila ze babo neni v porodnych cestach a chce ho vybrat...... ( termin som mala az v nedelu cize este 7 dni) v stredu bol cisarstky a babo malo 4.78 kg..... hmmmmm 🙂))))
takze asi tak..... za tie 2 dni nebola sanca na 1.78 kg zeby babo pribralo... od pon do stredy som uz ani nejedla som mala nervy ze cisarsky.... 🙂)))))

neboj mozna bude vsetko dobre...... 🙂)))

effkaa
11. júl 2012

mne lekarka tvrdila, ze som otehotnela v case, ked som bola v nemocnici. A nie a nie ju presvedcit. Stresovala som do konca tehotenstva, kedy mi to konecne upravili. Treba im to pripominat a oni to daju do poriadku, ziadne stresy 🙂

heeedka
11. júl 2012

to je určite úplne v poho. Ja som bola celé tehotenstvo dva týždne pozadu podla ich výpočtov...tiež som sa strachovala, (bola som aj po jednom spontánnom potrate) a len teraz spatne, keď sa pozriem na haničku, vidím, aké to bolo zbytočné...takže žiadne strachy, všetko je s najvacsom pravdepodobnosťou úplne ok 🙂

vladkap
11. júl 2012

Ahoj, rozdiel oproti Tvojmu a lekárovmu termínu je normálny. Tvoj termín je podľa Tvojho predpokladu otehotnenia, lekári uvádzajú termín nie podľa predpokladu otehotnenia, ale podľa dátumu začiatku poslednej menštruácie. Takmer vždy to vychádza s rozdielom dvoch týždňov. Dĺžka cyklu to na výpočte neovplyvňuje, tým si len lekár orientačne pozrie, kedy si mohla mať plodné dni, ale rozdiel vzniká tak ako som písala. Netreba sa preto ničoho báť, okrem iného, termín sa Ti bude ešte viackrát meniť hlavne podľa sona a bábo sa bude pýtať na svet aj tak až vtedy, keď bude na to pripravené. 🙂

jahody11
11. júl 2012

tvoj dr. by mal v prvom rade dostat po holom zadku za to, ze nevie ani poriadne vysvetlit ako sa co rata, takze tyzdne tehotenstva sa zacinaju ratat od tvojej poslednej menstrucie. cize v skutocnosti 2-3 tyzdne este ani nie si tehotna ale rata sa to ako keby ano... za dalsie, dr. rataju ovulaciu na 14-ty den cyklu od prveho dna menstruacie ale nie kazda zena ma ovulaciu na 14-ty den, napr. ja som mavala od 21 dokonca az do 31 dna cyklu !! preto dr. musi podla ultratvuku upravit datum porodu....
aj ja som pri prvom tehu prenasala tyzden a mala mala 3000g a to ma dr. strasil, ze bude mat max.2500gr....
sestra teraz mala rodit podla menzesu koncom marca a rodila koncom aprila, dr. jej posunul termin porodu podla ultrazvuku lebo tiez mala ovulaciu neskor ako na 14-ty den.... a mala mala skoro 4 kila 🙂
takze urcite je vsetko OK!!
DRZIM PALCE a hlavne sa nestresuj 🙂

katren
11. júl 2012

ja mam mensie o 3tt teraz, Misko bol mensi o 2tt...... nestresujem, otehu som pred menzesom tesne, takze viem preco.....a cyklus mam 35 dnovy tiez

lumiva
11. júl 2012

Jasne. Dva tyzdne hore-dole. Ja mam tri deti a termin druheho syna som mala 9.jula. Narodil sa 20. jula. A podla plodovej vody nebol vobec prenasany. Bola so mnou na izbe jedna mamicka, ktora porodila o dva tyzdne skor, ako mala termin a mala taku zelenu plodovu vodu, ze malinka mala zapalene ocka. Takze vobec neries a uzivaj si kopkanie.

cigaretka5
11. júl 2012

No hlavne ziadnu paniku, nase baby boli podla mudrych vypoctov obidve asi o 2 tt mensie

kristina22
11. júl 2012

No ja som to mala podobné tiež som čakala prvé bábo a bála som sa všetkého.Na prvom 3D ultrazvuku mi doktor povedal že bábo je o 2týždne menšie ako by malo byt o mesiac mi zase povedal že je o 2týž väčšie akoby malo byt a že vela jem a vela priberám a to som za celé tehotenstvo pribrala 15kg a myslela som si že to je tak v norme no môj doktor na mna nakričal že v pomere s mojou váhou pred tehotenstvom čo bolo 65kg som mala za celé tehotenstvo pribrat 6kg 😀 😀 😀 (Gratulujem tým ktorým sa to podarilo asi nič nejedli)Nevieš si ani predstavit ako som sa všetkého bála dost že mi nepovedal že mám držat dietu 😅 bábo sa mi narodilo 3dni po termíne ráno som prišla do pôrodnice vyšetrili ma urobili sono a vraj že malý váži 3kg že faj to je tak akurát po obede mi urobili sono znovu (malému sa nechcelo von) a že trochu sme sa sekli má cca 3500g a ked som ho porodila a dali ho na váhu tak mi zakričali že aký macko 4350g takže kto v tom má chaos mamičky či lekári.Neboj nič všetko bude ok a neber si niektore veci čo ti povedia moc k srdcu niekedy aj prehánajú ako v mojom prípade

csina
12. júl 2012

žiaden problém, mne pri oboch predchádzajúcich tehu vychádzalo, že plod je o 2 týždne menší podľa UTZ. a menzes som mala nepravidelný, nijako extra sa to neriešilo, len treba na to upozorniť, ak by naozaj chceli riešiť nejaké nedostatky vo vývoji, hoci v skutočnosti tam nie sú.. 😉 ani strašenie s veľkosťou plodu nie je namieste, mne pri oboch tvrdili, že budú malinké, ani nie 3 kilové a obe mali viac ako 3,5 kg... 😉

afrika
12. júl 2012

bohužiaľ ja také šťastie nemám.....včera mi dr povedal, že sa mu vývoj nezdá dosť rýchly. v piatok 6.7. malo mimi 6mm a včera 11.7. 9mm 😒 . mám sa pripraviť na piaty potrat 😔

mikymiky
12. júl 2012

Moja mala bola tiez o dva tyzdne mensia...potom zas o tri tyzdne...potom zas o tyzden vacsia...furt to nejako lietalo. Takisto som sa hrozne bala, ale ono staci, ze lekar troska pohne sondou a uz su dva tyzdne v lufte. Nic sa neboj, pokial bije srdiecko, vsetko je ok. Ale tvoj strach absolutne chapem, uplne sa mi teraz vybavilo, ako som donekonecna vyratuvala, kedy som asi tak mohla otehotniet. Skus sa na to troska povzniest, tehotenstvo je obdobie, kedy ide presna matematika bokom, inac sa toho este nabojis ajajaaaaaj. Caka ta este kopa vysetreni, kde sa bude stale nieco merat a pomerne casto to nebude sediet s presnymi tabulkami, nenechaj si tym pokazit toto krasne obdobie🙂).

gubcikova
12. júl 2012

ja som vedela presne kedy som otehotnela aj s MS to sedelo a aj utz sedeli až do 28tt kedy zistili hypotrofiu plodu.malý zaostával o 2 týždne.na další týždeň na sone všetko sedelo no v 33tt už údaje sedeli na 30tt.a to už som šla do nemocnice.bola som tam najprv 2týždne.no malinký rástol a potom týždeň.za tentýždeň pribral len 30dkg a chceli mi pôrod vyvolať.bola tam odhadová váha 2500g v 37tt pustili ma domov a o týždeň som sa vrátila už s rozbehnutým pôrodom a malý sa narodil a mal 2450g.ked som vždy sledovala sono a čítala popri tom údaje fakt sa stačilo posunúť o milimeter a údaje robili aj 3 týždne rozdiel

jeny9999
16. júl 2012

presne moj pripad! mam 35-36 dnovy cyklus a ovu som nemala na 14, ale skoro 28. den.. teda namiesto 15. tt, som teraz v 13.tt. 🙂 takze pohodicka 🙂

lucya89
27. júl 2012

aj ja som mala nepravidelnu menstruaciu takze pri prvej som podla doktorov prenasala. teraz cakam druhe babo a je to o tom istom , dva tyzdne pozadu ale nejak si z toho nerobim nic kedze viem ze mam nepravidelny cyklus. jedine co bolo psycho na tom prvom porode je ze kvoli tomu ze som prenasala som lezala skor v nemocnici a porod mi vyvolavali. bolo to strasne cakanie kedze mi stale niekto vyvolaval ci uz sa nieco deje ci nie a tak dalej . v nemocnici som nemohla vydrzat kedze mi nebolo takmer nic . ale doktori si chceli byt istí tak som tam musela lezat. teraz pri druhom tehotenstve sa obavam len toho lezania v nemocnici, ale dufam ze sa to bude nejak dat s doktormi vybavit ze tam nechcem lezat, lebo ja som bola uz s nervami celkom na dne. najhorsie na tom lezani v nemocnici bolo, ze baby, ktore dosli az po mne sli skor domov ako ja .. fuuu to boli nervy. ale vydrzali sme a sme radi, ze mame takeho bobacika doma ako mame.

1234lubka
27. júl 2012

No vies ze si tehotna sa pocita od prveho dna poslednej menstruacie nie od kedy si otehotnela takze vlastne prve tva tyzdne vobec tehotna niesi, si v uplnom poriadku, teraz ked to citam tak ja som dokimu tiez povedala ze mam 28dnovy a az teraz vidim ze vlastne 35 dnovy :D absolutne nestresuj

cenculinka
14. nov 2012

dievcata, tieto merania su fakt skvele ☹ nam dnes vyslo, ze maly je o 200 gramov chudsi ako bol minuly tyzden!!! takze nezaostava podla utz 2 tyzdne, ale od dnes 3. ale prietoky su ok, ctg je ok, do zaveru lekar napisal, ze zaostava o 2 tyzdne, co je tiez vzhladom na to, ze ma chybu na srdiecku a dvojcievny pupocnik ok, tak ja uz neviem. boze, nech sa uz narodi, lebo taketo stresy prezivat nie je bohvieco ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre