Ascorutin aj keď nekrvácam?

sida456
16. sep 2018

Dobrý večer. Som 10 tyzden tehotenstva od začiatku užívam duphaston. Mám pri plodiku aj hematóm. Moja dr.uz neordinuje. Prišla druha a teraz som bola u nej na vyšetrení a dala mi ešte ascorutin. Že na krvácanie. Pozerám po nej ako puk a veď ja nekrvacam a ona to nevadí ale keby náhodou..... idem o 3 týždne.... ascorutin doma pri liekoch ale nechytila som sa ho čítala som že sa nesmie užívať v tehotenstve. Tak teraz sa bojím..... či ho užívať alebo nie mate niektorá takéto lieky ? Ďakujem

bajjka
16. sep 2018

@sida456 ja som ho tiež užívala presne ako aj ty duohastan aj ascorutin a tiež som mala hematom

sida456
autor
16. sep 2018

@bajjka a ako to dopadlo ?

ressankajanka
16. sep 2018

@sida456 Ja som užívala Ascorutin proti praskajúcim cievkam - hnedé špinenie (na začiatku a kedykoľvek v tehu). Gynekológ ma na začiatku upozornil, aby som sa nezľakla, že v príbalovom letáku je napísané niečo o neodporúčaní v tehotenstve, ale že je to blbosť, pretože tehotné ženy ho berú bežne, vraj si to nemám všímať 😉

lavender21
16. sep 2018

@sida456 tiež som mala hematóm a niekoľko týždňov som v tehotenstve užívala Ascorutin. Dávali mi ho aj v nemocnici. Výrobca to podľa mňa u tehotných netestoval, preto to tam píše, ale úplne bežne ho tehotným dávajú užívať, ak by boli z toho nejaké komplikácie už by sa na to prišlo 😉

bajjka
17. sep 2018

@sida456 u mna dvakrát zle ale to neni vás prípad každá sme iná držím palce

adia11
14. mar 2019

@sida456 dobry den.prosim ako ste dopadli?davali ste si ten ascorutin?aj ja ho mam teraz,dala som si 3 tabletky a prestala som lebo nekrvacam.tiezbmam duphason,ten som uzila 4.mam zrazeninu a obcas krvacanie po styku.som 7.tt

sida456
autor
14. mar 2019

@adia11 zmenila som dr. Ta mi dala duphaston 3x1tbl denne čiže dosť silná dávka......potom už len 2 tbl denne. ale užívala som dlho asi do 15-20 tt ? Už ani neviem dr. Mi povedala kedy už stačí.... ascorutin mi povedala že nemusím brat.... tak som bola len na duphastone veľa som oddychovala malinko upratovala robila len základne veci..... do prace som nechodila ani nechodím/ veľa som sa šetrila..... a zatiaľ všetko v poriadku a za 25 dni rodim ☺️🤷‍♀️ My sme ani nesexovali radšej povolili sme,,,, do bazéna nemôžem ísť a samozrejme ani kúpať sa nemôžem lebo by som mohla dostať infekciu....

adia11
15. mar 2019

@sida456 dakujem za odpoved 🙂 tak drzim palce,nech vsetko dobre dopadne.ja mam uz doma jedneho drobca tak lenosit sa mi az tak neda,ale snazim sa.snad na dalsej kontrole bude lepsie

sida456
autor
15. mar 2019

@adia11 aj ja mám doma 4,5 ročného ale chodi od septembra do skolky tak to veľmi pomohlo... do 15:00 som si nejak ,,oddýchla” a potom som sa mu jasne že musela venovať ☺️ Ale napr. nedvíhala som ho vôbec....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre