Aký je rozdiel medzi Trisomy testami a platenými genetickými testami?

evitka83
25. aug 2019

Kocky prosim Vas, ktore ste to uz absolvovali, aky je rozdiel medzi klasickymi trisomy oproti tym platenym, co je tam navyse? Dakujem

nickpick
25. aug 2019

@evitka83 trisomy testy su predsa tiez platene...s akymi inymi platenymi testami ich chces porovnat?

evkamotka
25. aug 2019

Asi tripple vs trisomy

evitka83
autor
25. aug 2019

@evkamotka dik, nevedela som si spomenut 👍🙏😊

nickpick
25. aug 2019

@evitka83 z trisomy sa napriklad dozvies aj pohlavie dietata, mas moznost zvolit si z 3 typov testov, odlisuju sa aj v cene, najlepsie bude ked si precitas vsetky informacie o jednotluvych trisomy testoch na stranke www.trisomytest.sk, tripple testy ta informuju len o statistickej pravdepodobnosti Downovho syndromu

majra1
25. aug 2019

@evitka83 tripple testy su casto nepresne, skreslene vekom matky, a je to
"len" pravdepodobnost. Geneticke testy by mali byt 100%, trisomy testy su bez rizika pre babo (na rozdiel napr.od amniocentezy). A daju sa robit skor nez tripple.

martina1309
25. aug 2019

@evitka83
Trisomy: vyšiel mi Turnerov syndróm a zaplatila som 450€
Tripple: Down 1:11 (v zátvorke uvedené že kvôli veku, mala som v tom čase 38 rokov) - zadarmo.
Amnio - negatívna.
Dnes mám 11 mesačne dievčatko, úplne, úplne zdravé a veľmi šikovne ❤️
Vedieť vrátiť čas, tak už nikdy v živote žiadne Trisomy nepodstupim. Škoda vyhodených €.
Som však len to smiešne 1%, ktorému testy vyšli pozitívne aj napriek tomu, že dieťatko bolo zdravé. Sám doktor tomu nechápal a keby nevidel výsledok toho Trisomy testu na vlastne oči, asi by ani neuveril.

nickpick
25. aug 2019

@martina1309 a boli to trisomy testy, ktore spracuva medirex? alebo nejaka ina spolocnost? bavila som sa o tom so svojou doktorkou a spomenula mi, ze mala jeden pripad (podla vysledkov testov malo byt dieta zdrave, zial malo postihnutie, nekonkretizovala ktore) a tieto testy posielali na spracovanie do Talianska (vyhodnocovala ich ina spolocnost ako Medirex, ktora sidli na SK)....

martina1309
26. aug 2019

@nickpick
Áno, bol to medirex🤔

evkamotka
26. aug 2019

To nie je ze navyse. To je uplne iny princip. Trisomy mas geneticky rozbor na xy poruch, vyjde ti ano/nie podla toho, ci nasli trizomiu (presnosť vyse 99.9%). Tripple iba hladinu troch latok v krvi spolu s vekom, vahou atd a vypluju ti statisticku pravdepodobnost, ci dieta bude postihnute (a len v ohlade razstepu a downa). Nepovedia ci bude, nebude, je to len statistika. Pytas sa na dva uplne ine principy. Google it ;)

zuzanockamt
26. aug 2019

@majra1 trisomy vôbec nie sú 100%tné...istotu dá len amnio, na takmer 100%

kattyy3
28. aug 2019

Moja skusenost tripple testy su zastarale falosne casto pozitivne a vo vela krajinach uz zrusene... trisomy testy su moderne ale vobec nie presne zial zamerane iba na urcite geneticke vady chromozomov a ak ma dietatko nahodou nieco ine ako sme davno mali aj my triploidiu tak to sa tymito testami odhalit neda znamena to ze babo mamo tri sady chromozomov asi bolo sucastne oplodnene dvomi spermiami a zial je to nezlucitelne so zivotom a napriek tomu ze nam vyskocili tieto testy totalne negativne babo malo tuto vadu a tehotenstvo prerusene...a amnio je asi najpresnejsia no tiez nie 100% vies nikto ti neda istotu kazde telo je ine kazde dietatko vela este neobjaveneho a aj testy su len pravdepodobnost...kamoska robila na genetike hovorila mi tolko pripadov kedy aj amnio bola negativna a narodilo sa poskodene dietatko a aj opacne vsetky testy zle a dietatko sa narodilo uplne zdrave takze treba verit dufat proste dietatko je neskutocny dar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre