Aký čaj piť v tehotenstve?

veselalentilka
7. jún 2015

Ahojte. Som v prvom trimestri a nechuti mi pit ani ovocny caj, ani cista voda ani mineralka. Co ste pili vy v tehotenstve? Poradite nejaky caj? Mam napr. chut na keksik Kavenka ci Princezky ,ale tieto keksiky obsahuju kavu, teda v prasku a ta je v tehotenstve skodliva. Davam si taky pozor nato co zjem a vypijem, kedze som uz v minulosti potratila 2x v prvom mesiaci a neviem preco.Vela sa hovori o tejto teme, ale nikto Vam neda jasnu odpoved preco sa to stalo.. Dakujem vopred za odpovede.

moni244
7. jún 2015

Cistu vodu, alebo z citronom a matou, kavu som pila normalnu, nenapadlo ma kontrolovat, co je obsiahnute v keksoch

carey
7. jún 2015

...Pochybujem , ze by kavenky ci princezky obsahovali take mnozstvo kavy aby to bolo skodlive...ja som pila kavu kazdy den, sice 1. trimster nie, lebo mi ani nechutila,ale potom som pila kazdy den 2...Pila som okrem coly a toniku vsetko....a matovy caj som pila na litre....Moje prve tehotenstvo skoncilo potratom, ale nemyslim si , ze by strava ci napoje mali na to vplyv...

pribinak
7. jún 2015

Tak si urob domacu ovocnu stavu a ried si to vodou, alebo domaci sirup

Ani salka kavy ti neublizi, da sa kupit aj bezkofeinova ci rozne nahrady, napr z cakanky

lulu0123
7. jún 2015

Ja som na zaciatku tiez nemohla cistu vodu, pila som riedene 100 percentne dzusy, robila som si citronadu - odstavis citron, pripadne pomaranc, alebo aj aj do toho vodu, teraz aj lad, ak je kysle trocha trstinoveho cukru. Ale inak po prvom trimestri ta nechut k vode zmizla, uz mozem v pohode aj vodu cely den. Tych keksikov by som sa tiez nebala, urcite tam toho nie je vela a niektore baby piju kavu normalne.Netreba to prehanat 🙂

ludlu
21. jún 2015

Mne chuti voda s bazovym sirupom 🙂

zuzankamirkova
23. jún 2015

ja som tiez prvy krat bohuzial potratila....druhy krat to uz dopadlo nastastie dobre a mame krasneho synceka.zo zaciatku som kavu nepila,zacala som az neskor,jednu za den plus cista voda a zihlavovy cajik.nic take by ti nemalo uskodit,netreba to prehanat...

bozkavatko
4. mar 2016

Bylinnne caje??? To ma hned odstacili v lekarni ze mam na ne zabudnut ze je to ako liek ale ja ovocne moc nemusim ☹ tak pijem citronadu a dzusy a vodu a kopec cajikov 🙂 len teda ovocnych

evittam
4. mar 2016

@bozkavatko Ahoj, ja som pila celé obe tehotenstvá bylinné čaje - cca minimálne liter denne - a tu som aj moje deti nič sa nestalo ani mne ani im. Ja tiež ovocné nemusím. 😉 🙂 A pozdravuj u vás v lekárni. 😀

jamimija
4. mar 2016

tiež pijem čistú vodu s citrónom a 1x denne si dám 2dcl medovkového čajíku..

evangelina0
4. mar 2016

vsetky bylinkove caje urcite nie, ale s mirou mozes 🙂 napr. roibos, 100% sipkovy, mätovy - ak ho nepijes na litre, zihlavovy. v zaciatkoch by sa nemala napr. alchemilka, malina, citala som, ze aj materina duska nie je v zaciatkoch vhodna. ale ked budes pit s mierou, bude to v pohode 🙂

hors
4. mar 2016

No umna voda s citronom,dzus.Kava malom mnozstve meublizi pokal nemas vysoky tlak ja pijev 3v 1 .Co sa tyka jedla sladkeho jem kavenky,princes,rumbu cokoladu dokonca aj to co opsahoje alkohol jasne ze nejem to nakila ale 1 vajcko ci 4 vajicka s vajecnim konakom mi ras za mesiac neublizia a ties kavove veci niak neublizia.To je trochu prehnane sledovat si co obsahuju kekse a podobne.Nie si chora si tehotna:0) urcite byline caje nie tie nie su na zahsenie smedu tie su ako liek.Akukolvek vodu dzus cokolvek mozes neobmedzuj sa urctych veciach

zuzana2302
4. mar 2016

som v 2trimestri a v lekarni ak si opytas caj pre tehotne tak ti daju aj bilinkove nie vsetky mozes ale oni su tam od teho aby ti poradili,ja mam bilinkovy caj s lekarne pre tehotne len treba dodrzat odp.dennu davku cize cca 2 salky na den... 🙂

tiffany_co
11. mar 2016

take sladkosti mozes caj pi ovocny, sipkovy a tehotensky kupis v dm

adrianka22
11. mar 2016

Tekanne robí výborny tehotenský čaj, aj v lekárni maju rozne, vyborná na pitie je Vláknina alebo Caro...z bublinkových mi dobre robí vinea a nealkoholicke pivo....Mala som dni ked som nemohla čistu vodu bola mi ťažká

autumn11
12. mar 2016

ja som pila tehotenský čaj /roibos/ ale myslím si, že môžeš všetky ovocné. Kávu som si občas dala s mliekom a inak som pila caro a veľa sódy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre