Akú ste mali hodnotu hCG na prvej kontrole?

10. nov 2022

Ahojte,

ak vám brali krv na HCG akú ste mali hodnotu a na koľký DPO alebo koľký deň po vynechaní MS ? Tiež sa chcem opýtať, či každej , ktorá mala hodnotu HCG nad 1000 bolo už "niečo na sone vidieť"

jana_435
10. nov 2022

Ahoj, to hcg je u kazdej zeny ine a je velmi individualne. Velmi dolezity je kontrolny odber a aby to pekne rastlo. Ja som mala hcg na 19dpo 750, na 20dpo 1177 a 27dpo 25.000. Mne na sone pri hodnote 25000 videla len gestacny vacok, co ma najprv vystresovalo, lebo vraj uz pri 10000 ma byt vidiet plod aj so srdieckom. Dnes som ale bola na kontrole a bolo tam malinkate zrnko ryze a bilo mu srdiecko ❤️ Fakt sme kazda ina, aj to hcg budu mat baby rozne a niekto vidi aj srdiecko omnoho skor. Treba byt trpezlivy a snazit sa byt v co najvacsej psychickej pohode.

autor
10. nov 2022

@jana_435 lebo viem že som mala posunutú ovu, a na 19 dpo včera som mala hodnotu 740 a buduci týždeň sono, tak sa bojím že nič neuvidí

jana_435
10. nov 2022

To mas rovnako ja 🙂 pri 750 mi na pohotovosti (krvacala som) videla iba naznak gestacneho vaku, eate si tym nebola ista. Buduci tyzden uvidis, no..ten gestacny by tam uz mal byt, niekto uz mal aj plodik, ale to je este velmi skoro, tak aby ta to zbytocne nevystrasilo.

bayuska
10. nov 2022

DPO neviem ale na 38DC som mala hcg 2300 a bolo vidiet len vacok. Na dalsej kontrole o 2 tyzdne uz bolo vidiet aj fazulku a srdiecko, takze uz mi potom nebrali H CG. Ale Ovu som mala urcito posunutu, lebo na kazdom sone meria presne o 4 dni menej 🙂

autor
10. nov 2022

@jana_435 držme si palce nech všetko ide ako má 🙂

bayuska
10. nov 2022

este som zabudla dodat, ze na zaciatku boli 2 babatka, no u 2. nastal syndrom miiznuceho dvojcata a zvyknem mat ovu okolo 16DC, tak ak teraz zoberiem, ze to bolo 20DC, tak tato hodnota by bola 18DPO ale s dvojickami 🙂

jana_435
10. nov 2022

Drzim, drzim. Daj potom vediet ako si dopadla 🍀

majamat
10. nov 2022

tehu 2x,a ni raz mi HCG nebrali.

aliaray1
10. nov 2022

5tt+0 vyse 10.000, 1 babo, uplne zdrave stastne.

aliaray1
10. nov 2022

Inak bacha, tu na SR ho pocitaju blbo...ma sa pozriet 1.namerana hodnota a nasledne od nej sa odvija to ako vysoko ma skakat. Pri 10.000 v 5 tt skace menej rychlo v tom istom intervale ako pri nizsej hodnote.
Nasi lekari toto neberu do uvahy. Sprosto povedane...zena s vyssou hodnotou neskace rovnako vysoko ako ta s nizsou.

Dokonca...usa aj svk sukromna klinika v SR mi povedali, ze raz ked sa namera, viac netreba merat skok atd...najlepsie je kvalitne sono a gynekolog.

nevenka
10. nov 2022

Tehotna som 4.x a tieto hodnoty absolutne neviem. Ani raz mi nebrali krv na HCG. K doktorovi som volala po 2 tyzdnoch meskania a zvacsa ma objednal na 8.-9.tt ako to vychadzalo podla MS. A vsetko uz bolo vidiet. A to pri poslednom som musela vysadit lieky, ktore sa v tehotenstve nemozu, takze som sla k endokrinologovi a na kardio a riesila s nimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre