Akú maximálnu dávku Magne b6 môžem užívať?

neznakaramelka
15. jan 2013

v prvom trimestri?
ma krce v lytkach, gynekolog mi povedal ze podla potreby 😲
na skatulke je napisane max. 2 tabl. pre tehotne denne, to beriem ale je mi to evidentne malo
ako ste uzivali vy, v akych davkach?
nechcem sa predavkovat a lekar moc neporadil

kacenka78
15. jan 2013

@neznakaramelka v prvom trimestri som ich sice nebrala, ale od 23 tt do 36 tt som brala 3x denne po dve tablety

zuzka9449
15. jan 2013

Ahoj, ja som to brala od 6.mesiaca (od 24tt), lebo mi tvrdlo brusko, naordinovane som mala 4x1 denne...ale brala som max 2x1 a v 32tt som to vysadila na odporucanie sestricky zo sesto, lebo je to pre babatko navykove a po porode bude mat abstaky...aj tak bolo, hoci uz 4 tyzdne som to nebrala. Mne odporucili radsej jest viac bananov a tie pomahaju aj na krce v lytkach 🙂

neznakaramelka
autor
15. jan 2013

@zuzka9449 nikdy som nepocula o abstakoch z magnezia. mna bolieva aj brucho ked to trochu s pohybom prezeniem, takze banany mi nestacia. jem aj mandle a pod. tak kde je ho viac, ale citim ze je to malo

zuzka9449
15. jan 2013

tiez som o tom dovtedy nepocula...a potvrdili mi to aj v porodnici, ked sa ma primarka novorodeneckeho opytala, ci som to brala...abstaky ma babo, nie ty...len som ti chcela napisat svoju skusenost...no hlavne nech ti to pomoze. osobne si myslim,ze to mozes brat...moj Samko mal abstak,no dostal sa z toho celkom rychlo ...🙂

neznakaramelka
autor
15. jan 2013

@zuzka9449 ako sa to prejavovalo?

zuzka9449
15. jan 2013

bol nepokojny, neustale so sebou metal,hoci bol v perinke zviazany

memma
15. jan 2013

ja som do teraz brala 2x denne a teraz mi lekar kazal zvysit davku na 3x denne pretoze mi velmi tvrdne brucho som v 32 tyzdni

quaxi
15. jan 2013

@neznakaramelka spytaj sa hociktorej detskej neurologicky a povie ti, ze je to pravda, deti si na magnezko zvyknu, a potom trva priblizne 3 mesiace od vysadenia, kym si zase odvyknu, dovtedy maju abstaky, strasne placu, nevedia spat... Vacsinou to cerstvi rodicia pripisuju kolike, lebo o tom laici takmer netusia. Tiez som mala v okoli taky pripad a bolo to fakt hrozne len pozrovat, nieto este zazit. Magnezium sa okrem toho aj uklada v placente a sposobuje jej predcasne dozrievanie, a oslabuje svaly az natolko, ze ak brala zena Mg vo vacsich davkach az do porodu, moze to celkom znemoznit prirodzeny porod (preto sa odporuca ho najneskor v 34tt vysadit), moze aj sposobit hypotonus u dietatka. Nie je to zdaleka taka neskodna tabletka, ako sa tvaria mnohi gynekologovia, ktori sa od skoncenia skoly nevenovali ziadnemu dodatocnemu vzdelavaniu.
Na krce v lytkach pomaha menej solit, nejest glutamatove potraviny, pit viac tekutin, jest banany a mandle, dostatok pohybu, sprchovanie striedavo teplou a studenou vodou, dostatok vitaminov hlavne z cerstvej stravy.

zeytin
15. jan 2013

@quaxi Presne ako pises... ja som to vravela segre, ale nechcela mi verit... Jej gynekolog jej pichal magnezko a este jej aj kazal pit 3 x denne po 2 tablety !!!!! A to az do porodu. Potom mala oslabenu maternicu a rodila cisarskym. Nechapem, ze ked si to vedel precitat a nastudovat laik ako som ja, preco si to nemoze nastudovat doktor.... A vies z akeho dovodu ju tak tlacil magnezkom???? Lebo mu povedala, ze jej trochu tvrdne brucho. Ked som sa jej spytala, ze ako casto jej tvrdne... ona mi hovori: "No niekedy tak kazdy druhy den, ale niekedy aj kazdy den tak 1 aj 2 krat!"..... Bola v 32 tyzdni... Ved to kludne mohli byt poslickovia... a pokial viem, take tvrdnutie brucha je uplne normalne....

@neznakaramelka Ja som mala tiez krce, viem ta uplne pochopit. Na zaciatku tehu som brala magnezko 2x1 tabletu, ale moc to nepomahalo. Treba to len vydrzat, menej solit... Ja som hlavne v noci mavala take strasne krce, ze som plakala od bolesti ☹

neznakaramelka
autor
15. jan 2013

@quaxi
@zeytin baby moc vam dakujem, to som nevedela, ja standardne tabletky nejem, po tomto zvysovat davku nebudem, ale pozriem potraviny, ktore maju vysoky obsah mg a budem jest to 😉

lussi2
15. jan 2013

@neznakaramelka ja som brala jednu denne

deticky123
16. jan 2013

@neznakaramelka ja som uzivala magne B6 pri vsetkych troch detoch koli tvrdnutiu brucha, ked bolo horsie, tvrdlo aj kazdych 10min a ked lepsie tak 15-20x denne, uzivala som aj ine lieky koli udrziavaniu, po vysadeni liekov som porodila spontanne hned na druhy den, ja si nemyslim ze lekari odporucaju nejake lieky len tak zo srandy, tvoj gynekolog by ti mal poradit 🙂 a tiez som sa zdravo stravovala a oddychovala ale bohuzial niekedy treba vyuzit aj chemiu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre