Ako zistím, či je na začiatku tehotenstva všetko v poriadku?

michalka2108
5. sep 2024

Ahojte, mám takú trápnu otázku, ako zistím ci je na začiatku tehotenstva všetko v poriadku ?
Mám síce už 2 deti, ale ten začiatok tehotenstva je vždy taky stresujúci, či je všetko v poriadku.
Už som mala tehotenstvo, že som mala priznaky všetky, okrem nevoľnosti, pozitívne testy ale plod neprišiel do gestacneho vaku a v 7 tt mám od dr napísaný potrat. Bola som aj na čistenie.
Teraz by som mala byt len 4+3tt ,ale pozitivny test mi vyšiel už 3 dní pred očakávanou MS.
K doktorke by som sa chcela objednať už budúci týždeň, no mám stres, či je všetko v poriadku .
Nemám žiadne ťažkosti, hlavne večer a v noci ma bolia kríze a podbrušku, prsia ma bolia ..ale to je všetko.
Nemám sa s kým ešte o tom porozprávať🤭
Kamarátka mi kedysi povedala, že keď slabne test ,tak ze je tam problém. Neviem, mne sa zdá ze trosku silneju, deň čo deň.

jaskolka
5. sep 2024

Nijako to v podstate nezistís. Len na usg. Áno, v prípade slabnucich testu môže ísť o biochemické tehotenstvo. Ale ani silny test nie je záruka, ze určite všetko je na 100% v poriadku
Ja som mala 1x MA, testy som mala silné, nevoľnosti esre aj v deň kyretaze. Len na usg bolo vidno, ze srdiečko nebije.
Ten začiatok je skrátka vždy bud - alebo a veľmi sa s tým nedá nič robiť. Zbytočne sa nestresuj, bude, ako ma byt.

cookie29
5. sep 2024

nijako. Keby to bolo take jednoduche...
Mam za sebou nejake MA, anembryomolu, ukazkove tehu, kde sa srdiecko zastavilo v 11tt... proste treba preckat. Drzim palce

anjelicek26
5. sep 2024

Nijako to nezistis, je to na prírode. Treba si tie dva týždne do ultrazvuku zamestnať hlavu inými myšlienkami v rámci možností...testy máš silné, už netestuj.

sense
5. sep 2024

Nijako , je to na prírode. Mne bolo zle a objímala som záchodovú misu aj v deň keď mi povedali že srdiečko nebije, mala som byť v 9tt plod , vývoj sa zastavil v 7tt a zle mi bolo ešte pár dní kým sa nespustil krvácanie. Pri prvej dcére mi bolo zle do 20tt. Teraz mi mešká niečo vyše týždňa, test pozitívny a okrem toho že má večer boli trochu chvíľkami brucho ako pri ms a má páli zaha a ráno sa trochu viac potim žiaden iný priznak

cimage
5. sep 2024

Neda sa to zistit, jedine utz a to az od 6-7tt vidiet srdiecko. Tak isto ked budes vo vyssom stadiu nevies ci je vsetko v poriadku kym nepojdes na poradnu. Drzim palce

mariska1989
5. sep 2024

Áno keď test slabne tak ide o biochemické . Ak test silnie pomaličky a je rozdiel vidieť minimálne môže sa s 50% pravdepodobnosťou jednať o mimomaternicové . Ak test silnie zo dňa na deň príliš moc je tam 50% že to budú dvojičky . Vždy to je 50/50 či je všetko ok . Môže byť všetko ok a potom príde 12 tt a svet sa obráti . Môžeš ísť v 7 tt na ultrazvuk bude vidieť vak , plod ale ešte nie srdiečko . Termín ti dá o 2 týždne budeš v 9tt a buď bude krásne srdiečko a bude to ok alebo nebude a pošlú ťa na čistenie . Toľko veci je čo môže byť ok a čo nie nikdy nebudeš vedieť že je všetko ok máš to stále 50/50 . Koľko žien bolo že bolo všetko ok a prišiel 20 alebo 25 či 30 a prestalo byť srdce alebo aj v 38 a tebe ako žene neostáva len porodiť mŕtve vysnívané dieťa.
Pozri si krátko tehu za 2 týždne pôjdeš cca isto na ultrazvuk všetko uvidíš že bude ok . Užívať si tehotenstvo a nemyslieť na to či je všetko ok . Ja som si prešla svoje- 2 x potrat jeden v 12 a druhý v 6 . Ďalšie tehotenstvo bolo o strachu a samozrejme problémoch . Takže kľud užívaj si tehotenstvo . Daj hlave robotu nemyslieť na zle veci

zzzza
5. sep 2024

@michalka2108 len pozitívne myslenie veriť a nechať to na prírodu

michalka2108
autor
5. sep 2024

@jaskolka
@cookie29
@anjelicek26
@sense
@cimage
@mariska1989
@zzzza
Ďakujem Vám ❤️ máte pravdu ,mam veľa mamičiek v okolí ,kde bolo všetko v poriadku a z ničoho nič sa všetko zmenilo . Niekedy len človek asi potrebuje počuť trosku povzbudenia .
Ďakujem 🙏🏻

klaudiaden
5. sep 2024

Nezistis. Nezostava ti nic ine ako cakat. 🙂 Bohuzial, je to tak, velakrat to tehotenstvo skonci v podstate skor, nez si clovek zvykne na ten pocit, ze nejake babatko mat bude. 🙈

bababibi
5. sep 2024

Mozes ist ako samoplatca na hcg odber krvi a po 2-3 dnoch zas, ci stúpa... Aspon trochu pre pokoj duše

cookie29
5. sep 2024

@bababibi zbytocne vyhodene peniaze. Ja som bola, HCG ukazkovo stupalo a MA v 9tt. Kamoska chodila kazde dva dni, lebo nestupalo dostatocne, iba minimum, lekari pripravovali na to ze to nevydrzi a dnes uz ma mala 5 rokov

bababibi
5. sep 2024

@cookie29 tak mne stúpalo ukážkovo a všetko ok. Autorka sa pytala, odpovedala som, ako by to mohla zistiť.

nanajanqa
5. sep 2024

@michalka2108 ahoj, úplne zdieľam tvoje pocity. Mám podobne príznaky, a preto aj obavy či je všetko v poriadku. Na kontrolu idem o 2 týždne a ten čas sa mi zdá nekonečný. Dievcata majú pravdu, je to 50 na 50 a asi to veľmi nevieme ovplyvniť. Takže držím palce, nech ti všetko dobre dopadne.

michalka2108
autor
5. sep 2024

@nanajanqa ďakujem pekne ❤️ aj ja ti držím palce

zzzza
11. sep 2024

@nanajanqa
@michalka2108 držím vám prsty... Aj ja mám o 2 tyzdne sono neviem ako to vydržať

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zzzza
11. sep 2024

@anjelicek26 ja chodím do práce kde som v kontakte s ľuďmi rýchlejšie mi zbehne čas ale strašne stresujem keď pri mne niekto zakašle

3petka
11. sep 2024

@michalka2108 krásne ti silnejú a donekonečna nebudú. Hoď sa do pohody.

michalka2108
autor
17. sep 2024

Ahojte, hlásim sa. Dnes som bola na prvej kontrole, videli sme už gestacny vak a aj zltkovy vak, doktorka spomínala nejaké zmeny, ktoré sú typické pre vývoj plodu, lenže podľa MS by som mala byt 6+1tt ,ale podľa gestacneho vaku som 5+2tt, tak este nebolo vidno srdiečko. Povedala, že ešte mi nejde gratulovať, ale ze na 99% by malo byt všetko v poriadku. O týždeň idem na kontrolu, už by malo byt vidno srdiečko, tak som zvedavá ❤️
Predpísala mi progesteron na vkladanie 2x za deň a kyselinu listovú . V lekárni som si kúpila kyselinu listovú do 12tt ale značky Dr.Max ,pri predchádzajúcich tehotenstvach som užívala Femibion, je medzi nimi nejaký rozdiel prosím vás?

michalka2108
autor
17. sep 2024

@zzzza
@nanajanqa
Vy mate niečo nové? 🥰

nanajanqa
17. sep 2024

@michalka2108 teším sa, že je všetko v poriadku. A to že je menší plod ? Nevadí ma pred sebou dostatok času, aby vyrástol 😉verím, že všetko bude v poriadku 🙏

nanajanqa
17. sep 2024

@michalka2108 ahoj, v piatok idem na kontrolu. Tak verím, že budem počuť srdiečka a už budem ten najšťastnejší človek na svete. Inak tiež beriem tbl na udržanie plodu a kyselinu listovú som si nasadila od kedy viem, že som tehotná. Femibion obsahuje asi viac zložiek vitamínov, ale koľko presne ma kyseliny listovej ti neviem povedať.

michalka2108
autor
17. sep 2024

@nanajanqa tak super, určite všetko dobre dopadne ❤️🤞

sense
17. sep 2024

@michalka2108 tak vo Femibione máš aj iné vitamíny a minerály.
Mne tiež dali duphaston ale orálne a tiež vitamíny. Ja som začala minulý týždeň krvácať a už som vedela že je zrejmé po všetkom, na dobe bolo vidno plodovy vak ale žiadne embryo 5+5tt podľa ms. A ešte aj v nepravidelnom tváre, a hematóm. Lekárka že nebude mu dávať zbytočne nádej. Ale keďže som mala mať tento pondelok kontrolu u svojho tak že mám ísť k nemu a dovtedy kľud. Na potvoru vo štvrtok som schytala kovid.ale krvácanie ustúpilo ale stále silné spinenie. V sobotu vravím chlapovi nech donesie ešte jeden test a ten kupodinu ukazoval 3+, tak som sa liečila naďalej len paracetamolom. V pondelok som šla k svojmu lekárovi s tým že je asi koniec. Plodovy vak tam bol stále plus ešte druhý hematóm. Len tentokrát tam bol už plod a aj srdiečko.ale vzhľadom na hematómy bol lekár ešte opatrný. Kontrola o týždeň s zatiaľ kľudovy režim. ale tehotenské príznaky stále žiadne okrem toho že mám trochu väčšie prsia.
Držím palce nech ti to o týždeň dobre dopadne a bude vidno už aj srdiečko bit

michalka2108
autor
17. sep 2024

@sense ďakujem, aj ja ti držím palce ❤️

sense
17. sep 2024

@michalka2108 vďaka.

nanajanqa
20. sep 2024

@michalka2108 ahoj, tak dnes mi lekár oznámil aj dobre aj zle správy. Jedna z dvojičiek je príliš malička a ani jej nebilo ♥️druhé bábätko je veľké presne ako ma a krásne mu bolo ♥️tak mám troska zmiešané pocity.

michalka2108
autor
24. sep 2024

@nanajanqa ahoj, tak ti gratulujem ❤️
Ja som dnes bola na kontrole, už krásne bije srdiečko ❤️ začínam 8tt. Veľmi sa teším, okrem muža to nikto nevie ale moja dcérka 3r. Akoby niečo cítila a stále básní o bábätku, že bude poslúchať, aby mala maminka v brušku bábätko 🤭🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre