Ako si vypočítam týždeň tehotenstva?

9. mar 2021

Ahojte baby. Chcem sa opytat ako mam ratat tt ked poslednu ms som mala 29.1 ale ovulacia bola az 20.2. Tehotensky test mi vysiel pozitivny ale neviem kedy mam ist k dr. Nechcem ist prilis skoro ale ani neskoro :( pri prvom tehu som isla uz v 5tt a v 6tt to bolo MA takze mam trochu aj obavy. Dakujem za vase odpovede

bona1393
9. mar 2021

Ahoj ak si mala MA v minulosti, možno by bolo dobré objednať sa čo najskôr aby ti lekár mohol dať pogesteron na udržanie. Držím palce 🍀

aneta129
9. mar 2021

2 týždne po meskanci sa chodí a vtedy môže uz aj niečo vidieť... Ja som mala tak isto 29 menzes a bola bola až 19 u lekárky a videla takú maličkú guľku, kde bilo srdiecko... Takže najlepšie je ist 10 až 14 dni po vynechaní menštruácie...

sandra151
9. mar 2021

Teraz si v 6tt

autor
9. mar 2021

Dakujem baby 🙂 pre istotu som sa objednala, radsej skor ako neskor. Snad teraz uz vsetko dopadne na 1 😊😊

jaja8_9
9. mar 2021

Ja som úplne tak isto ako ty... Posledná ms 26....ovu bola tiež okolo 20.2.ale radšej som sa objednala idem vo štvrtok.... Tiež som po MA

autor
9. mar 2021

@jaja8_9 ja idem v Piatok. Drzim palce aby vsetko bolo v poriadku 😇

vikus17489
9. mar 2021

Dobre si spravila, ze si sa objednala 🙂 Daj potom vediet 🙂

jaja8_9
9. mar 2021

Aj ja budem na teba myslieť ❤️❤️🌈

any_soj
9. mar 2021

Môj doktor po MA dáva hneď preventívne utrogestan od ovulácie. Čiže tiež odporúčam čo najskôr. A isto nech to vezme krv na progesterón. Niektorí to nerobia...

autor
9. mar 2021

Mna dost desi aj to ze ja nemam ziadne priznaky okrem toho ze nemam ms. Nieje mi zle, nemam zvlastne chute..
Akurat som len trochu unavena.

jaja8_9
9. mar 2021

Ja mam úplne to isté, tiež nič.... Sem tam cítim prsia ale to je všetko

jaja8_9
9. mar 2021

@jaja8_9 a teda ešte občasné bolesti v podbrušku

autor
9. mar 2021

Ja mam obcas take pichanie ako pri ovulacii. A v prvom tehu ma strasne boleli prsia a zrazu to prestalo z dna na den a uz bolo zle. Ale dost som citala aj o tom ze ziadne priznaky nemusia byt. Niektore zeny ani nevedia ze su tehotne

jaja8_9
9. mar 2021

Ja som to mala tak isto ako ty, nemusia byť príznaky... Ale strašne sa bojím tentokrát 😔

miirka123
9. mar 2021

ja som tiež na tom podobne 31.1 posledná MS, takže teraz 6tt, a príznaky tiež skoro žiadne. V sobotu som mala slabé hnedé špinenie som sa zlakla ale prestalo to. Objednaná som až na 18.3. Nebojte baby myslite pozitívne a oddychujte a vela pite, vela papajte zeleniny a tak

autor
9. mar 2021

Ja verim baby ze nam to vyjde bez akychkolvek komplikacii. Naozaj musime mysliet pozitivne aj ked to nieje lahke a stale su tam iste obavy. Drzim silno palce 🤞🤞

lucka1197
9. mar 2021

Pripájam sa baby. Posledná MS 29.1. ovulka prekvapivo skoro 14,2 (aspoň u mňa je to skoro :D ) Čo sa týka príznakov tak mám dojem, že ich raz mám a raz nemám, ale upokojujem sa myšlienkou, že ozaj je každé tehotenstvo iné 🙂 .. Rozhodla som sa, že sa objednám až vo štvrtok a aj to aspoň o nejaké ďalšie dva týždne, aby už bolo na ultrazvuku niečo vidieť. (Dúfam, že bude 🙂 ) Pri dcérke tiež bolo srdiečko vidieť až v 8 tt. Teším sa na vaše dobré správy a držím nám palce 👍 ❤

autor
9. mar 2021

@lucka1197 ja som tiez este chcela pockat ale pre pokoj na dusi pojdem skor. Ved zato nic nedam, no nie 🙃 vela zdravicka prajem 🥰

jaja8_9
9. mar 2021

Ja tiež som chcela počkať, ale keďže mam prácu rizikovú idem skôr 🙂

miirka123
10. mar 2021

@jaja8_9 a dáš sa vypísať na pn? Podľa čoho vlastne lekár výpise na pn? Staci keď poviem že mám náročnú prácu ? Alebo myslite baby že by postačilo povedať že sa stretávam s veľa ľudmi a v tejto situácii sa nechcem nakaziť ? Lebo ja nemám ťažkú prácu a môžem aj z domu pracovať len môj zamestnávateľ má z domu pracovať nechce nechať... tak by som sa chcela vypísať na pn dosť sa obávam aby som sa teraz nenakazili a hlavne tu u nás keď bol niekto s pozitívnym vôbec nie je doma v karanténe ale chodí do práce, chodíme sa síce testovat každý týždeň ale tak nedbaju na seba navzájom čo má dosť hnevá :( preto neviem či je toto dôvod na pn či má nepošle lekárka kade ľahšie

miirka123
10. mar 2021

A vlastne sme tu novembrové rodičky všetky že ? Tak to vychádza ❤️

autor
10. mar 2021

@miirka123 pripájam sa aj ja 🙂 ja som síce teraz doma pretože naša prevádzka je zatvorená ale tiež sa chcem poradiť s dr či mám ísť potom na pn alebo nie. Pracujem na predajni takže práca s ľuďmi a k tomu dvíhame dosť ťažké veci a tak. Kolegyne mi síce veľmi pomáhali a nič mi nedovolili robiť ale mne je to tak blbé, že všetko musia robiť zamňa :( a samozrejme tiež sa bojím, že sa nakazím

autor
10. mar 2021

@miirka123 áno Novembrovky 🙂 😍

miirka123
10. mar 2021

Kamarátka robila v banke na prepážke a dala sa vypísať na pn lebo že sa s veľa ľudmi stretne a nechce sa nakaziť. Tak ju lekárka vypísala tak neviem či sa teraz berie aj ohľad na koronu alebo má len takú ochotnu lekárku😄

miirka123
10. mar 2021

Budeme mat malých Škorpiónov a mna gynekologička dnes objednala až na 26.3 🤦🏻‍♀️ Má picne do vtedy čakať

bona1393
10. mar 2021

Ja pracujem ako psychologička, a doktorka hneď že PN. Že posledné čo by chcela aby som chytila coronu. Zatiaľ môžem pracovať z domu, ale ktovie dokedy. S malými škorpiónmi bude zábava 😀
@miirka123

lucka1197
10. mar 2021

Mňa lekárka v prvom tehu vypísala, lebo mi bolo príšerne zle a do práce som to mala hodinu autobusom ( pričom ja jazdu busom aj bez tehu príliš nezvládam 🙂 ) a plus som dvíhala ťažké veci 🙂 ... jedine mi povedala či to nebudem ľutovať byť tak dlho doma...ale to som teda neľutovala vôbec. Teraz cez koronu s tým podľa mňa nebudete mať problém.

miirka123
10. mar 2021

@bona1393 no tak vyskúšam sa opýtať 🙂

Áno to bude srandy 😄 ešte keď podedi tvrdohlavosť 😄

bona1393
10. mar 2021

@miirka123 určite bude ústretová 🙂 ja som tiež škorpión čiže manžel bude mať o zábavu postarané 😂 Ale hlavné je, aby boli zdraví a donosili sme v poriadku. 🍀❤ Všetko dobré prajem!

miirka123
10. mar 2021

@bona1393 áno presne tak tiež prajem všetko dobre 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre