Ako si mám byť istá, že som stále tehotná?

kaja693
19. okt 2019

Ahojte baby pred par dnami som zistila ze som tehotna. Test mi ukazoval ze som v 2-3 tyzdni. Pred dvoma rokmi som na zaciatku potratila a teraz sa bojim ci sa to nestane znova. Ako ste vedeli este pred prvou kontrolou (kedze k dr idem az neskor) ze tam to babo stale je?

veronikaszabova
19. okt 2019

@kaja693 pokial nespinis, nekrvacas, ci nemas ine tazkosti, tak snad je vsetko OK. Inak ako sonom sa to neda zistit

limetka69
19. okt 2019

treba sa hlavne pozitivne naladit 🙂 mozno ti zacne byt rano blbo, to bude dobry znak, ale zase ani nemusi 🙂

ludmilka2407
19. okt 2019

Pokial si nekrvacala tak nemalo kam odist.. Treba mysliet pozitivne

kaja693
autor
19. okt 2019

To som ani prvy krat len na kontrole mi povedal ze malemu uz nebije srdiecko tak som musela na kyret

limetka69
19. okt 2019

@kaja693 co bolo bolo, preco by sa to malo zopakovat? mojkaj ho a rozpravaj mu ako ho lubis uz od dnes 🙂 vsetko bude ok 🙂 zle myslienky ti absolutne nepomozu, drzim prsty 🙂

lucie0505
19. okt 2019

Mne sa to stalo tiez, male sa prestalo vyvijat asi v 8.tyzdni, v 10. som zacala spinit. Na pohotovosti povedali, ze srdiecko nebije. Ale ja som to tusila,lebo som sa zrazu "prestala citit tehotna". Mama mi hovorila, ze sa prilis sledujem a ze urcite je vsetko ok, ale telo to da nejakym spôsobom najavo. Ak sa citis v poriadku, tak zbytocne nestresuj. Druhe tehotenstvo moze byt uplne ok, aj ked si predtým potratila. My sme si po kyrete v aprili dali 3 mesiace pauzu a v juli sa hned na prvy sup zadarilo. Maly uz je predskolak 😉

diaalex
19. okt 2019

Odkedy som uvidela // tak som to neriešila 😊 každé ráno som vstala, pozdravila sa kinderku, povedala že ideme do práce a neriešila som nič iné 😊 k lekárovi som šla keď som bola v 9.tt 😊

lindabenzova
21. okt 2019

@kaja693 nie je to babo, treba myslieť na to že v začiatkoch to je iba plod. Skupina buniek. V tomto štádiu 80% potratov prebehne ako menzes, žena o tom nevie a “ babo” spolu s krvou putuje do záchoda.

miadi
21. okt 2019

Ber to tak prakticky -ak je zdrave ostane ak je chore (tie co odidu vacsinou su) tak lepsie ked odide same co najskor. Ako sa tesit a potom trpiet a dufat cakat na vysledky testov a potom rodit mrtve babo v 18tt co som zazila. Tie prsia casom zvyknu menej boliet. Hlavne klud a mozes len verit ze je vse ok.

luciapivko
21. okt 2019

@lindabenzova dosť kruto napísané, pre strachujúca sa mamičku...:(((Keď už bábo nie je bábo, je aspoň mamička mamičkou?:((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre