Ako prebieha prvá poradňa?

25. júl 2024

Dobrý deň/Ahojte, chystám sa na prvú poradňu, na ktorej bude odber krvi aj moču, zatiaľ som bola len na začiatku tehu, kde mi potvrdili tehotenstvo a akciu srdiečka...Ako prosím prebieha prvá poradňa a kedy sú známe výsledky odberov? Volá sa kvôli výsledkom už napr. na druhý deň? Sleduje sa výška HCG v krvi a táto prvá poradňa je akoby aj prvý screenibg? Aké máte prosím skúsenosti? Ďakujem

dadka1997
25. júl 2024

V ktorom tt si?

autor
25. júl 2024

@dadka1997 teraz v 10tt, a bud. týždeň mám prvú poradňu, to budem akurát začínať 11tt

dadka1997
25. júl 2024

Tak ty donesies do skumavky moč, ktorí sestrička skontroluje, odmeria ti tlak, odvaziš sa, vezme ti krv( na lačno chodiť nemusíš) .. mne robili prvý screening mne robili tusim az v 12tt ale kazdy dr inak, treba sa pýtať, každá dr inak robí vyšetrenia.. ak ti ho spraví, uvidíš svoje bábätko, odmeria, skontroluje, prietoky, akcou srdiečka, tuším ešte toto robil vez vaginalne sono. Drzim palce

lexie321
25. júl 2024

Mne robili prvy screening tiez v 12tt . Kazdy to moze mat trocha inak ale mne zobrali krv asi 4 skumavky a skontrolovali moc, kt. som doniesla z domu. Ja som za vysledkami cakala asi tyzden ale musela som sama prist alebo volat. Prisla som osobne tak mi dali aj papier. Vyska hcg tam nebola a odkedy potvrdili vak tak ani to nikdy nespomenuli a srdiecko bolo pekne pocut, ale zase z kazdeho labaku vyzera ten papier trocha inak. Videla som tu na MK papiere s vysledkami kde mali ine veci co ja som nemala. Vysledky mi vysvetlili. Mne uz vtedy vypisali aj tehotensku krizku rovno. Tlak zacali merat a pytat sa na vahu az okolo 20tt. Ale zase to ma kazdy inak. Urobili sono povedali kolko meria a nejake info co ma caka a tak.

titla
25. júl 2024

Na otazky, ktore sa pytas nie je univerzalna odpoved. Konkretne tieto veci mozu prebiehat v kazdej ambulancii inak. Ja som napr. bola na prvej poradni v 11tt. Ja som neniesla moc, ale zas pred kazdou poradnou som bola ocikat papierik na indikacii bielkovin v moci. Krv mi brali tiez v 11tt. Vysledky doktor vola sam, ale len v pripade, ze je tam nalez. Inak riesil az na dalsej poradni. Vazila som sa doma, vahu som potom len hovorila. Merali mi tlak, na prvej poradni mi este robil vaginalne sono (potom uz cez brucho), kde kontroloval akciu srdiecka. A poslam ma na 1.velke sono, to sa robilo v inej ambulancii, tam som bola v 12tt.

autor
25. júl 2024

Ďakujem pekne💗

mirkakonik5
25. júl 2024

Ahoj, mne nikdy nevraveli koľko mám hcg, na každej poradni som dávala moč, merali tlak vážili a robila mi utz, veľký screening prvý bol v 12tt krv + utz. 🙂

autor
25. júl 2024

Ďakujem dievčatá 💗 prepáčte, sa stresujem ako som začala čítať niektoré diskusie tu na MK aj o hladine hcg krvi a tak, tak zato som sa zrazu začala báť, že ktovie ako to bude celé...

medda_beda
25. júl 2024

Ja netuším akú výšku hcg som mala to mám tuším napísane v papieroch zo screeningu v 12tt.Moč som neodovzdávala ani raz, krv mi brali na protilátky, tlak mi merali až teraz v 15tt, váhu diktujem na každej poradni.
Urobia ultrazvuk, skontrolujú srdiečko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre