Ako oznámiť tehotenstvo partnerovej matke, keď je na neho príliš naviazaná?

blondina_1
11. mar 2019

Som v 5 tt. Krásne 2 čiarky na teste o týždeň na gyndu mám ísť len je tu druha vec.. tešíme sa s priateľom, z jeho strany to bude prvé babo po 20 rokoch cca. Jeho mamu nemám nejako extra v obľube, prílišná starostlivosť z jej strany aj keď spolu sami bývame. Mám pocit že to bude horšie po oznámení lebo zabŕda do nás kontroluje naše potraviny, chodí nám na nákupy aj keď si to neželám, nečakane návštevy od nej sú samozrejmosť pre ňu. Moji rodičia sa budú tesit lebo už raz tak bolo a iba moji to vedeli ale neudržalo sa tak ako by malo. Ich reakciu poznam. Jeho mama je proste dobrý človek ale neskutočne sa do nás oboch stará a kontroluje nás čo sa mne nepáči. Mám strach ako zareaguje a aké to bude keď to už budú vedieť (plánujeme obe rodiny zobrať na spoločný obed) bojím sa že bude viac zabrdať a budem v strese. Viete niečo poradiť? Pripadne ako riešiť situáciu? Prikladám fotku dnešných testov 😊

beky1813
11. mar 2019

To byvate s nou?

lucka12399
11. mar 2019

@blondina_1 normalne povedz, myslim ze nebude prva ani posledna co bude mat nejake reci okolo toho ... proste to neries. Tes sa s priatelom a bud v klude ..

lubik87
11. mar 2019

@blondina_1 keď si mala už za sebou nevydarené tehotenstvo s oznámením počkaj ..pri prvom som povedala.hned vsetkym :D pri druhom.len rodine aj to až po 3 mesiacoch ..po prvom veľkom sone keď som vedela že je všetko ok 🙂

jamimka
11. mar 2019

Gratulujem. A ste dospeli. Tak bud pochopia, ze si s prepáčením viete utierať zadky sami, a prestanú sa starat...a zoberú to v dobrom, ved im ubudne "starost" alebo im to treba povedat jasne a zreteľne a nech sa hnevajú. Ja mam svokru v inom meste, vzdy nám vsetko organizovala, kazdu minutu volala, kontrolovala, ci synacik papkal. V akom mnozstve, ked prisli, hned do chladničky, hrncov, voňala prádlo, ci vonia tak ako ma... Chore, az som jej povedala, ze nech si ho berie domov, alebo nech sa nestará, ze hladom neumiera a nechodí špinavý. Ked sa jej narodila vnučka, prisla 2x do tyzdna, pozerala do plienky, kukala jak kojim, proste psycho. Ale len mesiac som to vydržala, povedala som mužovi, nech sa nehnevá, ale neprajem si, aby sa mi miešala do domacnosti. Ked chce, nech pride na kavu, ani obed nepripravim, nech sa najedia doma, nech prídu na dve hodinky a odchod. Muz s otvorenými ústami len prikývol... Neviem co im povedal, ale odvtedy je pokoj. Ako pridu, aj odidu, rozprávame, smeje sa ale nediriguje. 😉 treba povedat mužovi, aby si s nimi urobil poriadky.

blondina_1
autor
11. mar 2019

@beky1813 bývame oddelene ale aj tak len 8 km od nej už sme zvažovali sa sťahovať ďalej no prišlo tehu

beky1813
11. mar 2019

@blondina_1 a ako to, ze k vam chodi neohlasene a robi nakupy? Treba zobrať kluce, alebo zmenit zamok

blondina_1
autor
11. mar 2019

@jamimka ďakujem, už sme mali rozhovor hneď zjapala koľko zarobím a podobne, keď som vysvetlila že to je moja vec a moja starosť a nech nás nechá na pokoji, jedlo stále nosila a keď som povedala že buď alebo tak bol rozhovor medzi mužom a ňou.. utíchlo to na 2 týždne a zas.. jedlo začala posielať v igelitky po jeho bratovi -_-

blondina_1
autor
11. mar 2019

@beky1813 nemá kľúče, zaklope a muž jej vždy otvorí a čaká že už má kávu nachystanú 😡

beky1813
11. mar 2019

@blondina_1 tak jedine si urobit poriadky s muzom. Lebo ked sa narodi babo, bude to tisic krat horsie

blondina_1
autor
11. mar 2019

@beky1813 po vysvetlení že je to naše súkromie a treba zavolať do predu a informovať sa či sme doma tak na mna začala kričať že veď ide za synom... k tomu sa raz stalo že my sme išli inde a ona ku nám a dostali sme krik lebo sme neboli doma neviem čo ďalej

osky
11. mar 2019

Urcite este pockaj.aj mesiac...jeden nikdy nevie a ty uz mas MA za sebou.
Aj ked sa velmi tesite.o to viac.
Ked uz bude vsetko viacmenej iste,potom to oznamte.
O starani a nestarani na tom stretnuti nehovor.
Ries to v danej situacie,v okamihu,ked sa to prave bude diat-naco ste nakupili,ved vsetko mame.
Preco ste sa neohlasili,ze pridete....proste toto sa riesi za chodu.v predstihu ani s odstupom to uz zmysel nema.dotycna uz ani nebude vediet,o com hovoris...
Uzivajte si radost s partnerom a nedaj sa vytocit.
Vsetko diplomaticky vysvetlit a ak to nepomoze,mozno sa i pohadate ..ktovie.
Ja tiez kolkokrat mojej mame poviem to a to nechcem,nerob...no ale jak keby hrach o stenu hadzal....niekedy sa to neda...

blondina_1
autor
11. mar 2019

@beky1813 on jej vždy hovorí kričí hada sa s ňou a aj tak si robí po svojom... vždy sa s ňou hada, ukľudní sa na pár dni a zas ide svoje

blondina_1
autor
11. mar 2019

@osky vždy je arogantná v tomto keď jej poviem že je to zas neoznamene tak obedné nos a neodpovedá.. nerieši to vôbec jedlo stále nosí alebo po iných ľuďoch posiela a keď sme jej to vrátili ja som tá najhoršia.. lebo si otváram ústa a nepáči sa mi jej prístup oporu mám v mojej mame lebo má chápe a vie že raz musí zakročiť a viem že to príde v takejto dobe .. priateľ im to chce povedať keď bude potvrdené od gynekológa.. nemôžem mu v tom brániť aby im to nepovedal už teraz to tajime a robíme všetko pred nimi ako keby sa nič nedialo

22patricia22
11. mar 2019

@blondina_1 ahoj, tak či tak oznámiť to musíš či chceš či nechceš. oznámte to na obede obom rodinám. no sadla by som si ešte s mamou priateľa a dohodla si s ňou jasné pravidlá ako to bude a nebude a najlepšie bude keď tam bude aj priateľ.

blondina_1
autor
11. mar 2019

@22patricia22 ono to je trosku zložitejšie lebo keď sme boli asi 3x samé po pár minútach mi vždy niečo začala vyčítať.. Hlavne keď sme k nej nešli pravidelne, alebo mu volala 5x a on odmietol že k nej nejdeme lebo mame svoj plán vždy to skončilo rovnako.. a muž sa snaží, vidím ako moc jej to chce vysvetlit lebo vie že má to trápi a že som bezmocný v tomto ale aj tak po pár dňoch si spraví ona po svojom. Skúšali sme aj prestať sa kontaktovať čo nevychovali priateľovi lebo on má dobre vzťahy s rodinou a nechcem mu dávať na vyber že buď ja alebo ona .. len on by aj prestal komunikovať s rodinou kvôli mne čo zas nechcem ja lebo by to dávali za vinu mne a oni to vedia najlepšie dať niečo človeku pocítiť..

diewcatqoo
11. mar 2019

@blondina_1 ahoj, v prvom rade gratulujem 🙂 ked vam uz jedno tehotenstvo nevyslo, asi by som na tvojom mieste s oznamovanim pockala, aspon po prvy velky utz.
To, co sa deje so svokrou si musite vykomunikovat doma este pred narodenim babatka, pretoze potom to bude 1000x horsie. Preco jej vzdy otvarate, ak pride? Ak nema kluce a bude zvonit, tvarte sa, ze nie ste doma. Niekolkokrat, aby pochopila.
Co za jedlo vam posiela? Normalne navarene alebo len nakupene potraviny? Ak nakup a neda si vysvetlit, ze to nechcete, tak ved to zuzitkujte. Ved aspon usetrite kopec penazi za jedlo. Ak navarene, tak v sestonedeli takuto pomoc urcite ocenis.
A ako to, ze si dovoli na teba vyskakovat a kritizovat ta? Musis byt aj ty trosku asertivnejsia a nedat sa. Na jej blbe poznamky reagovat nejakym inteligentnym protiutokom.
Svokra vam bude kontrolovat a riadit zivot len do takej miery, do akej si to sami dovolite. Takze sa dohodnut s partnerom a nieco vymysliet. Musite tahat v tomto smere obaja za jeden povraz.

osky
11. mar 2019

@blondina_1 tazko je to.
Ja chapem a beriem kebyze raz za cas navari,pomoze...to je nahodou mile gesto.ale pokial to robi stylom,ze z teba prakticky robi neschopnu,tak to nie.
Co tak zamknut,alebo jednoducho jej to vratit,ze si uz navarila...
Alebo sa dohodnite ze jeden vikend navari ona a iny zase ty....neviem.
Kazdopadne urcit hranice treba skor nez pride babo,lebo len potom zacnu problemy.
Niekedy budes urcite vdacna ak ti pride pomoct.ale treba si vydiskutovat ze matka si ty a ona je babka...
Ak to neberie od teba,nech jej to vysvetli tvoj partner,alebo tvoji rodicia.inak neviem...
Ono vztahy celkovo su krehke a nebolo by dobre posekat sa do krvi.zivot je prilis kratky na to,aby sme si ho kazili.ale sme len ludia.
Drzim palce!!!
Hlavne aby sa uz babo udrzalo a narodilo zdravucke!

blondina_1
autor
11. mar 2019

@osky
@diewcatqoo
Ďakujem za rady, dodali mi odvahu na další boj s týmito vecami.. hold život je ťažký a svokra je svokra .. isto moc ste pomohli všetky, ktoré tu niečo napísali a napísali svoj názor. Viem že v tom niesom sama. Hlavne všetko v klude 😊 ste super a ďakujem za podporu isto to budem viac riešiť nech to nepojde zlou cestou

lujza123
11. mar 2019

@blondina_1 svokru nezmeníš, ale môžeš zmeniť seba a tu mieru v akej ta jej správanie obťažuje. Keď rype a vyčíta nehadat sa nerozoberat, zmeniť tému kľudne začať zakaždým rozpravat úplne od veci napr. O pocasi. Ani ten najhasterivejsi typ sa nehada keď nemá s kým. Tak jej nenahravaj.
Jedlo co posiela zaneste bezdakom a začni chvíľu robiť to isté. Posielaj jej v rovnakej miere niečo čo vieš ze stará tetka zaručene nedá do úst, nejaké tofu s bambusovymi vyhonkami a pod. Uvidíš ze po čase jej to pôjde riadne na nervy a keď vám začne frflat že nechce tak jej milo oznámte že ste len vďačný, keď prestane ona posielať nebudete ani vy. Potom si 2 x rozmysli ci jej to stojí za to aby jej doma opäť skončila nejaká "vďačnosť" " v podobe pečených slimákov.
My sme to takto mali s mäsom, stále posielali nejaké domáce králiky a nedali si vysvetliť ze vegetariáni to jest nebudu a je jedno ci je to kôň, krava, králik alebo opica. Dávali sme to psom aj sme im to povedali kde to končí. Jasne najskôr mali nervy ze dobre mäsko konci v čokliom žalúdku ale potom nás prestali zasobovat

ivca88
11. mar 2019

Len aby tetuska nemala tiez modreho konika, kedze mas aj profilovku 🙈🙈😂

ivca88
11. mar 2019

Len aby tetuska nemala tiez modreho konika, kedze mas aj profilovku 🙈🙈😂

saslavka73
11. mar 2019

Ja by som bola vďačná keby mi svokra navarila. Neznášam stáť pri hrncoch.

miriam11
11. mar 2019

@diewcatqoo skus sa trosku zamysliet, ako to ona cele s vami mysli. A čo vsetko vycita? Mozno sa citi nedocenena, chce vam pomoct a namiesto toho dostane vynadane. Mozno si mysli, ze nevies varit a jej synacik pri tebe hladuje. Skusila si jej niekedy poslat kolac, alebo nejake sisky, vybornu svieckovu, aby teda vedela, ze sa vies patricne postarať? Neviem na zaklade coho ta takto zmapovala. A navyse ste nie manzelia, ona je stara skola a ked jej oznamite tehu, dalsi dovod na rypanie. Vidis v nej aj nieco dobre a ona v tebe?

diewcatqoo
12. mar 2019

@miriam11 asi to malo byt adresovane autorke a nie mne, ci? Ja so svokrou taketo problemy nemam - byva od nas cca 600 km :D

blondina_1
autor
12. mar 2019

@miriam11 tak ona si to mysli preto, lebo dovtedy býval priateľ s ňou a teraz je sama aj keď býva u nich jeho brat ale ten ju ignoruje... ona nieje zlý človek snaží sa postarať o svojho syna najlepšie ako vie čo jej nevyčítam ale tak on už má 27 rokov... už mame svoj život a poznam ju 5 rokov tak ako aj jeho a spolu sme rok.. podľa mna si mysli že je dieťa..

blondina_1
autor
12. mar 2019

Najlepsi gól dala asi 3 dni dozadu sme boli u nich a ona mi povedala že som jej ešte nepovedala či to s jej synom myslím vážne.. a ja že prosím? 😃ja som akože povinná jej oznámiť že to s ním myslím vážne

saslavka73
12. mar 2019

@blondina_1 Mala si jej povedať, tak hádam podstatné je, či to Váš syn myslí vážne.

saslavka73
12. mar 2019

@blondina_1 Matka si vždy o svojom dieťati myslí, že je dieťa, lebo je. Dospelým deťom vo Vašom veku to ide väčšinou na nervy, ale keď budeš staršia a nebudeš mať rodičov, tak by si strašne chcela byť tým dieťaťom. ❤

blondina_1
autor
12. mar 2019

@saslavka73 svoju maminu ľúbim nadovšetko, život by som za ňu dala.. nevlastný otec čo má vychoval je najlepsi otec ktorého som mohla mat a mojej mamine napríklad vadí ako sa svokra ku mne sprava.. lebo má trápi ako sa ku mne správa a to trápi moju maminu že má to trápi.. na spoločnom obede keď budeme tak sa zoznámia .. a k tomu mamina sa má zastane isto

saslavka73
12. mar 2019

@blondina_1 Áno to je správne, nech sa zastane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre