Ako dlho pred jedlom mám užiť Progesterón?

alikal
26. jún 2020

Mám užívať tri krát denne Progesterón, ale je tam písané že sa nesmie s jedlom. To je koľko? polhoďka - hoďka? Potrebujem aby fungoval na 100%, vo februári som potratila, teraz som znova tehotná a znova mi začínajú kŕče :(

pravomila
26. jún 2020

Akurát ho užívam. V lekárni mi bolo odporúčané aspoň hodinu (po jedle aj pred jedlom), ideálne aj dve hodiny.

alikal
autor
26. jún 2020

@pravomila ďakujem, nevieš či sa do toho ráta aj káva napr.? 🙈 pýtam sa jak debil, nikdy som to neriešila pri liekoch ale toto chcem ozaj úplne dodržať

pravomila
26. jún 2020

@alikal no to neviem, ale asi by som pre istotu na danú chvíľu vynechala aj kávu, o to zvlášť ak je sladená a s mliekom

e1i
26. jún 2020

@alikal a nemôžeš si ho vkladať? Ja som po umelom vkladala a v pohode

alikal
autor
26. jún 2020

@e1i najprv mi chcel dat take a napokon mi dal tieto, ale za tyzden idem na kontrolu, keby mi robi problem s nevolnostami to nejako dat dokopy, poviem mu.

acerka11
26. jún 2020

@alikal ja vkladám 2 na noc....ani dr ani v lekarni nikto nic nevravel ze po jedle....pribalovy som necitala

alikal
autor
26. jún 2020

@acerka11 no ked sa vklada dnu tak je to jedno, ale mam na prehltanie tabletky 🙂

e1i
26. jún 2020

@alikal oficiálne jediný na vkladanie je utrogestan ale baby po umelom vkladajú aj tie iné progesterony-aj ten co si mi pisala. Skus sa Dr spýtať

zuzka251
26. jún 2020

progesteron sa uziva hodinu pred jedlom alebo 2hod po jedle, aby nemal az take otapujuce ucinky. kavu kludne mozete.

misickast
21. júl 2020

Ahojte žienky, mám zvyšné 2 balenia Progestanelle Ladeepharma 100mg, jedno plné a z druhého chýbajú 4 kapsuly. Nemá niektorá záujem za lepšiu cenu ako z lekárne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre