Aké vitamíny ste užívali počas tehotenstva?

eva1235
28. jún 2021

Ahojte, zatial uzivam len Feminion 1 som v 12 tt ale chcem zacat uzivat aj magnezium, viete mi poradit co uzivate vy? Dakujem

kkovacovak
28. jún 2021

@eva1235 užívala som v prvom trimestri femibion 1, potom jednu len krabičku femibion 2, potom som si kúpila zvlášť kyselinu listovú, celý čas užívam magnerot, teraz som začala aj globifer železo lebo bohužiaľ nejem mäso atď no a klasicky aj mimo tehotenstva C a 4000 D.

lucjja
28. jún 2021

ja ziadne, vsetky vysledky som mala vzdy v poriadku 🙂

viky_21
28. jún 2021

Ahoj, ja od zaciatku Femibion a cca mesiac beriem Biopron forte. Ale femibion uz neberiem kazdy den ale obden lebo mala som v sebe uz vela kyseliny listovej

july0
28. jún 2021

magnerot, globifer, a kys. listovu od jamiesona

surama
28. jún 2021

@eva1235 Femibion1,2, vapnik a teraz v 3.trimestri mi lekar predpisal zelezo, kedze som trochu pod normou a magnezium 500 podla potreby iba.

selu11
28. jún 2021

Ahoj, ja som užívala kyselinu listovú a probiotiká si chcem kúpiť, tie mi odporučil môj lekár.

margaretka_
28. jún 2021

Ja iba magnezium, ale az ked som bud mala krce, alebo iny problem, kde to trebalo. A zelezo tiez az ked som mala menej hemoglobinu. To neviem ale ci este v teh, ci az po porode.
Pestra strava je zaklad 🙂

eva1235
autor
28. jún 2021

Mne dali vcera na pohotovosti Magnosolv, ze mam brat 2x denne koli bolestiam..bolia ma trochu krize, ale zas to nieje nieco co sa neda vydrzat a od zaciatku uzivam Feminion 1 - tam sa magnezium nenachadza. Teraz som v 12 tt 🙂

lorin29
28. jún 2021

@eva1235 1.trimester femibion 1 a teraz druhý trimester femibion 2 ale nie každý deň ale obden alebo každý 3 den🙂

alexi2211
28. jún 2021

@eva1235 Tiež som ho užívala počas tehotenstva, ale žiadne ďalšie doplnky som neužívala. Neprišlo mi to nutné, keďže Femibion obsahuje všetko potrebné. Síce jednotka ho neobsahuje, ale dvojka už áno. Píšeš, že si v 12tt, tak predpokladám, že prejdeš už pomaly na dvojku. Tak by si to mala vybavené rovno aj s magnezkom. Ale viem, že kamarátka zvlášť užívala ako tehotná magnézium, ale ona mala neustále kŕče v nohách, tak jej ho aj gynekológ predpísal.

makova333
28. jún 2021

femibion a magnezium

janka_266
28. jún 2021

@eva1235 nič 😃 na začiatku tak 2-3x do týždňa keď som si spomenula kyselinu listovú, raz do mesiaca magnerot, keď sa mi zdalo, že by som mala, ku koncu možno tak mesiac železo a 2 týždne lieky na tlak 🤷‍♀️Podľa mojej doktorky, pokial sú výsledky Ok, nie je potrebné to s tými vitamínmi preháňať

petamich
28. jún 2021

v 1. trimestri som uzivala Femibion a potom uz nic - stravu som mala pestru (ked uplynuli nevolnosti v 2. trimestri), vsetko (okrem masa) mi chutilo a moj lekar je toho nazoru, ze pchat do seba synteticke vitaminy, doplnky a magnezium ako lentilky (co nevravim, ze je tvoj pripad) nie je potrebne, ak mas pestru stravu, co by v lete fakt nemal byt problem a to napr. ja som som polovicu tehotenstva nemohla maso ani citit a aj tak som mala vysledky v poriadku a lekar bol spokojny...ak budes mat zly krvny obraz alebo napr. opuchy a krce lekar ti magnezium, zelezo alebo cokolvek ti bude chybat naordinuje, dovtedy aspon ja osobne nevidim dovod 😃

deti95060810
28. jún 2021

žiadne chemické hlúposti... 😉
všetko OK

domiklik
28. jún 2021

@eva1235 mala som vyváženú stravu ale popritom som jedla céčko, zinok, potom železo a probiotika... Doktor ti spraví krvný obraz a potom uvidíš... Potom je už na tebe ci si dáš 3 kg špenátu, alebo pol kg špenátu a jednu tabletku železa....

marianna_peskova
29. jún 2021

Zatiaľ beriem Femibion 1, neskôr začnem každý tretí deň užívať Femibion 2. Potom ak budem mať kŕče v nohách, kúpim si magnézium.

mikasz
29. jún 2021

I.trim.: kys.listovu od jamiesonu a devit
Od II.trim.: zelezo s kys.listovou (maltofer fol), devit a mangnezium podla potreby

mmbudiakova
29. jún 2021

Ahoj @eva1235 Za mňa určite Femibion 1 - prvý trimester je najlepšia vstrebateľná forma. V druhom trimestri som začala Femibion 2, to je od 13tt do 40. týždňa tehotenstva, užívám každý druhý deň. Dr doporučil navyše magnézium a železo. Brucho mi začalo tvrdnúť koncom 6. mesiaca, beriem magnézium 500mg 3x denne. 37tt, kázala mi doktorka všetko vysadiť. Ak sa magnézium berie do konca, tak sa vraj budeme pomaly otvárať.

lenja227
3. aug 2021

Ahojte, mne lekár odporučil užívať len Ogestan zatiaľ. Som cca 4 alebo 5tt.

mareka49
3. aug 2021

Vitamíny ladee víta a sem tam horčík.
Kyselinu listovú obsahujú už tie prve vitamíny.
Lekárka spomínala probiotika ale načo?
Viete mi povedať, keď niesu problémy prečo v tehu probiotika?
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre