8tt a prsia ma bolia čoraz menej, znamená to niečo zlé?

zuba1987
2. aug 2018

Ahojte, dnes som 8tt+ 1 a uz par dni ma menej bolia prsia. Zo zaciatku boleli silno, boli naliate az vrele. Uz asi tyzden bolia menej, niektore dni vobec. Naliate ich mam stale. Je to normalne? Je to moj jediny tehu priznak tak sa bojim ci sa nieco nestalo. Sestricka u lekara povedala ze je to ok. Aj tak sa bojim. Kedy vas prestali boliet prsia?

arcanne2
2. aug 2018

@zuba1987 mňa tiež prestali bolieť, som 5tt+2, nestresuj, ja sa na to už nezameriavam, proste dakedy bolia viac, dakedy menej.este budú bolieť, buď rada že máš trochu klud :D

bobulkapetka
2. aug 2018

@zuba1987 ahoj. Ja som 7+3tt a takisto bolesť pŕs zmizla. Občas sa na chvíľku objaví alebo zabolia bradavky inak nic. Jedine co mi ostalo sú modré žily na nich a vystúpené bradavky. Okrem únavy takisto nemam žiadnej príznaky. Tiež som sa obávala ale ženy tu na mk má ukludnili ze je to v pohode. Aj ta únava sa mi občas na 2-3 dni vytratí a potom sa opäť vráti. Tak nestresuj ani ty je to v poriadku 🙂

zuba1987
autor
2. aug 2018

dakujem vam baby 🌻trochu ste ma ukludnili... na MK som prave nasla skor negativne skusenosti, tak som sa nalakala. Ale budem dufat ze je to ok a skusim nestresovat.Dakujem 🙂

arcanne2
2. aug 2018

@zuba1987 ja som to tiež hladala a našla som kadeco, tak už radšej nehladam 🙂 nestresuj sa hlavne 🙂

bobulkapetka
2. aug 2018

@zuba1987 nalakana som bola aj ja a uz radšej nic nečítam 😂 áno môže to v niektorých prípadoch dopadnút aj zle ale vôbec na to nemysli. Kým nekrvacas vsetko je v poriadku. Takto upokojili aj mna tak sa toho drž. Nesleduj sa prehnane (aj keď podľa seba viem ze je to tažké) a neboj dobre vsetko dopadne 😉

lokorave
2. aug 2018

Dievcata dufam ze vam to vsetkym dovre dopadne 🙂 ja mam bohuzial smutnejsi pribeh tehotnost v 6tt prestali boliet prsia diagnoza missed abort. O tri mesiace (teraz) opat tehotna absolutne bez priznakov len zilky na prsiach. 6+3tt sono gestacny vak so zltkovym alw bez plodu. O tyzden kontrola ale aasi ten isty scenar :( dufam ze to nebude vaa pripad

arcanne2
2. aug 2018

@lokorave to ma mrzi, tiež som citala dost takých skusenosti, no snazim sa veriť že bude všetko v poriadku.

norikk
2. aug 2018

Mňa ani nezačali. Môže to byť priznak pms, nedostatok progesteronu. Keďže si tehu, progesteronu máš dosť. Ja mám citlivé bradavky. To už je priznak

zuba1987
autor
2. aug 2018

@lokorave aj si krvacala, spinila?

bobulkapetka
2. aug 2018

@lokorave to má mrzí 😢 ja som v podstate od začiatku žiadny príznaky nemala. Len únavu a občas boľavé prsia(hlavne ráno). Takze som bola tiež trosku z toho či je vsetko Ok. Pred 10 dňami na sone bolo vsetko Ok aj ❤️ Krásne bilo. Najbližšiu kontrolu mám o 8 dni tak dufam aj potom bude vsetko Ok. Prajem ti veľa šťastia

arcanne2
2. aug 2018

@norikk zasa nie každého bolia, moja sestra je v 17tt a prsia ju ešte ani nezačali bolieť a všetko je v poriadku ;)

lokorave
2. aug 2018

@zuba1987 nespinila vobec ziadne bolesti. Len mi to oznamila ze kyretaz najskor som sa rozhodla cakat ale kedze ani po infuziach na spustenie potratu sa nic nedialo musela som ju postupit 🙁

lokorave
2. aug 2018

@bobulkapetka Dakujem.. Velmi sa teraz bojim kedze doktorka povedala ze uz by plod mala vidiet ale ze mozno som otehotnela neskor ale uz stracam nadej

arcanne2
2. aug 2018

@lokorave nestracaj nádej, vies presne kedy bola ovu? Niektorým ženám vidieť plod prvý krát aj v 8tt ;)

zuba1987
autor
2. aug 2018

@lokorave ja som bola 5+2 a bola iba dutinka... 7tt uz bilo srdiecko... (mala som ovulku neskor o 5 dni aj podla velkosti plodu aj podla ovu testov co som si robila .. lekar mi napisal ze velkost mimi 6-6+3, co aj sedi)...to bolo pred tyzdnom... ak sa mi bolest prs nevrati asi buduci tyzden zbehnem lekarovi a nieco si vymyslim.... nechcem teraz letiet, snad je to somarina.... citala som ze okolo 7-8 tyzdna stagnuje HGC a ustupia priznaky a po 8 tt opat stupa a vratia sa... tak budem dufat...kazde tehu je ine.... ono aj to presvecovanie sonom nie je bohvieco pre plodik. Dufam ze bude vsetko ok. Tebe zelam nech sa mimi objavi a bude ok.

lokorave
2. aug 2018

@arcanne2 to neviem je mala pravdepodobnost ze som otehotnela tyzden pred ocakavanou ms ale matie ma to ze nemam ziadne priznaky a ani tie prsia :( pri prvom tehu mi byvalo zle a boleli ma prsia takmer od zaciatku teraz absolutne nic.. Bodaj by si mala pravdu

arcanne2
2. aug 2018

@lokorave veď to má tak veľa žien, každé tehotenstvo je ine.skus mysliet pozitivne aj keď viem že je to asi tazke

lokorave
2. aug 2018

@zuba1987 neboj sa ked bilo. Srdiecko uz urcite bude vsetko ok. Ako vravis priznaky mozu ustupovat a znova sa objavit..ale pre svoj pokoj kludne chod. Co sa tyka sona mne lekarka povedala ze to nemoze uskodit babatku rizikove pacientky ako som ja sa. Totiz vysetruju sonom ovela castejsie. Dakujem velmi si prajem aby to teraz vyslo. 😉

pralinka99
2. aug 2018

Ja som to tiež tak mala ze cca v tom čase prestali bolieť takmer úplne predtým mi šli vybuchnúť som skoro od bolesti plakala a zrazu nič

zuba1987
autor
2. aug 2018

@pralinka99 a vsetko bolo ok?

prinzesz
2. aug 2018

ja som bola po IVF a teda napumpovana hormonmi, ale ziadne bolesti som nemala... prsa som mala az do konca tehu stale rovnake, ani sa mi nezvacsili ani ziadne zily nic.. ale po porode to uz bolo ine kafe 😀
vobec by som sa s tym nezatazovala, ci bolia prsia alebo nie, okolo 7tt zacinaju tehu nevolnosti, ja som to moc nemala, len ked som dlhsie nejedla mi bolo trosku makko ale inac pohoda..

bobulkapetka
2. aug 2018

@lokorave nestracaj nádej. Možno ho nabudúce uvidi.

evittam
2. aug 2018

@zuba1987 Vobec sa nestresuj-to je horsie. Mna prsia neboleli vôbec.

mimk4
2. aug 2018

@zuba1987 ja som 11tt a mna nebolia vôbec , snáď bude všetko Ok

pralinka99
2. aug 2018

@zuba1987 jasne všetko ok teraz som 26tt a žiadny problém

ivka2112
2. aug 2018

@lokorave ja som 5tt+3. V utorok som bola u lekara a tiez videl len GV so zltkovym, ale povedal, ze v takom stadiu tehu je to uplne normalne a bezne. A tiez som sa pytala na priznaky, lebo okrem pobolievania podbruska a citlivejsich prs nemam nic. Povedal, ze to absolutne nic neznamena a ze mam byt rada - ze uplne idelany pripad je (ltory byva malokedy ale) je, ked zena ani nevie ze je tehu.. lebo ze vtedy znamena ze je fyzicky uplne tiptop a hormony to nerozhadzu. Takze bud kludna☺️ Mna niekedy prsia tiez prestanu boliet a dokonca sa niekedy stresujem ze su mensie ako boli (ja sa totiz sledujem strasne pocas tehu) a inokedy bolia viac zase, najma v noci ked idem cikat a rano.. vsetko mame ok, neboj☺️

vermitrova
2. aug 2018

Dievčatá buďte radi, že nemáte žiadne príznaky.. lebo po takom mesiaci keď vam bude vkuse zle, závrate a únava budete prosiť aby vam nič nebolo 🙂 príznaky niekedy ustúpia na pár dni, ale určite by som v 5 tt neriešila take veci, ked väčšina žien este ani nevie ze sú tehotné. Prestaňte sa toľko sledovať, stresovať a užívajte.. bude to horšie verte mi 😃

candii
2. aug 2018

Mna ani neboleli 😉

nelinka33
2. aug 2018

@lokorave Tiez mam za sebou missed abort, ale v 17tt. Bolo to najhorsie, co som v zivote zazila, kedze ma nechali mimco porodit. Napriek tomu vsetkemu (porod trval 36hodin) sme to skusili znovu, a prave uspavam maleho certa 😀 Verim, ze to aj u teba dobre dopadne.

lokorave
2. aug 2018

@nelinka33 to musel byt strasny zazitok ja som sa s tym velmi tazko vyrovnavala a teraz to vyzera na ten isty scenar. :'( dnes som zacala trochu spinit ale dokt sa stale k tomu nevyjadrila ci koniec.. Poslala ma domov s navysenou davkou liekov a vraj ak nieco mam ist at do nemocnice. Toto cakanie je strasne aj ked uz tusim. Ako to dopadne :( dufam ze sa takto budem coskoro aj ja tesit z takeho certika ako ty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre